2. Procedure
Procedure
Title: Iin kunnan palveluliikenne (Iikka) vuosille 2027-2028 sekä optiona vuosille 2029-2030
Description: Iin kunta kilpailuttaa omaan toimintaansa liittyvän palveluliikenne (Iikka) toiminnan kuljetukset tarjousasiakirjaan erikseen määrätyillä kriteereillä. Kuljetukset tulee toteuttaa eri reiteillä viitenä päivänä viikossa (ma-pe). Kesäaikana liikenne tulee toteuttaa kolmena päivänä viikossa (ti-to). Kilpailutus tähtää sopimuksen (ostoliikennesopimus) tekemiseen kokonaistaloudellisesti edullisimman tarjouksen tehneen tarjoajan kanssa palveluliikenteen hoitamisesta Iin kunnan alueella (Iikka-palveluliikenne). Sopimus tulee koskemaan ajanjaksoa 1.1.2027 - 31.12.2028 ja mahdollisesti kahta peräkkäistä optiovuotta, joista tehdään erilliset päätökset (kumpikin erikseen) 1.1.2029 -31.12.2029 ja 1.1.2030 -1.12.2.2030.Liikenteen aikataulu on tarjouspyynnön liitteenä. Aikataulu on suuntaa antava. Reitit ajetaan kutsujen perusteella siten, että asiakkaat noudetaan tarvittaessa kotiovelta. Reitit muotoutuvat mukaan lähetevien matkustajien mukaisesti.
Internal identifier: 628715
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60100000 Road transport services
5. Lot
Lot: LOT-0000