Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
Section I: Contracting authority
Name and addressesOfficial name: Judetul Brasov
National registration number: 4384150
Postal address: Strada: Eroilor, nr. 5
Town: Brasov
NUTS code: RO122 Braşov
2. Potrivit prevederilor art.193 din Legea 98/2016, este OBLIGATORIE completarea DUAE pentru toti participantii la procedura (ofertanti, ofertanti asociati, terti sustinatori, subcontractanti), urmand ca documentele de confirmare sa fie prezentate numai de ofertantii clasati pe primele trei locuri in clasamentul intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor. In procesul de evaluare a ofertelor se va avea in vedere respingerea unei oferte in situatia in care ofertantul nu depune DUAE - art.104, alin 3 coroborat cu art.60/HG 395/2016 si art.137 alin.2 litera b/HG 395/2016. Pentru indeplinirea obligatiei referitoare la modul de transmitere DUAE de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire, acestia vor completa direct in SEAP, in sectiunea dedicata a procedurii, DUAE-ul deja configurat de autoritatea contractanta. Detalii cu privire la intocmirea si prezentarea documentului DUAE la prezenta procedura, se regasesc, dupa autentificarea in SEAP, in sectiunea "Informatii DUAE" - Ghid de completare DUAE, precum si pe pagina de internet a Agentiei Nationale pentru Achizitii Publice accesand link-ul:
http://anap.gov.ro/web/notificare-privindutilizarea- duae-in-procedurile-desfasurate-exclusiv-prin-mijloace-electronice/ .