718387-2026 - Competition
Bulgaria – Construction-site supervision services – „Изготвяне на оценка за съответствието на инвестиционния проект и изпълнение на строителен надзор на обекти за изграждане на нови интегрирани здравно-социални услуги, по две обособени позиции"
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: „Изготвяне на оценка за съответствието на инвестиционния проект и изпълнение на строителен надзор на обекти за изграждане на нови интегрирани здравно-социални услуги, по две обособени позиции"
Description: Предметът на поръчката (относимо за всички обособени позиции) включва изпълнение на следните основни дейности: Оценка на съответствието с основните изисквания към строежите на всички части на инвестиционния проект, изготвени при необходимост от изменения в одобрения инвестиционен проект в обхвата на съществените отклонения по чл. 154, ал. 2 от ЗУТ по време на строителството, за строежа - предмет на поръчката, в обем и съдържание съгласно ЗУТ, включително оценка за съответствието и технически контрол на част „Конструктивна“ съгласно чл. 142 ал. 10 от ЗУТ при необходимост, и изготвяне на комплексен доклад за извършената оценка за съответствие Упражняване на строителен надзор по време на строителството до приемане и въвеждане в експлоатация на строежа – предмет на поръчката в задължителния обхват, регламентиран в ЗУТ, подзаконовите нормативни актове по прилагането му и другите относими нормативни документи Съдействие на Възложителя в процедурата по съгласуване и одобряване на всички части на инвестиционния проект, изготвени при необходимост от изменения в одобрения инвестиционен проект в обхвата на съществените изменения по чл. 154, ал. 2 от ЗУТ по време на строителството, и допълване на издаденото Разрешение за строеж. Изпълняване функциите на Координатор по безопасност и здраве съгласно разпоредбите на Наредба № 2 от 2004 г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строителни и монтажни работи, вкл. изпълнение на всички задължения на Възложителя, предвидени в посочената Наредба; Изготвяне на Окончателен доклад за строежа, съгласно чл. 168, ал. 6 от ЗУТ и Наредба № 2 от 31 юли 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти. Изготвяне на Технически паспорт за строежа съгласно чл. 176а от ЗУТ и Наредба № 5 от 2006 г. за техническите паспорти на строежите; Изготвяне на Отчет за изпълнение на Плана за управление на строителните отпадъци съгласно приложение № 6 от Наредба от 05.12.2017 г. за управление на строителните отпадъци и за влагане на рециклирани строителни материали. Управление на процесите на въвеждане в експлоатация на строежа до издаване на Разрешение за ползване на строежа – предмет на поръчката; Изготвяне и представяне на Доклади и становища при поискване от Възложителя; Управление на процесите по отстраняване на дефекти на строежа в гаранционните срокове съгласно Наредба № 2 за от 31 юли 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти. Изпълнение на административните изисквания съгласно приложимата нормативна уредба ​​​​​​​Пълната информация относно обхвата, обемът и изискванията към изпълнението на обществената поръчка по всяка обособена позиция са подробно описани в Техническата спецификация, неразделна част от настоящата документация за участие.
Internal identifier: 608041
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Предметът на поръчката (относимо за всички обособени позиции) включва изпълнение на следните основни дейности: - Оценка на съответствието с основните изисквания към строежите на всички части на инвестиционния проект, изготвени при необходимост от изменения в одобрения инвестиционен проект в обхвата на съществените отклонения по чл. 154, ал. 2 от ЗУТ по време на строителството, за строежа - предмет на поръчката, в обем и съдържание съгласно ЗУТ, включително оценка за съответствието и технически контрол на част „Конструктивна“ съгласно чл. 142 ал. 10 от ЗУТ при необходимост, и изготвяне на комплексен доклад за извършената оценка за съответствие - Упражняване на строителен надзор по време на строителството до приемане и въвеждане в експлоатация на строежа – предмет на поръчката в задължителния обхват, регламентиран в ЗУТ, подзаконовите нормативни актове по прилагането му и другите относими нормативни документи - Съдействие на Възложителя в процедурата по съгласуване и одобряване на всички части на инвестиционния проект, изготвени при необходимост от изменения в одобрения инвестиционен проект в обхвата на съществените изменения по чл. 154, ал. 2 от ЗУТ по време на строителството, и допълване на издаденото Разрешение за строеж. - Изпълняване функциите на Координатор по безопасност и здраве съгласно разпоредбите на Наредба № 2 от 2004 г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строителни и монтажни работи, вкл. изпълнение на всички задължения на Възложителя, предвидени в посочената Наредба; - Изготвяне на Окончателен доклад за строежа, съгласно чл. 168, ал. 6 от ЗУТ и Наредба № 2 от 31 юли 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти. - Изготвяне на Технически паспорт за строежа съгласно чл. 176а от ЗУТ и Наредба № 5 от 2006 г. за техническите паспорти на строежите; - Изготвяне на Отчет за изпълнение на Плана за управление на строителните отпадъци съгласно приложение № 6 от Наредба от 05.12.2017 г. за управление на строителните отпадъци и за влагане на рециклирани строителни материали. - Управление на процесите на въвеждане в експлоатация на строежа до издаване на Разрешение за ползване на строежа – предмет на поръчката; - Изготвяне и представяне на Доклади и становища при поискване от Възложителя; - Управление на процесите по отстраняване на дефекти на строежа в гаранционните срокове съгласно Наредба № 2 за от 31 юли 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти. - Изпълнение на административните изисквания съгласно приложимата нормативна уредба
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71521000 Construction-site supervision services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Обособена позиция № 1 - „Изготвяне на оценка за съответствието на инвестиционния проект и изпълнение на строителен надзор на обект: Изграждане на нова интегрирана здравно-социална услуга за резидентна грижа за пълнолетни лица с трайни увреждания с потребност от постоянни медицински грижи в град Видин, кв. Строител“
Description: Предметът на поръчката ( обособена позиция №1) включва изпълнение на следните основни дейности: Оценка на съответствието с основните изисквания към строежите на всички части на инвестиционния проект, изготвени при необходимост от изменения в одобрения инвестиционен проект в обхвата на съществените отклонения по чл. 154, ал. 2 от ЗУТ по време на строителството, за строежа - предмет на поръчката, в обем и съдържание съгласно ЗУТ, включително оценка за съответствието и технически контрол на част „Конструктивна“ съгласно чл. 142 ал. 10 от ЗУТ при необходимост, и изготвяне на комплексен доклад за извършената оценка за съответствие Упражняване на строителен надзор по време на строителството до приемане и въвеждане в експлоатация на строежа – предмет на поръчката в задължителния обхват, регламентиран в ЗУТ, подзаконовите нормативни актове по прилагането му и другите относими нормативни документи Съдействие на Възложителя в процедурата по съгласуване и одобряване на всички части на инвестиционния проект, изготвени при необходимост от изменения в одобрения инвестиционен проект в обхвата на съществените изменения по чл. 154, ал. 2 от ЗУТ по време на строителството, и допълване на издаденото Разрешение за строеж. Изпълняване функциите на Координатор по безопасност и здраве съгласно разпоредбите на Наредба № 2 от 2004 г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строителни и монтажни работи, вкл. изпълнение на всички задължения на Възложителя, предвидени в посочената Наредба; Изготвяне на Окончателен доклад за строежа, съгласно чл. 168, ал. 6 от ЗУТ и Наредба № 2 от 31 юли 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти. Изготвяне на Технически паспорт за строежа съгласно чл. 176а от ЗУТ и Наредба № 5 от 2006 г. за техническите паспорти на строежите; Изготвяне на Отчет за изпълнение на Плана за управление на строителните отпадъци съгласно приложение № 6 от Наредба от 05.12.2017 г. за управление на строителните отпадъци и за влагане на рециклирани строителни материали. Управление на процесите на въвеждане в експлоатация на строежа до издаване на Разрешение за ползване на строежа – предмет на поръчката; Изготвяне и представяне на Доклади и становища при поискване от Възложителя; Управление на процесите по отстраняване на дефекти на строежа в гаранционните срокове съгласно Наредба № 2 за от 31 юли 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти. Изпълнение на административните изисквания съгласно приложимата нормативна уредба​​​​​​ Пълната информация относно обхвата, обемът и изискванията към изпълнението на обществената поръчка по обособената позиция са подробно описани в Техническата спецификация, неразделна част от настоящата документация за участие
Internal identifier: 608044
Main classification (cpv): 71520000 Construction supervision services
Lot: LOT-0002
Title: Обособена позиция № 2 – „Изготвяне на оценка за съответствието на инвестиционния проект и изпълнение на строителен надзор на обект: Изграждане на нова социална услуга в общността за резидентна грижа за лица над трудоспособна възраст (без увреждания и с възможност за самообслужване) в град Видин, кв. Строител“
Description: Предметът на поръчката ( обособена позиция №2) включва изпълнение на следните основни дейности: Оценка на съответствието с основните изисквания към строежите на всички части на инвестиционния проект, изготвени при необходимост от изменения в одобрения инвестиционен проект в обхвата на съществените отклонения по чл. 154, ал. 2 от ЗУТ по време на строителството, за строежа - предмет на поръчката, в обем и съдържание съгласно ЗУТ, включително оценка за съответствието и технически контрол на част „Конструктивна“ съгласно чл. 142 ал. 10 от ЗУТ при необходимост, и изготвяне на комплексен доклад за извършената оценка за съответствие Упражняване на строителен надзор по време на строителството до приемане и въвеждане в експлоатация на строежа – предмет на поръчката в задължителния обхват, регламентиран в ЗУТ, подзаконовите нормативни актове по прилагането му и другите относими нормативни документи Съдействие на Възложителя в процедурата по съгласуване и одобряване на всички части на инвестиционния проект, изготвени при необходимост от изменения в одобрения инвестиционен проект в обхвата на съществените изменения по чл. 154, ал. 2 от ЗУТ по време на строителството, и допълване на издаденото Разрешение за строеж. Изпълняване функциите на Координатор по безопасност и здраве съгласно разпоредбите на Наредба № 2 от 2004 г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строителни и монтажни работи, вкл. изпълнение на всички задължения на Възложителя, предвидени в посочената Наредба; Изготвяне на Окончателен доклад за строежа, съгласно чл. 168, ал. 6 от ЗУТ и Наредба № 2 от 31 юли 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти. Изготвяне на Технически паспорт за строежа съгласно чл. 176а от ЗУТ и Наредба № 5 от 2006 г. за техническите паспорти на строежите; Изготвяне на Отчет за изпълнение на Плана за управление на строителните отпадъци съгласно приложение № 6 от Наредба от 05.12.2017 г. за управление на строителните отпадъци и за влагане на рециклирани строителни материали. Управление на процесите на въвеждане в експлоатация на строежа до издаване на Разрешение за ползване на строежа – предмет на поръчката; Изготвяне и представяне на Доклади и становища при поискване от Възложителя; Управление на процесите по отстраняване на дефекти на строежа в гаранционните срокове съгласно Наредба № 2 за от 31 юли 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти. Изпълнение на административните изисквания съгласно приложимата нормативна уредба ​​​​​​​Пълната информация относно обхвата, обемът и изискванията към изпълнението на обществената поръчка по обособената позиция са подробно описани в Техническата спецификация, неразделна част от настоящата документация за участие.
Internal identifier: 608048