719254-2026 - Competition
Romania – Event services – Servicii de organzare evenimente proiect SEMISS Lot 1: PACHET SERVICII DE ORGANIZARE EVENIMENTE PENTRU SESIUNILE DE INFORMARE, CONȘTITENTIZARE JUDEȚENE Lot 2: PACHET SERVICII ORGANIZARE CURSURI, ACTIVITATEA A2.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de organzare evenimente proiect SEMISS Lot 1: PACHET SERVICII DE ORGANIZARE EVENIMENTE PENTRU SESIUNILE DE INFORMARE, CONȘTITENTIZARE JUDEȚENE Lot 2: PACHET SERVICII ORGANIZARE CURSURI, ACTIVITATEA A2.
Description: Asociația CREST intentioneaza achiziționarea serviciilor de catering, cazare cu mic dejun, mese de prânz și cină, pauze de cafea, asigurare săli de instruire, decontare transport participanți și asistență tehnică necesare pentru desfășurarea în condiții optime a activităților prevăzute în cadrul proiectului „Strategii Eficiente pentru Managementul Infecțiilor Asociate Asistenței Medicale în Sistemul de Sănătate - SEMISS„, în conformitate cu prevederile din Caietul de sarcini, Propunerea tehnică și Contract. Termenul limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări este de 20 zile până la data de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă răspunde tuturor solicitărilor de clarificări în a 11 a zi înainte de data-limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 15018391_2026_PAAPD1628178
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79952000 Event services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: PACHET SERVICII DE ORGANIZARE EVENIMENTE PENTRU SESIUNILE DE INFORMARE-CONȘTITENTIZARE JUDEȚENE
Description: În prezent, în vederea desfășurării în bune condiții a activităților specifice proiectului „ Strategii Eficiente pentru Managementul Infecțiilor Asociate Asistenței Medicale în Sistemul de Sănătate - SEMISS”, Asociația CREST intenționează să achiziționeze servicii necesare implementării activităților proiectului, în scopul realizării obiectivelor asumate prin proiect și îndeplinirii indicatorilor de rezultat și de realizare aferenți finanțării acordate. Se solicită ofertă pentru un pachet de servicii pentru asigurarea cateringului pentru 42 de evenimente de informare, organizate în reședințele de județ și municipiul București. Cerințele specifice și generale sunt descrise în caietul de sarcini. Valoarea estimată total lot 1: 294.000,00 lei fără TVA.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: PACHET SERVICII ORGANIZARE CURSURI
Description: În prezent, în vederea desfășurării în bune condiții a activităților specifice proiectului „ Strategii Eficiente pentru Managementul Infecțiilor Asociate Asistenței Medicale în Sistemul de Sănătate - SEMISS”, Asociația CREST intenționează să achiziționeze servicii necesare implementării activităților proiectului, în scopul realizării obiectivelor asumate prin proiect și îndeplinirii indicatorilor de rezultat și de realizare aferenți finanțării acordate. Se solicită ofertă pentru un pachet de servicii pentru cursuri, constând din cazare cu mic dejun, mese de prânz și cină, pauze de cafea, asigurare săli de instruire, decontare transport participanți, asistență tehnică. Cerințele specifice și generale sunt descrise în caietul de sarcini. Valoarea estimată total lot 1: 2.878.299,70 lei fără TVA.
Internal identifier: 2