See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Bara, banda plana (tabla) si tuburi din Zircaloy-4 - CR 43967
Description: Achiziţia are ca obiect furnizarea de produse din Zircaloy-4, constituite in 3 loturi astfel: Lot 1: Bară rotundă din Zy-4 – 27.000 Kg, Lot 2: Bandă plană (tablă) din Zy-4: Bandă plană (tablă) din Zy-4, grosime 0,83 mm – 2.000 Kg, Bandă plană (tablă) din Zy-4, grosime 1,60 mm – 8.800 Kg, Bandă plană (tablă) din Zy-4, grosime 1,98 mm – 1.050 Kg, Lot 3: Tuburi nesudate din Zy-4 – 1.500.000 bucăți, reprezentand necesarul pentru o perioada de 48 de luni pentru fabricatia combustibilului nuclear in cadrul sucursalei Fabrica de Combustibil Nuclear (FCN) Pitesti. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 20 zile. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit.
Internal identifier: 10874881/2025/0425.001
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 14735000 Zirconium
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Bară rotunda din Zircaloy-4
Description: Bară rotunda din Zircaloy-4 – 27.000 Kg, avand caracteristicile si specificatiile tehnice precizate in Caietul de sarcini si Specificatia de Procurare S.P.-2.01 ed. 3 - anexa A la Caietul de sarcini
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Banda plana (tabla) din Zircaloy-4
Description: Banda plana (tabla) din Zircaloy-4, grosime 0,83 mm – 2.000 Kg, Banda plana (tabla) din Zircaloy-4, grosime 1,60 mm – 8.800 Kg, Banda plana (tabla) din Zircaloy-4, grosime 1,98 mm – 1.050 Kg,, avand caracteristicile si specificatiile tehnice precizate in Caietul de sarcini si Specificatia de Procurare S.P.-2.02 ed. 12 - anexa B la Caietul de sarcini
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Tuburi nesudate din Zircaloy-4
Description: Tuburi nesudate din Zircaloy-4 – 1.500.000 bucăți,, avand caracteristicile si specificatiile tehnice precizate in Caietul de sarcini si Specificatia de Procurare S.P.-2.03 ed. 6 - anexa C la Caietul de sarcini
Internal identifier: 3