720367-2026 - Competition
Bulgaria – Projection screens – „Закупуване и доставка на LED екран за нуждите на проект ROBG0229 – Inclusion по Процедура 3 на Интеррег VI-A Румъния – България 2021 – 2027“
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: „Закупуване и доставка на LED екран за нуждите на проект ROBG0229 – Inclusion по Процедура 3 на Интеррег VI-A Румъния – България 2021 – 2027“
Description: Предметът на обществената поръчка е „Закупуване и доставка на LED екран за нуждите на проект ROBG0229 – Inclusion по Процедура 3 на Интеррег VI-A Румъния – България 2021 – 2027“.
Internal identifier: 610439
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Настоящата обществена поръчка се възлага чрез „открита процедура” по смисъла на чл. 18, ал. 1, т. 1 и ал. 2, във връзка с чл. 20, ал. 1, т. 1, б. „б“ от Закона за обществените поръчки (ЗОП) и цели спазване на законовите правила и осигуряване на прозрачност при възлагане на услуги от възложител по чл. 5, ал. 2, т. 9 от ЗОП. Възложителите прилагат процедурата по чл. 18, ал. 1, т. 1 от ЗОП – „открита процедура“, когато обществената поръчка за доставка има прогнозна стойност над 139 997,85 евро без ДДС. Прогнозната стойност на настоящата поръчката е в размер на 41 666,67 евро без ДДС, но съобразявайки сходни обществени поръчки, настоящата обществена поръчка попада в обхвата за възлагане чрез „открита процедура“. Предвид обстоятелството, че не са налице условията за провеждане на състезателен диалог или някоя от процедурите на договаряне, безспорно е налице възможност и условия обществената поръчка да бъде възложена по предвидения в ЗОП ред за провеждане на „открита процедура”. Провеждането на този вид процедура осигурява в най-голяма степен публичността на възлагане изпълнението на поръчката, респ. прозрачността при разходването на финансовите средства. С цел да се осигури максимална публичност, респективно да се постигнат и най-добрите за Възложителя условия, настоящата обществена поръчка се възлага именно по посочения вид процедура. Посредством тази процедура се цели и защитаване на обществения интерес, като се насърчи конкуренцията и се създадат равни условия при провеждане на процедурата. За нерегламентираните в настоящата документация за участие условия по провеждането на процедурата се прилагат разпоредбите на ЗОП и Правилника за прилагането му, както и приложимите национални и международни нормативни актове, с оглед предмета на поръчката.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38653400 Projection screens
5. Lot
Lot: LOT-0001