2. Procedure
Procedure
Title: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Nowa Ruda w latach 2027–2028 z prawem opcji na rok 2029
Description: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Nowa Ruda w okresie od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2028 r. (zamówienie podstawowe), z przewidzianym prawem opcji obejmującym świadczenie usług w okresie od 1 stycznia 2029 r. do 31 grudnia 2029 r., na zasadach określonych w niniejszej SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług komunalnych w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Nowa Ruda, pochodzących od właścicieli nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi, w tym: I. nieruchomości zamieszkałych i domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno - wypoczynkowe — niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne oraz odpady zbierane selektywnie: papier, szkło, tworzywa sztuczne i metale, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, bioodpady, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz meble i inne odpady wielkogabarytowe. II. nieruchomości niezamieszkałych — niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne oraz odpady zbierane selektywnie: papier, szkło, tworzywa sztuczne i metale, odpady opakowaniowe wielomateriałowe i bioodpady; III. Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) — w zakresie frakcji określonych w OPZ, w tym m.in. papieru, tworzyw sztucznych, szkła, odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, bioodpadów, odpadów niebezpiecznych, przeterminowanych leków i chemikaliów, odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych, powstałych w gospodarstwach domowych w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek, zużytych baterii i akumulatorów, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon, tekstyliów i odzieży oraz odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstw domowych. Ponadto przedmiot zamówienia obejmuje opróżnianie 120 koszy ulicznych, wyposażenie nieruchomości objętych systemem, w tym domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjnowypoczynkowe, w wymagane pojemniki, a także usuwanie odpadów z miejsc nieprzeznaczonych do ich składowania lub magazynowania — zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia (OPZ).
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na realizacji usług objętych przedmiotem zamówienia w dodatkowym okresie od dnia 1 stycznia 2029 r. do dnia 31 grudnia 2029 r.