721324-2023 - ResultRomania-Mediaș: Construction work for gas pipelines
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Conducta de transport gaze naturale Timișoara – Deta – Denta - Moravița (inclusiv fibra optică și alimentare cu energie electrică a stațiilor de protecție catodică)
Reference number: 35948/15.05.2023
II.1.2.
Main CPV code
45231220 Construction work for gas pipelines
II.1.4.
Short description
Entitatea contractantă intenționează să încheie un contract sectorial având ca obiect Conducta de transport gaze naturale Timișoara – Deta – Denta - Moravița (inclusiv fibra optică și alimentare cu energie electrică a stațiilor de protecție catodică).
Data limită până la care operatorii economici au dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire, este a 18-a zi dinaintea datei limita de depunere a ofertelor, conform prevederilor art. 173 Legea nr. 99/2016, modificată și completată de OUG 107/2017 pentru modificarea și completarea unor acte normative cu impact în domeniul achizițiilor publice.
Termenul-limită în care entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare conform prevederilor art. 172 alin. 2, coroborat cu art. 173 din Legea nr. 99/2016, modificată și completată de OUG 107/2017 pentru modificarea și completarea unor acte normative cu impact în domeniul achizițiilor publice, este: a 11-a zi dinaintea datei limita de depunere a ofertelor
Valoare estimată: 71.708.269,35 lei fără TVA,
• din care Entitatea Contractantă va pune la dispoziția Executantului materiale, utilaje și echipamente în valoare de 35.322.359,00 lei fără TVA.
• Valoarea estimată a lucrărilor 36.385.910,35 lei fără TVA
Contravaloarea materialelor puse la dispoziție de Entitatea Contractantă nu va fi folosită la calculul de cheltuieli indirecte și profit de către Executant, la întocmirea propunerii financiare și implicit nici pe parcursul derulării contractului.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Conducta de transport gaze naturale Timișoara – Deta – Denta - Moravița (inclusiv fibra optică și alimentare cu energie electrică a stațiilor de protecție catodică).
Termenul de execuție este de 12 luni și perioada de valabilitate a contractului este până la data semnării Procesului Verbal de recepție finală.