721495-2026 - Competition
Czechia – Software implementation services – DNS - Metada Platform - licence a související implementační, konzultační, analytické a školicí služby
Contract or concession notice – standard regime
Services - Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: DNS - Metada Platform - licence a související implementační, konzultační, analytické a školicí služby
Description: Předmět DNS Předmětem je zavedení dynamického nákupního systému, jehož prostřednictvím bude DIAMO, státní podnik, opakovaně zadávat veřejné zakázky (dílčí veřejné zakázky) související s Metada Platform. DNS je rozdělen do čtyř samostatných kategorií. Dodavatel může požádat o zařazení do jedné nebo více kategorií, pokud splní podmínky stanovené pro příslušnou kategorii. DNS je rozdělen do následujících kategorií: Kategorie 1 Licence Metada Platform V této kategorii budou zadávány zejména dílčí veřejné zakázky zahrnující: • pořízení nových licencí, rozšíření počtu nebo rozsahu licencí a licenčních oprávnění; • obnovu, prodloužení nebo změnu licenčního období, subscription, maintenance a související výrobní podpora, • dodání licenčních klíčů, oprávnění, registračních údajů a dokumentů prokazujících legální licenční původ, • základní licenční součinnost bez samostatného implementačního nebo modelářského plnění. Kategorie 2 Implementační práce pro Metada Platform V této kategorii budou zadávány zejména dílčí veřejné zakázky zahrnující: • instalace, konfigurace, parametrizace a nasazení platformy nebo jejích komponent, • návrh a realizace metamodelů, modelů, katalogů, vazeb, rolí a pracovních postupů, • integrace na informační systémy DIAMO, migrace a převody dat, testování a podpora akceptace, • zpracování technické, konfigurační a provozní dokumentace, předání znalostí a podpora uvedení do provozu. Kategorie 3 Konzultační a analytické práce V této kategorii budou zadávány zejména dílčí veřejné zakázky zahrnující: • analýza potřeb, procesů, datových a aplikačních vazeb a návrh cílového řešení, • konzultace architektury, governance, metodiky modelování a využití Metada Platform, • návrh standardů, pravidel, metrik, reportů, katalogů a související dokumentace, • revize modelů, metodická podpora, odborné posudky a rozvojové návrhy bez převahy implementačních prací. Kategorie 4 Školení modelářů Metada Platform V této kategorii budou zadávány zejména dílčí veřejné zakázky zahrnující: • přípravu a realizaci uživatelských, modelářských, metodických a administrátorských školení, • praktická cvičení, školicí materiály, ověření znalostí a vyhodnocení školení, • oficiální vendor-certifikované školení a certifikační zkoušky pouze tehdy, bude-li to výslovně požadováno v dílčí výzvě.
Internal identifier: 20/VZZ/ŘP/2026
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: zadávací řízení na zavedení dynamického nákupního systému dle § 138 a násl. ZZVZ
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72263000 Software implementation services
Additional classification (cpv): 72265000 Software configuration services, 72220000 Systems and technical consultancy services, 72221000 Business analysis consultancy services, 72266000 Software consultancy services, 80533100 Computer training services, 80500000 Training services, 48000000 Software package and information systems
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Licence Metada Platform
Description: Předmět DNS Předmětem je zavedení dynamického nákupního systému, jehož prostřednictvím bude DIAMO, státní podnik, opakovaně zadávat veřejné zakázky (dílčí veřejné zakázky) související s Metada Platform. DNS je rozdělen do čtyř samostatných kategorií. Dodavatel může požádat o zařazení do jedné nebo více kategorií, pokud splní podmínky stanovené pro příslušnou kategorii. Kategorie 1 Licence Metada Platform V této kategorii budou zadávány zejména dílčí veřejné zakázky zahrnující: • pořízení nových licencí, rozšíření počtu nebo rozsahu licencí a licenčních oprávnění; • obnovu, prodloužení nebo změnu licenčního období, subscription, maintenance a související výrobní podpora, • dodání licenčních klíčů, oprávnění, registračních údajů a dokumentů prokazujících legální licenční původ, • základní licenční součinnost bez samostatného implementačního nebo modelářského plnění.
Internal identifier: 20/VZZ/ŘSP/2026 - 1. kategorie
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
Lot: LOT-0004
Title: Školení modelářů Metada Platform
Description: Předmět DNS Předmětem je zavedení dynamického nákupního systému, jehož prostřednictvím bude DIAMO, státní podnik, opakovaně zadávat veřejné zakázky (dílčí veřejné zakázky) související s Metada Platform. DNS je rozdělen do čtyř samostatných kategorií. Dodavatel může požádat o zařazení do jedné nebo více kategorií, pokud splní podmínky stanovené pro příslušnou kategorii. Kategorie 4 V této kategorii budou zadávány zejména dílčí veřejné zakázky zahrnující: • přípravu a realizaci uživatelských, modelářských, metodických a administrátorských školení, • praktická cvičení, školicí materiály, ověření znalostí a vyhodnocení školení, • oficiální vendor-certifikované školení a certifikační zkoušky pouze tehdy, bude-li to výslovně požadováno v dílčí výzvě.
Internal identifier: 20/VZZ/ŘSP/2026 - 4. kategorie
Main classification (cpv): 80533100 Computer training services
Additional classification (cpv): 80500000 Training services
Lot: LOT-0003
Title: Konzultační a analytické práce
Description: Předmětem je zavedení dynamického nákupního systému, jehož prostřednictvím bude DIAMO, státní podnik, opakovaně zadávat veřejné zakázky (dílčí veřejné zakázky) související s Metada Platform. DNS je rozdělen do čtyř samostatných kategorií. Dodavatel může požádat o zařazení do jedné nebo více kategorií, pokud splní podmínky stanovené pro příslušnou kategorii. Kategorie 3 V této kategorii budou zadávány zejména dílčí veřejné zakázky zahrnující: • analýza potřeb, procesů, datových a aplikačních vazeb a návrh cílového řešení, • konzultace architektury, governance, metodiky modelování a využití Metada Platform, • návrh standardů, pravidel, metrik, reportů, katalogů a související dokumentace, • revize modelů, metodická podpora, odborné posudky a rozvojové návrhy bez převahy implementačních prací.
Internal identifier: 20/VZZ/ŘSP/2026 - 3. kategorie
Main classification (cpv): 72220000 Systems and technical consultancy services
Additional classification (cpv): 72221000 Business analysis consultancy services, 72266000 Software consultancy services
Lot: LOT-0002
Title: Implementační práce pro Metada Platform
Description: Předmět DNS Předmětem je zavedení dynamického nákupního systému, jehož prostřednictvím bude DIAMO, státní podnik, opakovaně zadávat veřejné zakázky (dílčí veřejné zakázky) související s Metada Platform. DNS je rozdělen do čtyř samostatných kategorií. Dodavatel může požádat o zařazení do jedné nebo více kategorií, pokud splní podmínky stanovené pro příslušnou kategorii. Kategorie 2 Implementační práce pro Metada Platform V této kategorii budou zadávány zejména dílčí veřejné zakázky zahrnující: • instalace, konfigurace, parametrizace a nasazení platformy nebo jejích komponent, • návrh a realizace metamodelů, modelů, katalogů, vazeb, rolí a pracovních postupů, • integrace na informační systémy DIAMO, migrace a převody dat, testování a podpora akceptace, • zpracování technické, konfigurační a provozní dokumentace, předání znalostí a podpora uvedení do provozu.
Internal identifier: 20/VZZ/ŘSP/2026 - 2. kategorie
Additional classification (cpv): 72265000 Software configuration services