721554-2026 - Competition
Poland – Refuse and waste related services – Utrzymanie czystości i porządku na terenie Gminy Łukowica poprzez odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych w 2027r.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Utrzymanie czystości i porządku na terenie Gminy Łukowica poprzez odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych w 2027r.
Description: Przedmiotem zamówienia jest usługa obejmująca odbiór, transport i zagospodarowanie całej masy odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, niezamieszkałych, punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, miejskich punktów elektroodpadów, przystanków i miejsc publicznych z terenu gminy Łukowica w okresie od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r. Gmina Łukowica zajmuje obszar 69,7 km². W jej skład wchodzi 10 sołectw: Łukowica, Jadamwola, Jastrzębie, Młyńczyska, Owieczka, Przyszowa I, Przyszowa II- Berdychów, Roztoka, Stronie, Świdnik.
Internal identifier: IR.271.22.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90514000 Refuse recycling services, 90513000 Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services, 90513100 Household-refuse disposal services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Zamawiający, zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu w okresie trwania umowy szacowanego zakresu odbierania wytworzonych odpadów określonego w SWZ. Przewidywane zmiany nie są zależne od Zamawiającego, a wynikają ze zmieniających się potrzeb wytwórców odpadów. W związku z tym wprowadzone przez Zamawiającego zmiany mogą spowodować, że szacowana ilość wytwarzanych odpadów jak i wynagrodzenie może ulec zwiększeniu o iloczyn ilości wywiezionych odpadów i ceny jednostkowej zawartej w ofercie. Wprowadzone zmiany spowodują, że maksymalny zakres zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji nie może przekroczyć 1958 Mg/rok. Skorzystanie z prawa opcji i realizacja zakresu zamówienia objętego prawem opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o zwiększenie zakresu zamówienia. Realizacja dodatkowego zakresu zamówienia w ramach prawa opcji nastąpi na zasadach i w cenach identycznych jak realizacja zamówienia podstawowego.