722720-2026 - Competition
Bulgaria – Paper stationery and other items – Доставка на канцеларски материали и офис консумативи за нуждите на Община Несебър и второстепенните разпоредители по обособени позиции
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Доставка на канцеларски материали и офис консумативи за нуждите на Община Несебър и второстепенните разпоредители по обособени позиции
Description: Предметът на настоящата поръчка е “Доставка на канцеларски материали и офис консумативи за нуждите на Община Несебър и второстепенните разпоредители по обособени позиции: Обособена позиция №1: Доставка на канцеларски материали и офис консумативи; Обособена позиция №2: Доставка на канцеларски материали и офис консумативи, попадащи в списъка по чл.12, ал.1, т.1 от ЗОП, чрез провеждане на открита процедура по реда на чл. 18., ал. 1, т. 1, на основание чл. 20, ал. 1, т. 1, буква „б” от ЗОП. Количеството и видовете канцеларски материали се доставят на отделни заявки, в зависимост от моментните потребности на Община Несебър и второстепенните разпоредители, до изтичане на три години, считано от датата на възлагане на поръчката. Участниците следва да представят мостри. Предметът на обособена позиция №2 е включен в списъка по чл. 12, ал. 1, т. 1 от Закона за обществените поръчки и на основание чл. 12 от ЗОП, във вр. с чл. 80 от ППЗОП, обособена позиция №2 е запазена за специализирани предприятия или кооперации на хора с увреждания по смисъла на § 2, т. 46 от ДР на ЗОП, или за стопански субекти, чиято основна цел е социалното или професионалното интегриране на хора с увреждания или на хора в неравностойно положение по смисъла на § 2, т. 62 от ДР на ЗОП. Съгласно изискванията на чл. 12, ал. 5 и 6 от ЗОП, в обществената поръчка, за обособена позиция №2 могат да участват лица, регистрирани като специализирани предприятия или кооперации на хора с увреждания, както и като стопански субекти, чиято основна цел е социалното и професионално интегриране на хора с увреждания или хора в неравностойно положение, най-малко три години преди датата на откриване на настоящата процедура. Същите следва да отговарят на условието най-малко 30 на сто от списъчния им състав да е от хора с увреждания или такива в неравностойно положение. Специализирани предприятия или кооперации на хора с увреждания могат да участват в обществената поръчка, при условие че могат да изпълнят най-малко 80 на сто от нейния предмет със собствени машини, съоръжения и човешки ресурс. За изпълнение на условието те могат да ползват подизпълнители или да се позовават на капацитета на трети лица, ако подизпълнителите или третите лица са специализирани предприятия или кооперации на хора с увреждания. В настоящата процедура, за обособена позиция №2 могат да участват и други заинтересовани лица, но офертите им ще се разглеждат само ако няма допуснати оферти на лица, за които поръчката е запазена.
Internal identifier: 610537
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30199000 Paper stationery and other items
Additional classification (cpv): 22800000 Paper or paperboard registers, account books, binders, forms and other articles of printed stationery
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Доставка на канцеларски материали и офис консумативи
Description: Предмет на настоящата обособена позиция е Доставка на канцеларски материали и офис консумативи за нуждите на Община Несебър и второстепенните разпоредители чрез периодични заявки от страна на възложителя за артикули, описани в техническата спецификация. Количеството и видовете канцеларски материали се доставят на отделни заявки, в зависимост от моментните потребности на Община Несебър и второстепенните разпоредители, до изтичане на тридесет и шест месеца, считано от датата на възлагане на поръчката. Участниците следва да представят мостри за артикулите, включени в Приложение №1 към техническата спецификация.
Internal identifier: 610552
Additional classification (cpv): 30192000 Office supplies, 30193000 Organisers and accessories, 30197000 Small office equipment, 22800000 Paper or paperboard registers, account books, binders, forms and other articles of printed stationery, 30140000 Calculating and accounting machines, 30194000 Drafting supplies, 30191400 Shredders, 30195000 Boards
Lot: LOT-0002
Title: Доставка на канцеларски материали и офис консумативи, попадащи в списъка по чл.12, ал.1, т.1 от ЗОП
Description: Предмет на настоящата обособена позиция е Доставка на канцеларски материали и офис консумативи за нуждите на Община Несебър и второстепенните разпоредители, попадащи в списъка по чл.12, ал.1, т.1 от ЗОП чрез периодични заявки от страна на възложителя за артикули, описани в техническата спецификация. Количеството и видовете канцеларски материали се доставят на отделни заявки, в зависимост от моментните потребности на Община Несебър и второстепенните разпоредители, до изтичане на три години, считано от датата на възлагане на поръчката. Участниците следва да представят мостри за артикулите, включени в Приложение №3 към техническата спецификация. Предметът на обособена позиция №2 е включен в списъка по чл. 12, ал. 1, т. 1 от Закона за обществените поръчки и на основание чл. 12 от ЗОП, във вр. с чл. 80 от ППЗОП, обособена позиция №2 е запазена за специализирани предприятия или кооперации на хора с увреждания по смисъла на § 2, т. 46 от ДР на ЗОП, или за стопански субекти, чиято основна цел е социалното или професионалното интегриране на хора с увреждания или на хора в неравностойно положение по смисъла на § 2, т. 62 от ДР на ЗОП.
Internal identifier: 610556