2. Procedure
Procedure
Title: Zakup energii elektrycznej dla obiektów PWiK Sp. z o.o. na okres od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.
Description: 1) Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej dla obiektów Zamawiającego oraz odkup nadwyżek energii elektrycznej wytworzonej w źródłach wytwórczych Zamawiającego położonych na terenie gmin: Wodzisław Śl., Radlin, Rydułtowy, Gorzyce, Marklowice, Gaszowice, Godów w okresie od 01.01.2027r. do 31.12.2027 r. w szacunkowej ilości 3324,434 MWh. 2) Szacunkowe zapotrzebowanie na energię elektryczną określa załącznik nr 4 do SWZ. Ilości przedstawione w załączniku nr 4 do SWZ są ilościami szacunkowymi, wyliczonymi na podstawie dotychczasowego poboru historycznego, w celu określenia wartości zamówienia. Zamawiający gwarantuje, że minimalna łączna ilość zużycia nie będzie mniejsza niż 60% wolumenu wskazanego w załączniku nr 4 do SWZ. 3) Sprzedaż energii odbywać się będzie za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej należącej do lokalnego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD). Zamawiający wymaga, by Wykonawca realizujący zamówienie najpóźniej w dniu zawarcia umowy sprzedaży posiadał zawartą obowiązującą umowę z OSD, na podstawie której można prowadzić sprzedaż energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej tego OSD do wszystkich obiektów Zamawiającego wskazanych w załączniku nr 4 do SWZ. 4) Rozliczenia za dostarczoną energię elektryczną odbywać się będą na podstawie wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych według cen jednostkowych dla danego punktu poboru na podstawie faktycznego zużycia energii i będzie powiększone o wartość składnika stałego płatnego miesięcznie, określonego w ofercie cenowej Wykonawcy (opłata handlowa). 5) Zamawiający posiada tytuł prawny do dysponowania obiektami opisanymi w załączniku nr 4 do SWZ. 6) Zamawiający wymaga, aby okres rozliczeniowy był zgodny z okresem rozliczeniowym OSD. 7) Zamawiający zawrze jedną umowę sprzedaży, obejmującą wszystkie punkty poboru Zamawiającego. 8) Zamawiający dopuszcza zawarcie umowy kompleksowej na sprzedaż i dystrybucję. 9) Zamawiający dopuszcza możliwość podpisania umowy drogą korespondencyjną lub w formie elektronicznej (za pomocą podpisu elektronicznego). 10) Wykonawca zawrze w imieniu Zamawiającego umowę o świadczenie usług dystrybucji w przypadku punktów poboru, dla których obowiązywały dotychczas umowy kompleksowe oraz w przypadku punktów poboru, dla których umowa dystrybucyjna została zawarta na czas określony. Zamawiający przewidział czas niezbędny na zawarcie umowy dystrybucyjnej dla punktów poboru energii, dla których umowa dystrybucyjna nie jest zawarta na czas nieokreślony. 11) Zamawiający nie zawierał umów ani aneksów promocyjnych. 12) Kupowana energia przeznaczona będzie wyłącznie na potrzeby własne. Zamawiający oświadcza, że jest odbiorca końcowym w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 06.12.2008r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2026 r. poz. 412 z późn. zm.). 13) Zamawiający posiada status wytwórcy, o którym mowa w art. 2 ust. 39 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz. U. z 2026 r. poz. 68 z późn. zm.). 14) Zasady odkupu nadwyżek energii elektrycznej określają Załącznik nr 2b – Formularz ofertowy – odkup oraz Załącznik nr 3 – Wzór umowy. 15) Zamawiający przewiduje możliwość zmniejszenia liczby punktów poboru energii elektrycznej, o których mowa w załączniku nr 4 do SWZ z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia. 16) Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ.
Internal identifier: ZP/2026/5
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Niniejsze zamówienie sektorowe zostanie udzielone w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 376 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2026 poz. 793 ze zm.) zwanej dalej ustawą. Wartość zamówienia przekracza progi unijne określone w art. 3 ustawy.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
5. Lot
Lot: LOT-0001
Quantity: 3 324,43