2. Procedure
Procedure
Title: Servicii Dezvoltare Platformă Națională Integrată de Trasabilitate și Control al Deșeurilor Medicale - Proiect PRODESMED
Description: Obiectul contractului este reprezentat de dezvoltarea Platformei Națională Integrată de Trasabilitate și Control al Deșeurilor Medicale, contribuind la atingerea indicatorilor și rezultatelor prevăzute în cadrul Proiectului ” ”PRO-DES-MED Management durabil al deșeurilor rezultate din activitățile medicale: de la ghidare metodologică la implementare eficace”, Cod SMIS 348493”, Contract de finanțare nr. 23305 din 23.02.2026. Termenul pentru solicitarea de clarificări: până în a 18-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor; Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 18155/13.10.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72262000 Software development services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: achiziționarea serviciilor de dezvoltare Platformă Națională Integrată de Trasabilitate și Control al Deșeurilor Medicale este necesară pentru crearea și dezoltarea unei platforme electronice în vederea stimulării procesului decizional fundamentat pe date și a gestionării proactive a riscurilor asociate deșeurilor rezultate din activitățile medicale, contribuind la atingerea indicatorilor și rezultatelor prevăzute în cadrul Proiectului ” ”PRO-DES-MED Management durabil al deșeurilor rezultate din activitățile medicale: de la ghidare metodologică la implementare eficace”, al cărui beneficiar este Institutul Național de Sănătate Publică.
Internal identifier: 1