722980-2026 - Competition
Poland – Forestry services – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rozwadów w roku 2027
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rozwadów w roku 2027
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej lasu, ochrony przyrody, gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa oraz utrzymania obiektów turystycznych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rozwadów w roku 2027. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach).
Internal identifier: ZG.270.1.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77200000 Forestry services
Additional classification (cpv): 77210000 Logging services, 77211100 Timber harvesting services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211300 Tree-clearing services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 77231200 Forest pest control services, 77231600 Afforestation services, 75251120 Forest-firefighting services, 77211000 Services incidental to logging
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Pakiet I - leśnictwa: Burdze, Moskale: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rozwadów w roku 2027
Description: Wykonanie usług leśnych w szczególności dotyczy: pozyskania i zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej lasu oraz ochrony przyrody, opisanych w załączniku nr 2 do SWZ odpowiednio dla tej części zamówienia.
Internal identifier: Pakiet I - leśnictwa: Burdze, Moskale
Options:
Description of the options: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12.1. do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Lot: LOT-0002
Title: Pakiet II - leśnictwa: Ciemny Kąt, Zapolednik: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rozwadów w roku 2027
Description: Wykonanie usług leśnych w szczególności dotyczy: pozyskania i zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej lasu, ochrony przyrody oraz utrzymania obiektów turystycznych opisanych w załączniku nr 2 do SWZ odpowiednio dla tej części zamówienia.
Internal identifier: Pakiet II - leśnictwa: Ciemny Kąt, Zapolednik
Lot: LOT-0003
Title: Pakiet III - leśnictwa: Charzewice, Zaosie, Żupawa: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rozwadów w roku 2027
Description: Wykonanie usług leśnych w szczególności dotyczy: pozyskania i zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej lasu, ochrony przyrody oraz utrzymania infrastruktury turystycznej opisanych w załączniku nr 2 do SWZ odpowiednio dla tej części zamówienia.
Internal identifier: Pakiet III - leśnictwa: Charzewice, Zaosie, Żupawa
Lot: LOT-0004
Title: Pakiet IV - leśnictwo: Szkółki oraz teren Nadleśnictwa Rozwadów: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rozwadów w roku 2027
Description: Wykonanie usług leśnych w szczególności dotyczy: gospodarki szkółkarskiej oraz nasiennictwa, opisanych w załączniku nr 2 do SWZ odpowiednio dla tej części zamówienia.
Internal identifier: Pakiet IV - leśnictwo: Szkółki oraz teren Nadleśnictwa Rozwadów
Description of the options: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12.2. do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Lot: LOT-0005
Title: Pakiet V - leśnictwo: Huta Deręgowska: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rozwadów w roku 2027
Internal identifier: Pakiet V - leśnictwo: Huta Deręgowska
Lot: LOT-0006
Title: Pakiet VI - leśnictwa: Katy, Pysznica: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rozwadów w roku 2027
Internal identifier: Pakiet VI - leśnictwa: Katy, Pysznica