723142-2026 - Competition
Romania – Desktop computer – Contrat de furnizare - "Echipamente IT și software" in cadrul proiectului “SIDCAL - SISTEM INTEGRAT DIGITAL DE TESTARE SI CALIBRARE PENTRU CONTOARE MASTER DE LICHIDE ALTELE DECAT APA” Cod SMIS 336894
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Contrat de furnizare - "Echipamente IT și software" in cadrul proiectului “SIDCAL - SISTEM INTEGRAT DIGITAL DE TESTARE SI CALIBRARE PENTRU CONTOARE MASTER DE LICHIDE ALTELE DECAT APA” Cod SMIS 336894
Description: Achizitia de echipamente IT și software in cadrul proiectului cu titlul: “SIDCAL - SISTEM INTEGRAT DIGITAL DE TESTARE SI CALIBRARE PENTRU CONTOARE MASTER DE LICHIDE ALTELE DECAT APA” Cod SMIS 336894, finanțat prin Fondul European de Dezvoltare Regională prin Programul Creștere Inteligentă, Digitalizare și Instrumente Financiare 2021 – 2027 (PoCIDIF). Autoritatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificări adresate de către operatorii economici, în a 11- zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 27808793_2025_PAAPD1584364
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30213300 Desktop computer
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Echipamente informatice și periferice
Description: Lotul 1 – Echipamente informatice și periferice: 3 laptopuri, 8 calculatoare tip desktop, 5 monitoare LED 22 inch și 3 monitoare LED 27 inch.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 30213100 Portable computers, 32323100 Colour video monitors
Lot: LOT-0002
Title: Echipamente de imprimare și stocare a datelor
Description: Lotul 2 – Echipamente de imprimare și stocare a datelor: 1 imprimantă A4 portabilă, 3 imprimante A4, 1 imprimantă A3, 1 sistem de stocare în rețea NAS și 2 HDD pentru stocare rețea NAS .
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 30120000 Photocopying and offset printing equipment
Additional classification (cpv): 30233140 Direct-access storage devices (DASD)