723221-2026 - Competition
Romania – Cardiovascular devices – Echipamente medicale, reactivi si consumabile pentru proiect SEARCH-VASC
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Echipamente medicale, reactivi si consumabile pentru proiect SEARCH-VASC
Description: Echipamente medicale, reactivi si consumabile pentru cardiologie conform caiet sarcini. In temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 15 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, iar in temeiul art. 161 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, raspunsul autoritatii contractante va fi transmis cu 10 zile (in a 11-a zi) inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie semnata cu semnătură electronic extinsă, bazată pe un certificat calificat, eliberat de un furnizor de servicii de certificare acreditat în condiţiile legii şi încărcata în SEAP.
Internal identifier: 2026428357037
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33123000 Cardiovascular devices
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ERGOSPIROMETRIE PENTRU TESTARE CARDIOPULMONARA DE EFORT
Description: ERGOSPIROMETRIE PENTRU TESTARE CARDIOPULMONARA DE EFORT conform caiet de sarcini. Cantitatea aferenta contractului de furnizare se regaseste in caietul de sarcini.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 50421000 Repair and maintenance services of medical equipment, 51410000 Installation services of medical equipment, 79633000 Staff development services
Lot: LOT-0002
Title: ANALIZA BIOCHIMICA DE MARKERI CARDIACI SI SEPSIS
Description: ANALIZA BIOCHIMICA DE MARKERI CARDIACI SI SEPSIS conform caiet de sarcini. Cantitatea aferenta contractului de furnizare si eventualele suplimentari estimate care ar putea fi solicitate pe durata intregului contract de furnizare se regasesc in caietul de sarcini. Eventualele suplimentari se vor realiza in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 38434520 Blood analysers
Additional classification (cpv): 22993200 Heat-sensitive paper or paperboard, 33696200 Blood-testing reagents, 38437110 Pipette tips, 50421000 Repair and maintenance services of medical equipment, 51410000 Installation services of medical equipment, 79633000 Staff development services
Lot: LOT-0003
Title: EVALUARE INVAZIVĂ A FIZIOLOGIEI CORONARIENE EPICARDICE ȘI MICROVASCULARE
Description: EVALUARE INVAZIVĂ A FIZIOLOGIEI CORONARIENE EPICARDICE ȘI MICROVASCULARE conform caiet de sarcini. Cantitatea aferenta contractului de furnizare se regaseste in caietul de sarcini.
Internal identifier: 3