723610-2026 - Competition
Poland – Sauces – DOSTAWA NAPOJÓW BEZALKOHOLOWYCH, SOSÓW, ZUP, PRZYPRAW, KAWY I HERBATY, MIODU
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: DOSTAWA NAPOJÓW BEZALKOHOLOWYCH, SOSÓW, ZUP, PRZYPRAW, KAWY I HERBATY, MIODU
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa napojów bezalkoholowych, sosów, zup, przypraw przetworzonych, kawy i herbaty, miodu, dla 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, obowiązujące dokumenty oraz wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust.2 ustawy Pzp przedmiotu zamówienia zawarte zostały w Zał nr 7 – „Opis przedmiotu zamówienia” oraz zał nr 4 do SWZ – „Projekt umowy” do SWZ. Zakres zamówienia zawarty został w Zał nr 1A do SWZ - formularz cenowy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, zamówienie składa się z 4 zad: Zad 1 - napoje bezalkoholowe, Zad 2 - sosy, zupy, przyprawy przetworzone, Zad 3 - kawa, herbata Zad 4 - miód. Wykonawca przed podpisaniem umowy przedłoży Zamawiającemu: Aktualny dokument potwierdzający stosowanie wdrożonego systemu HACCP: a)Certyfikat systemu HACCP wdrożonego przez firmy posiadające akredytację i uprawnienia Polskiego Centrum Akredytacji z siedzibą w Warszawie, lub b)Zaświadczenie właściwego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej lub właściwego organu Inspekcji Weterynaryjnej o sprawowaniu nadzoru nad stosowaniem zasad wdrożonego systemu HACCP. Przedłożone zaświadczenie winno potwierdzać, że Wykonawca wdrożył oraz stosuje zasady systemu HACCP– Podstawa prawna: art. 59 i 73 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Zamawiający unieważni postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki pochodzące z budżetu, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Zamawiający informuje, że wejście obcokrajowców na teren kompleksów wojskowych wymaga wcześniejszego uzyskania pisemnego pozwolenia wydanego zgodnie z Decyzją nr 107/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 18 sierpnia 2021 r. Termin wykonania zamówienia: 31.12.2028r Przewidywany termin rozpoczęcia realizacji dostaw: 01.01.2027 r. Po dokonaniu oceny ofert, Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych, 2.1. Na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia: 2.1.1INFORMACJA Z KRAJOWEGO REJESTRU KARNEGO w zakresie: - art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 uPzp, - art. 108 ust. 1 pkt 4 uPzp, dotyczącej prawomocnego orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonych nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 2.1.2OŚWIADCZENIA WYKONAWCY, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 uPzp, O BRAKU PRZYNALEŻNOŚCI DO TEJ SAMEJ GRUPY KAPITAŁOWEJ w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025r. poz. 1714), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – sporządzone zgodnie ze wzorem stanowiącym Zał nr 3 do SWZ. 2.1.3OŚWIADCZENIA wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: 1)art. 108 ust. 1 pkt 3 uPzp, 2)art. 108 ust. 1 pkt 4 uPzp, dotyczących prawomocnego orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, 3)art. 108 ust. 1 pkt 5 uPzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, 4)art. 108 ust. 1 pkt 6 uPzp, zgodnie ze wzorem stanowiącym Zał nr 5 do SWZ. 2.1.4. OŚWIADCZENIE wykonawcy ubiegającego się o udzielenie zamówienia DOTYCZĄCE PRZESŁANEK WYKLUCZENIA Z ART. 5K ROZPORZĄDZENIA 833/2014 ORAZ ART. 7 UST. 1 USTAWY o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składane na podstawie art. 125 ust. 1 uPzp, które Zamawiający przewidział w rozdz. VII pkt. 5 SWZ, zgodnie ze wzorem stanowiącym Zał nr 6 do SWZ. 3.Podmiotowe środki dowodowe wskazane w pkt 2.1 mogą zostać zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 uPzp, wyłącznie w zakresie, w jakim certyfikat potwierdza brak podstaw wykluczenia albo spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie odpowiadającym wymaganiom określonym w SWZ. Certyfikat nie zastępuje podmiotowych środków dowodowych dotyczących podstaw wykluczenia nieobjętych certyfikacją, w szczególności art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, a także okoliczności zaistniałych w toku niniejszego postępowania oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31 lipca 2014 r.) 4.Certyfikat zastępuje podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie objętym ważną certyfikacją oraz wskazanym przez wykonawcę w oświadczeniu JEDZ. Jeżeli certyfikat obejmuje jedynie część podstaw wykluczenia albo część warunku udziału w postępowaniu, albo potwierdza spełnianie warunku na poziomie niższym niż wymagany w SWZ, wykonawca składa podmiotowe środki dowodowe w pozostałym zakresie. 5.W zakresie wynikającym z ważnego certyfikatu zamawiający nie żąda od wykonawcy innych podmiotowych środków dowodowych, z zastrzeżeniem art. 124 ust. 4 uPzp oraz art. 31 ust. 6 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. Zgodnie z art. 126 ust. 1 uPzp zamawiający, przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych wskazanych w pkt 2.1
Internal identifier: 65/IX/26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15871260 Sauces
Additional classification (cpv): 15980000 Non-alcoholic beverages, 15863000 Tea, 15861000 Coffee, 15831600 Honey
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: 1 - napoje bezalkoholowe
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, obowiązujące dokumenty oraz wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust.2 ustawy Pzp przedmiotu zamówienia zawarte zostały w Załączniku nr 7 – „Opis przedmiotu zamówienia” oraz załączniku nr 4 do SWZ – „Projekt umowy” do SWZ. Zakres zamówienia zawarty został w Załączniku nr 1A do SWZ - formularz cenowy. Wymagania dotyczące realizacji umowy, reklamacji, kar umownych zawarte są w załączniku nr 4 do SWZ – Projekt umowy Ilościowy i jakościowy odbiór towaru będzie dokonywany w miejscu dostawy (magazyn służby żywnościowej, znajdujący się na terenie 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego, 61-325 Poznań, ul. Silniki 1, w wyjątkowych sytuacjach dostawa będzie realizowana do Ośrodka Szkoleniowego 31 BLT w Kiekrzu, ul. Rekreacyjna 2 w Poznaniu), przez osoby upoważnione ze strony Zamawiającego (magazynierzy), z udziałem Wykonawcy lub jego upoważnionego przedstawiciela, w oparciu o fakturę i złożone zamówienie. Dostawa towarów winna być realizowana sukcesywnie, w godz. od 0700 do 0900, szacunkowa ilość dostaw dwa razy w miesiącu, po złożonym zapotrzebowaniu min. 2 dni przed planowaną dostawą, zgodnie z obowiązującymi normami jakościowymi oraz procedurami systemu HACCP (wymaganiami – jakościowymi, transportowymi) oraz w opakowaniach wskazanych przez Zamawiającego w zał. nr 7 do SWZ, pod rygorem odmowy jej przyjęcia na wyłączny koszt i ryzyko Wykonawcy. W przypadku, gdy określony dzień dostawy przypada w dniu ustawowo wolnym od pracy, dostawę należy zrealizować w dniu poprzedzającym dzień wolny od pracy lub w innym terminie uzgodnionym w formie pisemnej pomiędzy Wykonawcą a przedstawicielem Zamawiającego.
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 15980000 Non-alcoholic beverages
Options:
Description of the options: Zamawiający przewiduje prawo opcji, zgodnie z art. 441 ust.1 ustawy Pzp do wysokości 100% kwoty brutto umowy - polegające na zwiększeniu podstawowego zakresu dostaw. Warunki zastosowania opcji zawiera Projekt umowy – załącznik nr 4 do SWZ.
Lot: LOT-0002
Title: 2 - sosy, zupy, przyprawy przetworzone
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 15871200 Sauces, mixed condiments and mixed seasonings
Lot: LOT-0003
Title: 3 - kawa, herbata
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 15861000 Coffee
Lot: LOT-0004
Title: 4 - miód
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 15831600 Honey