723716-2026 - Competition
Romania – Transport equipment and auxiliary products to transportation – Furnizare de autovehicule in cadrul proiectului GREENFOR – „Green Infrastructure Initiatives and Forest Restoration for Climate Adaptation in Zimnicea and Svishtov areas” (ROBG00356) finanțat în cadrul Programului Interreg VI-A România–Bulgaria
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare de autovehicule in cadrul proiectului GREENFOR – „Green Infrastructure Initiatives and Forest Restoration for Climate Adaptation in Zimnicea and Svishtov areas” (ROBG00356) finanțat în cadrul Programului Interreg VI-A România–Bulgaria
Description: Obiectul achiziției: furnizare de autovehicule care vor face obiectul prezentei proceduri se achiziționează pentru întreținerea plantațiilor, înțelegând prin aceasta atât accesoriile necesare, dar și posibilitatea transportului de materii prime și materiale, precum si lucrători, astfel: Lot 1 - Camion basculant 4x4 cu cabină dublă Lot 2 – Tractor cu accesorii Accesorii Tractor: - Tocător pentru tractoare de până la 73 HP (lățime de până la 2 metri) - Grapă cu discuri - Pulverizator cu ventilator și rezervor de apă (2.000 L) - Plug - Burghiu cu vârf de Ø60 pentru tractor - Distribuitor de îngrășăminte montat pe tractor - Freză rotativă cu secțiune cu deviere automată pentru tractor Detalieri privind autovehiculele achizitionate se regasesc in caietul de sarcini. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data-limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. În măsura în care solicitările de clarificări sau informațiile suplimentare sunt adresate în termenul stabilit prin prezenta fișa de date, respectiv de 18 zile. Autoritatea contractantă va raspunde in mod consolidat la solicitările de clarificări in a 11-a zi inainte de data limită de depunere a ofertelor, conform art. 161 din Legea nr. 98/2016.
Internal identifier: 4652732_2026_PAAPD1639372
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34000000 Transport equipment and auxiliary products to transportation
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Camion basculant 4x4 cu cabină dublă
Description: Camion basculant 4x4 cu cabină dublă -1 buc
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 34134200 Tipper trucks
Additional classification (cpv): 34144000 Special-purpose motor vehicles
Lot: LOT-0002
Title: TRACTOR CU ACCESORII
Description: Lot 2 – Tractor - 1 buc Accesorii Tractor: - Tocător pentru tractoare de până la 73 HP (lățime de până la 2 metri) - 1 buc - Grapă cu discuri - 1 buc - Pulverizator cu ventilator și rezervor de apă (2.000 L) - 1 buc - Plug - 1 buc - Burghiu cu vârf de Ø60 pentru tractor - 1 buc - Distribuitor de îngrășăminte montat pe tractor - 1 buc - Freză rotativă cu secțiune cu deviere automată pentru tractor - 1 buc
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 16700000 Tractors
Additional classification (cpv): 16100000 Agricultural and forestry machinery for soil preparation or cultivation, 16600000 Specialist agricultural or forestry machinery