723861-2026 - Competition
Poland – Catering services – Świadczenie usługi zakupów, a w tym żywności, przygotowania i dostawy posiłków.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Świadczenie usługi zakupów, a w tym żywności, przygotowania i dostawy posiłków.
Description: Przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi polegającej na przygotowywaniu oraz dostarczaniu całodziennego żywienia dla pacjentów hospitalizowanych w Centrum Leczenia Oparzeń im. dr Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zasadami żywienia zbiorowego w podmiotach leczniczych, wymaganiami określonymi w niniejszym Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz postanowieniami umowy w ilościach: śniadanie - 21 500, obiad - 21 500, kolacja - 21 500. Szczegóły dotyczące: 1. przedmiotu zamówienia, 2. sposobu realizacji zamówienia (warunków przygotowania posiłków), 3. zasad przygotowywania i wydawania posiłków (śniadań, obiadów, kolacji), 4. organizacji przygotowania, kompletacji i pakowania posiłków, 5. dietetyka Wykonawcy i jadłospisów, 6. kontroli wykonywania usługi i badań laboratoryjnych (kontroli temperatury posiłków, kontroli przeprowadzanej przez Zamawiającego), 7. rodzajów diet oraz zasad planowania jadłospisów, 8. harmonogramu dostaw (w tym zasad składania zamówień i zmiany zamówień), 9. wymagań dotyczących transportu) zostały określone w Rozdziale 5 SWZ oraz w projekcie umowy (załącznik nr 10).
Internal identifier: CLO/ZP/46/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Pzp (art. 138 ust. 4 ustawy Pzp).
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 55520000 Catering services
Additional classification (cpv): 55321000 Meal-preparation services
5. Lot
Lot: LOT-0004
Title: Świadczenie usługi zakupów, a w tym żywności, przygotowania i dostawy posiłków
Description: Przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi polegającej na przygotowywaniu oraz dostarczaniu całodziennego żywienia dla pacjentów hospitalizowanych w Centrum Leczenia Oparzeń im. dr Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zasadami żywienia zbiorowego w podmiotach leczniczych, wymaganiami określonymi w niniejszym Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz postanowieniami umowy w ilościach: śniadanie - 21 500, obiad - 21 500, kolacja - 21 500. Szczegóły dotyczące: 1. przedmiotu zamówienia, 2. sposobu realizacji zamówienia (warunków przygotowania posiłków), 3. zasad przygotowywania i wydawania posiłków (śniadań, obiadów, kolacji), 4. organizacji przygotowania, kompletacji i pakowania posiłków, 5. dietetyka Wykonawcy i jadłospisów, 6. kontroli wykonywania usługi i badań laboratoryjnych (kontroli temperatury posiłków, kontroli przeprowadzanej przez Zamawiającego), 7. rodzajów diet oraz zasad planowania jadłospisów, 8. harmonogramu dostaw (w tym zasad składania zamówień i zmiany zamówień), 9. wymagań dotyczących transportu) zostały określone w Rozdziale 5 SWZ oraz w projekcie umowy (załącznik nr 10 do SWZ).
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 55321000 Meal-preparation services
Additional classification (cpv): 55520000 Catering services
Options:
Description of the options: 1. Zamawiający gwarantuje realizację zamówienia na poziomie minimum 80% wartości brutto umowy. 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość ograniczenia zakresu realizacji zamówienia maksymalnie do 20% wartości brutto umowy. 3. Ograniczenia, o którym mowa w pkt. 2, może zostać wykonane w szczególności w przypadku wystąpienia jednej lub kilku z następujących okoliczności: 1) zmniejszenia liczby hospitalizowanych pacjentów; 2) zmian organizacyjnych po stronie Zamawiającego; 3) zmian struktury oddziałów lub zakresu działalności leczniczej; 4) zmniejszenia finansowania świadczeń przez NFZ; 5) sytuacji epidemiologicznej lub innych zdarzeń wpływających na bieżące zapotrzebowanie Zamawiającego. 4. W przypadku spełnienia, którejś z przesłanek, o których mowa w pkt. 2, Zamawiający wdroży procedurę opcji redukcyjnej. 5. Niewykorzystanie pełnej wartości umowy do poziomu 100% wartości brutto umowy oznacza skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji redukcyjnej i nie wymaga składania odrębnego oświadczenia. 6. Wykonawcy nie przysługują wobec Zamawiającego jakiekolwiek roszczenia z tytułu niewykorzystania pełnej wartości umowy ponad gwarantowany poziom 80% wartości brutto umowy.