2. Procedure
Procedure
Title: ODBIÓR I TRANSPORT ODPADÓW OBJĘTYCH GMINNYM SYSTEMEM GOSPODAROWANIA ODPADAMI KOMUNALNYMI, POŁOŻONYCH NA TERENIE GMINY LUBSKO ORAZ CZĘŚCIOWE ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW
Description: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) Usługi odbioru odpadów komunalnych wytwarzanych przez mieszkańców Gminy Lubsko z nieruchomości zamieszkałych (jednorodzinnych i wielorodzinnych) oraz odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach niezamieszkałych objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi, w tym: a) odbieranie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, b) odbieranie odpadów selektywnie zbieranych (odpady zbierane w sposób zgodny z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Lubsko), c) zebranie wszystkich odpadów znajdujących się w miejscu ustawienia pojemników, w promieniu 1 m od pojemników (worków) przy nieruchomościach zamieszkałych, d) prowadzenie Biura Obsługi Klienta (czynne od 7 do 15 od poniedziałku do piątku) na terenie miasta Lubska, którego zadaniem będzie: - wydawanie worków do selektywnego zbierania odpadów, - wydawanie kalendarzy z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych, - przyjmowanie interesantów, - sprzedaż lub dzierżawa pojemników na odpady komunalne. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony jest w Załączniku nr 12 do SWZ.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90000000 Sewage, refuse, cleaning and environmental services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90514000 Refuse recycling services, 90533000 Waste-tip management services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) Usługi odbioru odpadów komunalnych wytwarzanych przez mieszkańców Gminy Lubsko z nieruchomości zamieszkałych (jednorodzinnych i wielorodzinnych) oraz odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach niezamieszkałych objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi, w tym: a) odbieranie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, b) odbieranie odpadów selektywnie zbieranych (odpady zbierane w sposób zgodny z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Lubsko), c) zebranie wszystkich odpadów znajdujących się w miejscu ustawienia pojemników, w promieniu 1 m od pojemników (worków) przy nieruchomościach zamieszkałych, d) prowadzenie Biura Obsługi Klienta (czynne od 7 do 15 od poniedziałku do piątku) na terenie miasta Lubska, którego zadaniem będzie: - wydawanie worków do selektywnego zbierania odpadów, - wydawanie kalendarzy z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych, - przyjmowanie interesantów, - sprzedaż lub dzierżawa pojemników na odpady komunalne. 2) Usługi odbioru i transportu niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi, z terenu Gminy Lubsko do Stacji Przeładunkowej Odpadów przy ul. Złotej w Lubsku prowadzonej przez Łużyckie Centrum Recyklingu Sp. z o.o., Marszów 50A, 68-200 Żary. 3) Usługi odbioru i transportu odpadów komunalnych zbieranych selektywnie u źródła, tj. opakowań z tworzyw sztucznych (metali i tworzyw sztucznych, w tym opakowań wielomateriałowych), opakowań z papieru i tektury, opakowań ze szkła, odpadów ulegających biodegradacji (bioodpadów stanowiących odpady komunalne) od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi, z terenu Gminy Lubsko do Stacji Przeładunkowej Odpadów przy ul. Złotej w Lubsku prowadzonej przez Łużyckie Centrum Recyklingu Sp. z o.o., Marszów 50A, 68-200 Żary. 4) Odbioru i transportu odpadów wielkogabarytowych oraz odzieży i tekstyliów pochodzących z gospodarstw domowych, tzw. „wystawki” do Stacji Przeładunkowej Odpadów przy ul. Złotej w Lubsku prowadzonej przez Łużyckie Centrum Recyklingu Sp. z o.o., Marszów 50A, 68-200 Żary. 5) Odbioru, transportu i zagospodarowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego pochodzącego z gospodarstw domowych, tzw. „wystawki”. 6) Podstawę ustalenia wynagrodzenia za odbieranie odpadów komunalnych (o których mowa w punkcie 2-3) od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi, z terenu Gminy Lubsko stanowi stawka za 1 Mg odebranych odpadów komunalnych ustalona na okres realizacji umowy. 7) Podstawę ustalenia wynagrodzenia za odbieranie odpadów komunalnych (o których mowa w punkcie 4) od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Lubsko stanowi stawka za 1 Mg odebranych odpadów komunalnych ustalona na okres realizacji umowy. 8) Podstawę ustalenia wynagrodzenia za odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych (o których mowa w punkcie 5) od właścicieli nieruchomości zamieszkałych stanowi stawka za 1 Mg odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych ustalona na okres realizacji umowy. 9) Stawka za 1 Mg odebranych niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, opakowań z tworzyw sztucznych (metali i tworzyw sztucznych, w tym opakowań wielomateriałowych), opakowań z papieru i tektury, opakowań ze szkła oraz odpadów ulegających biodegradacji (bioodpadów stanowiących odpady komunalne) od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi, z terenu Gminy Lubsko nie obejmuje cen zagospodarowania tych odpadów przez Łużyckie Centrum Recyklingu Sp. z o.o., Marszów 50A, 68-200 Żary, stanowiących koszt Zamawiającego. 10) Stawka za 1 Mg odebranych odpadów wielkogabarytowych oraz odzieży i tekstyliów od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Lubsko nie obejmuje cen zagospodarowania tych odpadów przez Łużyckie Centrum Recyklingu Sp. z o.o., Marszów 50A, 68-200 Żary, stanowiących koszt Zamawiającego. 11) Stawka za 1 Mg odebranego i zagospodarowanego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Lubsko powinna uwzględniać dochód Wykonawcy za zbycie odpadów. 12) Prowadzenia sprawozdawczości w zakresie art. 9n ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. 13) Wyposażenie obsługiwanych nieruchomości jednorodzinnych w worki do selektywnego zbierania odpadów, które będą dostarczane właścicielom nieruchomości podczas wykonywania odbioru odpadów w ilości „worek za worek” lub według zapotrzebowania ilościowego. 14) Wyposażenie obsługiwanych nieruchomości niezamieszkałych objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami w worki 60l i 120l do selektywnego zbierania odpadów, które będą dostarczane ww. właścicielom nieruchomości podczas wykonywania odbioru odpadów w ilości „worek za worek”. 15) Mycia i dezynfekcji pojemników na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne i pojemników na bioodpady stanowiące odpady komunalne przy budynkach wielorodzinnych zamieszkałych. 16) Dostarczania zainteresowanym właścicielom nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi, z terenu Gminy Lubsko odpowiednich pojemników do zbiórki odpadów komunalnych w formie ich dzierżawy lub sprzedaży, na podstawie odrębnej umowy dzierżawy/sprzedaży zawartej z tymi właścicielami nieruchomości. Usługa ta będzie świadczona pod warunkiem gdy ww. właściciel nieruchomości będzie zainteresowany. 17) Przygotowania materiałów edukacyjno – ekologicznych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony jest w Załączniku nr 12 do SWZ.
Options:
Description of the options: Zamawiający planuje ogłosić kolejne postępowanie w IV kw. 2027 r. na kolejny okres.