2. Procedure
Procedure
Title: Całodobowa ochrona osób i mienia na terenie kompleksu zamkowo-parkowego Książ w Wałbrzychu oraz Palmiarni w Wałbrzychu
Description: Przedmiotem zamówienia jest całodobowa ochrona osób i mienia oraz monitoring przeciwpożarowy i wizyjny na terenie kompleksu zamkowo-parkowego Książ w Wałbrzychu oraz całodobowa ochrona osób i mienia oraz monitoring wizyjny terenu Palmiarni w Wałbrzychu, która realizowana będzie w zakresie i na warunkach opisanych w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Internal identifier: ZP/34/09/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79710000 Security services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: 1. Komunikacja w postępowaniu, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym, a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020 roku poz. 344). 2. Komunikacja Zamawiającego z Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem platformy pod adresem: https://gminawalbrzych.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html, zwanej dalej jako „Platforma”. Korzystanie z Platformy Przetargowej przez Wykonawcę jest bezpłatne. 3. Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 p.z.p., podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz.U. z 2024 r., poz. 307) w szczególności w formatach .txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt. 4. Ofertę, a także oświadczenia o jakich mowa w Rozdziale XVI ust. 1 SWZ składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym wyłącznie za pośrednictwem Platformy. 5. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej: a) w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia KRI (i przekazuje się jako załącznik), lub b) jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści „Formularza do komunikacji”). Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1233) Wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. ==== Prawo opcji: Poza podstawowym zakresem zamówienia Zamawiający przewiduje opcjonalną część zamówienia, to jest możliwość skorzystania ze wzmocnienia, o którym mowa w pkt. 1) lit. f) Opisu Przedmiotu Zamówienia. Wzmocnienie takie nastąpi każdorazowo na pisemny wniosek Zamawiającego zgłoszony nie później niż na 3 dni przed planowaną zmianą, na podstawie uzgodnień Wykonawcy z Zamawiającym. Zamawiający wymaga od Wykonawcy zdolności do realizacji wzmocnienia w wymiarze dodatkowych 8 000 roboczogodzin w całym okresie, na jaki udzielane jest zamówienie. Liczbę godzin, o której mowa powyżej, należy uwzględnić przy kalkulowaniu ceny ofertowej. Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z prawa opcji stosownie do własnego zapotrzebowania w sytuacjach przewidzianych w pkt. 1) lit. f) Opisu Przedmiotu Zamówienia. Decyzja o realizacji lub rezygnacji z opcjonalnej części zamówienia jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego.