See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Diverse produse alimentare 25 loturi
Description: Asigurarea continuitatii privind aprovizionarea cu produse alimentare destinata hranirii persoanelor private de libertate pentru o perioada de 24 luni. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ). Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 20 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor”, Termenele limită de primire a solicitărilor de clarificări, respectiv de transmitere a răspunsului autorității contractante au fost astfel calculate astfel încât operatorii economici sa beneficieze de cele 10 zile prevăzute de art.161 din Legea nr. 98/2016, respectiv art. 161 din Legea nr. 98/2016
Internal identifier: 23703050_201846
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15800000 Miscellaneous food products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: -Semicarcasă porc degresată
Description: Semicarcasă porc degresată, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate kg minimă 24 luni - 38000 - valoare lei 551000,00 Cantitate kg maximă 24 luni - 44000 - valoare lei 638000,00 Cantitate kg minimă 6 luni - 9500 - valoare lei 137750,00 Cantitate kg maximă 6 luni - 11000 - valoare lei 159500,00 Cantitate kg minimă 1 luna - 1583 - valoare lei 22953,50 Cantitate kg maximă 1 luna - 1833 - valoare lei 26578,50
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 15113000 Pork
Lot: LOT-0002
Title: -Carne pasăre (pulpe cu spate)
Description: Carne pasăre (pulpe cu spate), conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate kg minimă 24 luni - 17000 - valoare lei 183600,00 Cantitate kg maximă 24 luni - 20000 - valoare lei 216000,00 Cantitate kg minimă 6 luni - 4250 - valoare lei 45900,00 Cantitate kg maximă 6 luni - 5000 - valoare lei 54000,00 Cantitate kg minimă 1 luna - 708 - valoare lei 7646,40 Cantitate kg maximă 1 luna - 833 - valoare lei 8996,40
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 15112130 Chickens
Lot: LOT-0003
Title: -Preparate din carne – salam
Description: Preparate din carne – salam, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate kg minimă 24 luni - 10400 - valoare lei 202800,00 Cantitate kg maximă 24 luni - 12000 - valoare lei 234000,00 Cantitate kg minimă 6 luni - 2600 - valoare lei 50700,00 Cantitate kg maximă 6 luni - 3000 - valoare lei 58500,00 Cantitate kg minimă 1 luna - 433 - valoare lei 8443,50 Cantitate kg maximă 1 luna - 500 - valoare lei 9750,00
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 15131230 Salami
Lot: LOT-0004
Title: -Preparate din carne – cârnați țărănești
Description: Preparate din carne – cârnați țărănești, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate kg minimă 24 luni - 8000 - valoare lei 140000,00 Cantitate kg maximă 24 luni - 9600 - valoare lei 168000,00 Cantitate kg minimă 6 luni - 2000 - valoare lei 35000,00 Cantitate kg maximă 6 luni - 2400 - valoare lei 42000,00 Cantitate kg minimă 1 luna - 333 - valoare lei 5827,50 Cantitate kg maximă 1 luna - 400 - valoare lei 7000,00
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 15131130 Sausages
Lot: LOT-0005
Title: Preparate din carne – Crenvurști din carne de pui
Description: Preparate din carne – crenvurști din carne de pui, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate kg minimă 24 luni - 3200 - valoare lei 64000,00 Cantitate kg maximă 24 luni - 4000 - valoare lei 80000,00 Cantitate kg minimă 6 luni - 800 - valoare lei 16000,00 Cantitate kg maximă 6 luni - 1000 - valoare lei 20000,00 Cantitate kg minimă 1 luna - 133 - valoare lei 2660,00 Cantitate kg maximă 1 luna - 167 - valoare lei 3340,00
Internal identifier: 5
Main classification (cpv): 15131135 Poultry sausages
Lot: LOT-0006
Title: Slănină afumată
Description: Slănină afumată, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate kg minimă 24 luni - 10800 - valoare lei 189000,00 Cantitate kg maximă 24 luni - 12000 - valoare lei 210000,00 Cantitate kg minimă 6 luni - 2700 - valoare lei 47250,00 Cantitate kg maximă 6 luni - 3000 - valoare lei 52500,00 Cantitate kg minimă 1 luna - 450 - valoare lei 7875,00 Cantitate kg maximă 1 luna - 500 - valoare lei 8750,00
Internal identifier: 6
Main classification (cpv): 15131220 Bacon
Lot: LOT-0007
Title: Pâine semialbă
Description: Pâine semialbă, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate kg minimă 24 luni - 200000 - valoare lei 820000,00 Cantitate kg maximă 24 luni - 230000 - valoare lei 943000,00 Cantitate kg minimă 6 luni - 50000 - valoare lei 205000,00 Cantitate kg maximă 6 luni - 57500 - valoare lei 235750,00 Cantitate kg minimă 1 luna - 8333 - valoare lei 34165,30 Cantitate kg maximă 1 luna - 9583 - valoare lei 39290,30
Internal identifier: 7
Main classification (cpv): 15811100 Bread
Lot: LOT-0008
Title: Brânză telemea
Description: Brânză telemea, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate kg minimă 24 luni - 15600 - valoare lei 319800,00 Cantitate kg maximă 24 luni - 19000 - valoare lei 389500,00 Cantitate kg minimă 6 luni - 3900 - valoare lei 79950,00 Cantitate kg maximă 6 luni - 4752 - valoare lei 97416,00 Cantitate kg minimă 1 luna - 650 - valoare lei 13325,00 Cantitate kg maximă 1 luna - 792 - valoare lei 16236,00
Internal identifier: 8
Main classification (cpv): 15540000 Cheese products
Lot: LOT-0009
Title: Lapte de vacă
Description: Lapte de vacă, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate L minimă 24 luni - 37000 - valoare lei 196100,00 Cantitate L maximă 24 luni - 46000 - valoare lei 243800,00 Cantitate L minimă 6 luni - 9252 - valoare lei 49035,60 Cantitate L maximă 6 luni - 11502 - valoare lei 60960,60 Cantitate L minimă 1 luna - 1542 - valoare lei 8172,60 Cantitate L maximă 1 luna - 1917 - valoare lei 10160,10
Internal identifier: 9
Main classification (cpv): 15511000 Milk
Lot: LOT-0010
Title: Brânză de vaci
Description: Brânză de vaci, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate kg minimă 24 luni - 340 - valoare lei 6188,00 Cantitate kg maximă 24 luni - 560 - valoare lei 10192,00 Cantitate kg minimă 6 luni - 84 - valoare lei 1528,80 Cantitate kg maximă 6 luni - 138 - valoare lei 2511,60 Cantitate kg minimă 1 luna - 14 - valoare lei 254,80 Cantitate kg maximă 1 luna - 23 - valoare lei 418,60
Internal identifier: 10
Main classification (cpv): 15542000 Fresh cheese
Lot: LOT-0011
Title: Smântână
Description: Smântână, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate kg minimă 24 luni - 340 - valoare lei 4930,00 Cantitate kg maximă 24 luni - 560 - valoare lei 8120,00 Cantitate kg minimă 6 luni - 84 - valoare lei 1218,00 Cantitate kg maximă 6 luni - 138 - valoare lei 2001,00 Cantitate kg minimă 1 luna - 14 - valoare lei 203,00 Cantitate kg maximă 1 luna - 23 - valoare lei 333,50
Internal identifier: 11
Main classification (cpv): 15512000 Cream
Lot: LOT-0012
Title: Brânză topită
Description: Brânză topită, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate kg minimă 24 luni - 110 - valoare lei 3740,00 Cantitate kg maximă 24 luni - 180 - valoare lei 6120,00 Cantitate kg minimă 6 luni - 30 - valoare lei 1020,00 Cantitate kg maximă 6 luni - 48 - valoare lei 1632,00 Cantitate kg minimă 1 luna - 5 - valoare lei 170,00 Cantitate kg maximă 1 luna - 8 - valoare lei 272,00
Internal identifier: 12
Main classification (cpv): 15545000 Cheese spreads
Lot: LOT-0013
Title: Pateu ficat de PUI
Description: Pateu ficat de PUI, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate kg minimă 24 luni - 4600 - valoare lei 75900,00 Cantitate kg maximă 24 luni - 5400 - valoare lei 89100,00 Cantitate kg minimă 6 luni - 1152 - valoare lei 19008,00 Cantitate kg maximă 6 luni - 1350 - valoare lei 22275,00 Cantitate kg minimă 1 luna - 192 - valoare lei 3168,00 Cantitate kg maximă 1 luna - 225 - valoare lei 3712,50
Internal identifier: 13
Main classification (cpv): 15131310 Pâté
Lot: LOT-0014
Title: Usturoi
Description: Usturoi, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate kg minimă 24 luni - 1300 - valoare lei 16250,00 Cantitate kg maximă 24 luni - 1460 - valoare lei 18250,00 Cantitate kg minimă 6 luni - 324 - valoare lei 4050,00 Cantitate kg maximă 6 luni - 366 - valoare lei 4575,00 Cantitate kg minimă 1 luna - 54 - valoare lei 675,00 Cantitate kg maximă 1 luna - 61 - valoare lei 762,50
Internal identifier: 14
Main classification (cpv): 03221100 Root and tuber vegetables
Lot: LOT-0015
Title: Sare
Description: Sare, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate kg minimă 24 luni - 3800 - valoare lei 4750,00 Cantitate kg maximă 24 luni - 5600 - valoare lei 7000,00 Cantitate kg minimă 6 luni - 950 - valoare lei 1187,50 Cantitate kg maximă 6 luni - 1400 - valoare lei 1750,00 Cantitate kg minimă 1 luna - 158 - valoare lei 197,50 Cantitate kg maximă 1 luna - 233 - valoare lei 291,25
Internal identifier: 15
Main classification (cpv): 15872400 Salt
Lot: LOT-0016
Title: Amelioratori
Description: Amelioratori, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate kg minimă 24 luni - 3200 - valoare lei 22400,00 Cantitate kg maximă 24 luni - 3600 - valoare lei 25200,00 Cantitate kg minimă 6 luni - 800 - valoare lei 5600,00 Cantitate kg maximă 6 luni - 900 - valoare lei 6300,00 Cantitate kg minimă 1 luna - 133 - valoare lei 931,00 Cantitate kg maximă 1 luna - 150 - valoare lei 1050,00
Internal identifier: 16
Main classification (cpv): 15870000 Condiments and seasonings
Lot: LOT-0017
Title: Arome, condimente – foi dafin
Description: Arome, condimente – foi dafin, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate kg minimă 24 luni - 200 - valoare lei 4400,00 Cantitate kg maximă 24 luni - 240 - valoare lei 5280,00 Cantitate kg minimă 6 luni - 48 - valoare lei 1056,00 Cantitate kg maximă 6 luni - 60 - valoare lei 1320,00 Cantitate kg minimă 1 luna - 8 - valoare lei 176,00 Cantitate kg maximă 1 luna - 10 - valoare lei 220,00
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: Arome, condimente – cimbru
Description: Arome, condimente – cimbru, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate kg minimă 24 luni - 200 - valoare lei 3900,00 Cantitate kg maximă 24 luni - 240 - valoare lei 4680,00 Cantitate kg minimă 6 luni - 48 - valoare lei 936,00 Cantitate kg maximă 6 luni - 60 - valoare lei 1170,00 Cantitate kg minimă 1 luna - 8 - valoare lei 156,00 Cantitate kg maximă 1 luna - 10 - valoare lei 195,00
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Arome, condimente – piper
Description: Arome, condimente – piper, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate kg minimă 24 luni - 400 - valoare lei 11400,00 Cantitate kg maximă 24 luni - 440 - valoare lei 12540,00 Cantitate kg minimă 6 luni - 102 - valoare lei 2907,00 Cantitate kg maximă 6 luni - 108 - valoare lei 3078,00 Cantitate kg minimă 1 luna - 17 - valoare lei 484,50 Cantitate kg maximă 1 luna - 18 - valoare lei 513,00
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Arome, condimente – boia
Description: Arome, condimente – boia, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate kg minimă 24 luni - 800 - valoare lei 15000,00 Cantitate kg maximă 24 luni - 840 - valoare lei 15750,00 Cantitate kg minimă 6 luni - 198 - valoare lei 3712,50 Cantitate kg maximă 6 luni - 210 - valoare lei 3937,50 Cantitate kg minimă 1 luna - 33 - valoare lei 618,75 Cantitate kg maximă 1 luna - 35 - valoare lei 656,25
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: Ouă de găină
Description: Ouă de găină, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate buc minimă 24 luni - 188000 - valoare lei 159800,00 Cantitate buc maximă 24 luni - 232000 - valoare lei 197200,00 Cantitate buc minimă 6 luni - 47000 - valoare lei 39950,00 Cantitate buc maximă 6 luni - 58000 - valoare lei 49300,00 Cantitate buc minimă 1 luna - 7833 - valoare lei 6658,05 Cantitate buc maximă 1 luna - 9667 - valoare lei 8216,95
Internal identifier: 21
Main classification (cpv): 03142500 Eggs
Lot: LOT-0022
Title: Fructe proaspete – mere
Description: Fructe proaspete – mere, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate kg minimă 24 luni - 39400 - valoare lei 122140,00 Cantitate kg maximă 24 luni - 45200 - valoare lei 140120,00 Cantitate kg minimă 6 luni - 9852 - valoare lei 30541,20 Cantitate kg maximă 6 luni - 11300 - valoare lei 35030,00 Cantitate kg minimă 1 luna - 1642 - valoare lei 5090,20 Cantitate kg maximă 1 luna - 1883 - valoare lei 5837,30
Internal identifier: 22
Main classification (cpv): 03222321 Apples
Lot: LOT-0023
Title: Tărâțe de grâu
Description: Tărâțe de grâu, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate kg minimă 24 luni - 2200 - valoare lei 3850,00 Cantitate kg maximă 24 luni - 2400 - valoare lei 4200,00 Cantitate kg minimă 6 luni - 552 - valoare lei 966,00 Cantitate kg maximă 6 luni - 600 - valoare lei 1050,00 Cantitate kg minimă 1 luna - 92 - valoare lei 161,00 Cantitate kg maximă 1 luna - 100 - valoare lei 175,00
Internal identifier: 23
Main classification (cpv): 15615000 Bran
Lot: LOT-0024
Title: Banane
Description: Banane, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate kg minimă 24 luni - 9400 - valoare lei 64390,00 Cantitate kg maximă 24 luni - 10800 - valoare lei 73980,00 Cantitate kg minimă 6 luni - 2352 - valoare lei 16111,20 Cantitate kg maximă 6 luni - 2700 - valoare lei 18495,00 Cantitate kg minimă 1 luna - 392 - valoare lei 2685,20 Cantitate kg maximă 1 luna - 450 - valoare lei 3082,50
Internal identifier: 24
Main classification (cpv): 03222111 Bananas
Lot: LOT-0025
Title: Iaurt
Description: Iaurt, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini Cantitate acord cadru Cantitate kg minimă 24 luni - 6858 - valoare lei 54864,00 Cantitate kg maximă 24 luni - 7830 - valoare lei 62640,00 Cantitate kg minimă 6 luni - 1716 - valoare lei 13728,00 Cantitate kg maximă 6 luni - 1956 - valoare lei 15648,00 Cantitate kg minimă 1 luna - 286 - valoare lei 2288,00 Cantitate kg maximă 1 luna - 326 - valoare lei 2608,00
Internal identifier: 25
Main classification (cpv): 15551300 Yoghurt