725276-2026 - Competition
Romania – Natural gas – Acord-cadru furnizare gaze naturale - 5 luni
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Acord-cadru furnizare gaze naturale - 5 luni
Description: Autoritatea contractantă intenționează să încheie un acord-cadru cu 1 (unu) operator economic. Contractele subsecvente se atribuie fără reluarea competiției. Durata acordului-cadru: 5 luni. Detalierea produselor este prezentată în Caietul de sarcini. După publicarea anunțului de participare operatorii economici pot adresa solicitări de clarificări la secțiunea Detalii procedură/Solicitare de clarificare/Întrebări/Comunicări. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://e-licitatie.ro). Răspunsurile la solicitările de clarificări se realizează în conformitate cu art. 160-161 din Legea nr. 98/2016. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări sau informații în legătură cu documentația de atribuire înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări ale operatorilor economici/informaţiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 12071099_2026_PAAPD1640046
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09123000 Natural gas
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectul contractului: Acord-cadru pentru furnizare gaze naturale. Frecvența contractelor subsecvente care urmează să fie încheiate: se estimează a fi încheiat cel puțin un contract subsecvent. Autoritatea contractantă nu are obligația de a achiziționa produse astfel încât să acopere cantitatea maximă/valoarea maximă a acordului cadru. Detalii acord cadru: Cantitati estimate acord cadru: min 1134,00 MWh, maxim 3.559,40 MWh Cantitati estimate contract subsecvent: min 141,40 MWh, maxim 2.425,40 MWh
Internal identifier: 1