725537-2026 - Competition
Poland – Credit granting services – Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w kwocie do 9 100 000,00 zł przeznaczonego na finansowanie planowanego deficytu budżetu oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w kwocie do 9 100 000,00 zł przeznaczonego na finansowanie planowanego deficytu budżetu oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań
Description: Przedmiotem zamówienia jest: udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w kwocie 9 100 000,00 zł, przeznaczonego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz wcześniej zaciągniętych zobowiązań na warunkach i zasadach określonych w SWZ oraz dokumentach zamówienia. W szczególności kredyt długoterminowy do kwoty 9 100 000,00 (słownie: dziewięć milionów sto tysięcy złotych 00/100) przeznaczony jest na sfinansowanie planowanego deficytu w kwocie 7 030 000,00 zł na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań w kwocie 2 070 000,00 zł.
Internal identifier: IGKOŚ2.271.21.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66113000 Credit granting services
Additional classification (cpv): 66110000 Banking services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1.Przedmiotem zamówienia jest: udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w kwocie 9 100 000,00 zł, przeznaczonego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz wcześniej zaciągniętych zobowiązań na warunkach i zasadach określonych w SWZ oraz dokumentach zamówienia. 2.W szczególności kredyt długoterminowy do kwoty 9 100 000,00 (słownie: dziewięć milionów sto tysięcy złotych 00/100) przeznaczony jest na sfinansowanie planowanego deficytu w kwocie 7 030 000,00 zł na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań w kwocie 2 070 000,00 zł. 3. Kredyt będzie udzielony i rozliczany w złotych polskich (PLN). 4. Kwota kredytu wynosi 9 100 000,00 zł. Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania w całości przyznanego kredytu bez ponoszenia dodatkowych prowizji i opłat z tego tytułu. 5. Planowany okres kredytowania: do 31 grudnia 2041 r. 6. Kredyt z dniem zawarcia umowy postawiony zostanie do dyspozycji Zamawiającego w terminach i transzach określonych przez Zamawiającego. 7. Uruchomienie i wypłata transz kredytu nastąpi – na podstawie pisemnych dyspozycji Zamawiającego w terminie do 5 dni roboczych od daty ich przekazania Wykonawcy w formie elektronicznej, na wskazany przez Wykonawcę w umowie adres poczty elektronicznej email – na numer rachunku bankowego wskazanego w umowie. 8. Do obliczenia ceny ofertowej brutto należy założyć, iż kredyt zostanie uruchomiony w czterech transzach. I transza w terminie do dnia 30 grudnia 2026 r. w wysokości 8 000 000,00 zł, II transza w terminie do dnia 30 grudnia 2026 r. w wysokości 600 000,00 zł, III transza w terminie do dnia 30 grudnia 2026 r. w wysokości 250 000,00 zł, IV transza w terminie do dnia 30 grudnia 2026 r. w wysokości 250 000,00 zł. Wskazane terminy uruchomienia transz kredytu oraz wysokości transz nie są wiążące i mogą ulec zmianie. Podane powyżej terminy oraz wysokości transz służą tylko do obliczenia ceny ofertowej brutto. 9. Spłata kredytu (kapitału) nastąpi począwszy od 2027 roku. Spłata kapitału w latach 2027–2041, kwartalna, w terminach do 31 marca, do 30 czerwca, do 30 września i do 31 grudnia każdego roku. 10. Raty w latach 2027-2041 w wysokości: Lp. Rok spłaty Wysokość raty Kwota do spłaty 1. 2027 4 x 18 750,00 PLN 75 000,00 PLN 2. 2028 4 x 18 750,00 PLN 75 000,00 PLN 3. 2029 4 X 25 000,00 PLN 100 000,00 PLN 4. 2030 4 X 75 000,00 PLN 300 000,00 PLN 5. 2031 4 x 200 000,00 PLN 800 000,00 PLN 6. 2032 4 x 200 000,00 PLN 800 000,00 PLN 7. 2033 4 x 200 000,00 PLN 800 000,00 PLN 8. 2034 4 x 200 000,00 PLN 800 000,00 PLN 9. 2035 4 x 200 000,00 PLN 800 000,00 PLN 10. 2036 4 x 200 000,00 PLN 800 000,00 PLN 11. 2037 4 x 200 000,00 PLN 800 000,00 PLN 12. 2038 4 x 200 000,00 PLN 800 000,00 PLN 13. 2039 4 x 200 000,00 PLN 800 000,00 PLN 14. 2040 4 x 200 000,00 PLN 800 000,00 PLN 15. 2041 4 X 137 500,00 PLN 550 000,00 PLN 11. Wysokość kwartalnych spłat kapitału może ulec zmianie w zależności od faktycznego wykorzystania kredytu. W przypadku niewykorzystania w całości przyznanego kredytu, obniżenie rat nastąpi proporcjonalnie do wysokości kredytu, przy jednoczesnym uwzględnieniu zaokrągleń nowych wielkości rat do tysiąca złotych. 12. Zamawiający zastrzega sobie możliwość, w trakcie obowiązywania umowy, dokonania zmian w zakresie wydłużenia okresu spłaty kredytu. Wszystkie zmiany będą dokonywane po uprzednim uzgodnieniu nowego harmonogramu spłaty kredytu pomiędzy stronami umowy. Przesłanką do zmiany harmonogramu spłaty kredytu będą uwarunkowania wynikające z obowiązku zachowania przez zamawiającego wymogów zawartych w art. 243 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1483 z późn. zm.) lub zaistnienia innej okoliczności prawnej, ekonomicznej lub technicznej, skutkującej niemożnością wykonania lub należytego wykonania umowy zgodnie z SWZ, powodujących zmianę istotnych postanowień umowy.