See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Proiectare și execuție lucrări de constructie in cadrul “Programului de Eficienta Energetica a Cladirilor Publice din Sector 6
Description: Autoritatea Contractanta intentioneaza sa achizitioneze servicii de proiectare si executia de lucrari de constructii cladiri cu destinatia afterschool sau gradinitain cadrul “Programului de Eficienta Energetica a Cladirilor Publice din Sector 6”.Procedura de achizitie este structurata in 8 loturi,unde fiecare lot reprezinta constructia unei cladiri cu destinatia afterschool sau gradinita, dupa cum urmeaza: LOT 1 - CONSTRUIRE CORP GRADINITA IN INCINTA GRADINITEI NR 274 LOT 2 - CONSTRUIRE CORP GRADINITA IN INCINTA CARTIERULUI ANL BRANCUSI LOT 3 - CONSTRUIRE CORP GRADINITA IN INCINTA SCOLII SFINTII CONSTANTIN SI ELENA LOT 4 - CONSTRUIRE AFTER SCHOOL IN INCINTA SCOLII NR.193 (Orizont) LOT 5 - CONSTRUIRE AFTER SCHOOL IN INCINTA SCOLII GIMNAZIALE SFANTUL ANDREI LOT 6 - CONSTRUIRE AFTER SCHOOL IN INCINTA SCOLII NR.117 LOT 7 - CONSTRUIRE AFTER SCHOOL IN INCINTA SCOLII NR.197 LOT 8 - CONSTRUIRE AFTER SCHOOL IN INCINTA SCOLII NR.156 Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 15 In conformitate cu prev. OUG 45/2018, termenul in care Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare este cu 10 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor sau solicitarilor de participare.
Internal identifier: 4340730/2019
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: LOT 1 - CONSTRUIRE CORP GRADINITA IN INCINTA GRADINITEI NR 274
Description: Autoritatea Contractanta intentioneaza sa achizitioneze servicii de proiectare si executia de lucrari de constructii cladiri cu destinatia afterschool sau gradinitain cadrul “Programului de Eficienta Energetica a Cladirilor Publice din Sector 6”.Cladirile construite vor avea ca scop pricipal implementarea solutiilor nZEB pentru reducerea consumului de energie pentru incalzire/racire, preparare apa calda menajera si iluminat, conform consumurilor specifice de energie precizate la nivelul Caietului de Sarcini. Aceasta reducere de consum înseamna implicit si reducerea emisiilor de CO2. Certificatul de performanta energetica emis la receptia lucrarilor va trebui sa reflecte consumurile solicitate.lnvestitia beneficiaza de finantare prin contractul de finantare incheiat intre Banca Europeana de Investitii si Sectorul 6 al Municipiului Bucuresti, in cadrul Programului Orizont 2020, prin „Elena” –Asistenta Europeana pentru Energie Locala, facilitate infiintata de Comisia Europeana si gestionata prin Banca Europeana de Investitii. Procedura de achizitie estestructurata in 8 loturi,unde fiecare lot reprezinta constructia unei cladiri cu destinatia afterschool sau gradinita, dupa cum urmeaza: LOT 1 - CONSTRUIRE CORP GRADINITA IN INCINTA GRADINITEI NR 274
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45300000 Building installation work, 45400000 Building completion work, 71242000 Project and design preparation, estimation of costs, 71356200 Technical assistance services
Lot: LOT-0002
Title: LOT 2 - CONSTRUIRE CORP GRADINITA IN INCINTA CARTIERULUI ANL BRANCUSI
Description: Autoritatea Contractanta intentioneaza sa achizitioneze servicii de proiectare si executia de lucrari de constructii cladiri cu destinatia afterschool sau gradinitain cadrul “Programului de Eficienta Energetica a Cladirilor Publice din Sector 6”.Cladirile construite vor avea ca scop pricipal implementarea solutiilor nZEB pentru reducerea consumului de energie pentru incalzire/racire, preparare apa calda menajera si iluminat, conform consumurilor specifice de energie precizate la nivelul Caietului de Sarcini. Aceasta reducere de consum înseamna implicit si reducerea emisiilor de CO2. Certificatul de performanta energetica emis la receptia lucrarilor va trebui sa reflecte consumurile solicitate.lnvestitia beneficiaza de finantare prin contractul de finantare incheiat intre Banca Europeana de Investitii si Sectorul 6 al Municipiului Bucuresti, in cadrul Programului Orizont 2020, prin „Elena” –Asistenta Europeana pentru Energie Locala, facilitate infiintata de Comisia Europeana si gestionata prin Banca Europeana de Investitii. Procedura de achizitie estestructurata in 8 loturi,unde fiecare lot reprezinta constructia unei cladiri cu destinatia afterschool sau gradinita, dupa cum urmeaza: LOT 2 - CONSTRUIRE CORP GRADINITA IN INCINTA CARTIERULUI ANL BRANCUSI
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: LOT 3 - CONSTRUIRE CORP GRADINITA IN INCINTA SCOLII SFINTII CONSTANTIN SI ELENA
Description: Autoritatea Contractanta intentioneaza sa achizitioneze servicii de proiectare si executia de lucrari de constructii cladiri cu destinatia afterschool sau gradinitain cadrul “Programului de Eficienta Energetica a Cladirilor Publice din Sector 6”.Cladirile construite vor avea ca scop pricipal implementarea solutiilor nZEB pentru reducerea consumului de energie pentru incalzire/racire, preparare apa calda menajera si iluminat, conform consumurilor specifice de energie precizate la nivelul Caietului de Sarcini. Aceasta reducere de consum înseamna implicit si reducerea emisiilor de CO2. Certificatul de performanta energetica emis la receptia lucrarilor va trebui sa reflecte consumurile solicitate.lnvestitia beneficiaza de finantare prin contractul de finantare incheiat intre Banca Europeana de Investitii si Sectorul 6 al Municipiului Bucuresti, in cadrul Programului Orizont 2020, prin „Elena” –Asistenta Europeana pentru Energie Locala, facilitate infiintata de Comisia Europeana si gestionata prin Banca Europeana de Investitii. Procedura de achizitie estestructurata in 8 loturi,unde fiecare lot reprezinta constructia unei cladiri cu destinatia afterschool sau gradinita, dupa cum urmeaza: LOT 3 - CONSTRUIRE CORP GRADINITA IN INCINTA SCOLII SFINTII CONSTANTIN SI ELENA
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: LOT 4 - CONSTRUIRE AFTER SCHOOL IN INCINTA SCOLII NR.193 (Orizont)
Description: Autoritatea Contractanta intentioneaza sa achizitioneze servicii de proiectare si executia de lucrari de constructii cladiri cu destinatia afterschool sau gradinitain cadrul “Programului de Eficienta Energetica a Cladirilor Publice din Sector 6”.Cladirile construite vor avea ca scop pricipal implementarea solutiilor nZEB pentru reducerea consumului de energie pentru incalzire/racire, preparare apa calda menajera si iluminat, conform consumurilor specifice de energie precizate la nivelul Caietului de Sarcini. Aceasta reducere de consum înseamna implicit si reducerea emisiilor de CO2. Certificatul de performanta energetica emis la receptia lucrarilor va trebui sa reflecte consumurile solicitate.lnvestitia beneficiaza de finantare prin contractul de finantare incheiat intre Banca Europeana de Investitii si Sectorul 6 al Municipiului Bucuresti, in cadrul Programului Orizont 2020, prin „Elena” –Asistenta Europeana pentru Energie Locala, facilitate infiintata de Comisia Europeana si gestionata prin Banca Europeana de Investitii. Procedura de achizitie estestructurata in 8 loturi,unde fiecare lot reprezinta constructia unei cladiri cu destinatia afterschool sau gradinita, dupa cum urmeaza: LOT 4 - CONSTRUIRE AFTER SCHOOL IN INCINTA SCOLII NR.193 (Orizont)
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: LOT 5 - CONSTRUIRE AFTER SCHOOL IN INCINTA SCOLII GIMNAZIALE SFANTUL ANDREI
Description: Autoritatea Contractanta intentioneaza sa achizitioneze servicii de proiectare si executia de lucrari de constructii cladiri cu destinatia afterschool sau gradinitain cadrul “Programului de Eficienta Energetica a Cladirilor Publice din Sector 6”.Cladirile construite vor avea ca scop pricipal implementarea solutiilor nZEB pentru reducerea consumului de energie pentru incalzire/racire, preparare apa calda menajera si iluminat, conform consumurilor specifice de energie precizate la nivelul Caietului de Sarcini. Aceasta reducere de consum înseamna implicit si reducerea emisiilor de CO2. Certificatul de performanta energetica emis la receptia lucrarilor va trebui sa reflecte consumurile solicitate.lnvestitia beneficiaza de finantare prin contractul de finantare incheiat intre Banca Europeana de Investitii si Sectorul 6 al Municipiului Bucuresti, in cadrul Programului Orizont 2020, prin „Elena” –Asistenta Europeana pentru Energie Locala, facilitate infiintata de Comisia Europeana si gestionata prin Banca Europeana de Investitii. Procedura de achizitie estestructurata in 8 loturi,unde fiecare lot reprezinta constructia unei cladiri cu destinatia afterschool sau gradinita, dupa cum urmeaza: LOT 5 - CONSTRUIRE AFTER SCHOOL IN INCINTA SCOLII GIMNAZIALE SFANTUL ANDREI
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: LOT 6 - CONSTRUIRE AFTER SCHOOL IN INCINTA SCOLII NR.117
Description: Autoritatea Contractanta intentioneaza sa achizitioneze servicii de proiectare si executia de lucrari de constructii cladiri cu destinatia afterschool sau gradinitain cadrul “Programului de Eficienta Energetica a Cladirilor Publice din Sector 6”.Cladirile construite vor avea ca scop pricipal implementarea solutiilor nZEB pentru reducerea consumului de energie pentru incalzire/racire, preparare apa calda menajera si iluminat, conform consumurilor specifice de energie precizate la nivelul Caietului de Sarcini. Aceasta reducere de consum înseamna implicit si reducerea emisiilor de CO2. Certificatul de performanta energetica emis la receptia lucrarilor va trebui sa reflecte consumurile solicitate.lnvestitia beneficiaza de finantare prin contractul de finantare incheiat intre Banca Europeana de Investitii si Sectorul 6 al Municipiului Bucuresti, in cadrul Programului Orizont 2020, prin „Elena” –Asistenta Europeana pentru Energie Locala, facilitate infiintata de Comisia Europeana si gestionata prin Banca Europeana de Investitii. Procedura de achizitie estestructurata in 8 loturi,unde fiecare lot reprezinta constructia unei cladiri cu destinatia afterschool sau gradinita, dupa cum urmeaza: LOT 6 - CONSTRUIRE AFTER SCHOOL IN INCINTA SCOLII NR.117
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: LOT 7 - CONSTRUIRE AFTER SCHOOL IN INCINTA SCOLII NR.197
Description: Autoritatea Contractanta intentioneaza sa achizitioneze servicii de proiectare si executia de lucrari de constructii cladiri cu destinatia afterschool sau gradinitain cadrul “Programului de Eficienta Energetica a Cladirilor Publice din Sector 6”.Cladirile construite vor avea ca scop pricipal implementarea solutiilor nZEB pentru reducerea consumului de energie pentru incalzire/racire, preparare apa calda menajera si iluminat, conform consumurilor specifice de energie precizate la nivelul Caietului de Sarcini. Aceasta reducere de consum înseamna implicit si reducerea emisiilor de CO2. Certificatul de performanta energetica emis la receptia lucrarilor va trebui sa reflecte consumurile solicitate .lnvestitia beneficiaza de finantare prin contractul de finantare incheiat intre Banca Europeana de Investitii si Sectorul 6 al Municipiului Bucuresti, in cadrul Programului Orizont 2020, prin „Elena” –Asistenta Europeana pentru Energie Locala, facilitate infiintata de Comisia Europeana si gestionata prin Banca Europeana de Investitii. Procedura de achizitie estestructurata in 8 loturi,unde fiecare lot reprezinta constructia unei cladiri cu destinatia afterschool sau gradinita, dupa cum urmeaza: LOT 7 - CONSTRUIRE AFTER SCHOOL IN INCINTA SCOLII NR.197
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: LOT 8 - CONSTRUIRE AFTER SCHOOL IN INCINTA SCOLII NR.156
Description: Autoritatea Contractanta intentioneaza sa achizitioneze servicii de proiectare si executia de lucrari de constructii cladiri cu destinatia afterschool sau gradinitain cadrul “Programului de Eficienta Energetica a Cladirilor Publice din Sector 6”.Cladirile construite vor avea ca scop pricipal implementarea solutiilor nZEB pentru reducerea consumului de energie pentru incalzire/racire, preparare apa calda menajera si iluminat, conform consumurilor specifice de energie precizate la nivelul Caietului de Sarcini. Aceasta reducere de consum înseamna implicit si reducerea emisiilor de CO2. Certificatul de performanta energetica emis la receptia lucrarilor va trebui sa reflecte consumurile solicitate .lnvestitia beneficiaza de finantare prin contractul de finantare incheiat intre Banca Europeana de Investitii si Sectorul 6 al Municipiului Bucuresti, in cadrul Programului Orizont 2020, prin „Elena” –Asistenta Europeana pentru Energie Locala, facilitate infiintata de Comisia Europeana si gestionata prin Banca Europeana de Investitii. Procedura de achizitie estestructurata in 8 loturi,unde fiecare lot reprezinta constructia unei cladiri cu destinatia afterschool sau gradinita, dupa cum urmeaza: LOT 8 - CONSTRUIRE AFTER SCHOOL IN INCINTA SCOLII NR.156
Internal identifier: 8