726205-2026 - Result
Netherlands – Software programming and consultancy services – Data landschap NLPO
Contract or concession award notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Data landschap NLPO
Description: Deze opdracht bestaat uit drie percelen: perceel 1:Klantportal perceel 2: Data-opslag oplossing perceel 3: Bereiksdashboard Zie de omvang bij de percelen
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: De procedure wordt uitgevoerd via de methodiek 'best value procurement' of 'prestatie - inkoop'. Meer informatie is te vinden in de Gunningleidraad.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72200000 Software programming and consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Perceel 1: Klantportal
Description: Het klantportal biedt lokale omroepen één centrale ingang voor documenten, contracten, statusoverzichten en support. Het klantportal moet worden ondersteund, gemonitord en er is een servicedesk voor hulpvragen. Deze ondersteuning, monitoring en servicedesk geldt ook voor het bestaande HubSpot CRM van NLPO. De opdracht omvat het ontwikkelen en ter beschikking stellen van een klantportal, ondersteuning en monitoring inclusief service desk. Deze ondersteuning, monitoring en servicedesk wordt ook geleverd voor het bestaande CRM Hubspot
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 72261000 Software support services
Options:
Description of the options: De NLPO kan optioneel doorontwikkeling en beheer van de volgende eigen websites opdragen aan de opdrachtnemer van perceel 1: Klantportal (http://www.nlpo.nl, https://www.delokaleomroepinkaart.nl, https://www.delokaleomroepvernieuwt.nl. Deze optie wordt door de NLPO ingeroepen op het moment dat zij de overeenkomst met de huidige leverancier beeindigd. De periode waarin NLPO deze optie kan inroepen is twaalf (12) maanden na datum ondertekening overeenkomst.
Lot: LOT-0002
Title: Perceel 2: Data - opslag oplossing
Description: De data - opslag oplossing die ter beschikking wordt gesteld, bundelt organisatorische kenmerken, financiële data en metadata over kwaliteit, bereikcijfers vanuit zeer diverse bronnen in één uniforme omgeving. Alle aanleveringen uit externe bronnen zoals kijk- en luisteronderzoek, online statistieken, het NLPO Bereiksdashboard en het klantportal worden via gestandaardiseerde koppelvlakken ingelezen. ETL- en validatiestromen zorgen ervoor dat definities overal gelijk zijn, dat dubbelen en fouten worden opgeschoond en dat de herkomst van elke datapunt traceerbaar blijft. Daarnaast wordt de oplossing gemonitord en is een servicedesk aanwezig voor ondersteuning De data opslag oplossing is cloud-native en schaalbaar. Nieuwe bronnen worden via gestandaardiseerde connectors aangesloten, waardoor uitbreiding met bijvoorbeeld podcastplatforms of nieuwe metingen nauwelijks herontwerp vraagt. Batchverwerking en near-realtime streams bestaan naast elkaar, zodat dagelijkse rapportages en operationele monitoring tegelijk bediend worden. Het systeem is voorbereid op analytische workloads zoals forecasting en scenario-analyse, waarbij machinelearning-modellen hun features en uitkomsten gecontroleerd wegschrijven in het analytische domein.
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 72212600 Database and operating software development services
Additional classification (cpv): 48780000 System, storage and content management software package
Lot: LOT-0003
Title: Perceel 3: Doorontwikkeling bereiksdashboard
Description: Het NLPO Bereiksdashboard is hét centrale instrument waarmee lokale omroepen en de NLPO inzicht krijgen (reeds hebben) in hun prestaties en online bereik.Voor de NLPO fungeert het dashboard als een monitorings- en sturingsinstrument. Het laat sectorbrede trends zien, signaleert sterke en zwakke punten en biedt een feitelijke onderbouwing voor gesprekken met overheid, toezichthouders en stakeholders. Op termijn wordt het dashboard verder uitgebreid. Met behulp van AI en machine learning kan worden gewerkt aan voorspellende functies: bijvoorbeeld een voorspelling van het verwachte bereik van bepaalde content, of een scenario-analyse die laat zien wat er gebeurt als een omroep meer inzet op digitale kanalen. Daarmee groeit het bereiksdashboard van een puur registrerend instrument naar een strategisch hulpmiddel dat niet alleen terugkijkt, maar ook vooruitkijkt. Naast de doorontwikkeling van het bestaande bereiksdashboard, geldt dat ondersteuning, monitoring en een servicedesk wordt gevraagd.
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support