726638-2026 - Competition
Poland – Forestry services – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Dobrzejewice w roku 2027.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Dobrzejewice w roku 2027.
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz szkółkarstwa oraz nasiennictwa do wykonania na terenie Nadleśnictwa Dobrzejewice w roku 2027. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia - Specyfikacja Warunków Zamówienia i załączniki do niej.
Internal identifier: Nr postępowania: SA.272.3.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77200000 Forestry services
Additional classification (cpv): 77210000 Logging services, 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211300 Tree-clearing services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 77231200 Forest pest control services, 77231600 Afforestation services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Pakiet 1
Description: Pakiet 1 - Leśnictwo: Bielawy
Internal identifier: I
Options:
Description of the options: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Lot: LOT-0002
Title: Pakiet 2
Description: Pakiet 2 - Leśnictwa: Brzozówka, Obrowo
Internal identifier: II
Lot: LOT-0003
Title: Pakiet 3
Description: Pakiet 3 - Leśnictwa: Osiek, Czernikowo, Wylewy
Internal identifier: III
Lot: LOT-0004
Title: Pakiet 4
Description: Pakiet 4 - Leśnictwa: Dąbrówka, Jankowo, Wąkole
Internal identifier: IV
Lot: LOT-0005
Title: Pakiet 5
Description: Pakiet 5 - Leśnictwoa: Bobrowniki, Komorowo, Łochocin
Internal identifier: V
Lot: LOT-0006
Title: Pakiet HARW1
Description: Pakiet HARW1 - Leśnictwa: Brzozówka, Obrowo, Osiek, Czernikowo
Internal identifier: VI
Lot: LOT-0007
Title: Pakiet HARW2
Description: Pakiet HARW2 - Leśnictwa: Wylewy, Dąbrówka, Jankowo, Wąkole
Internal identifier: VII