2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa fabrycznie nowego dwukomorowego samochodu do zbiórki i transportu odpadów komunalnych dla Międzygminnego Składowiska Odpadów Komunalnych Sp. z o.o. w Toniszewie
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego dwukomorowego samochodu do zbiórki i transportu odpadów komunalnych dla Międzygminnego Składowiska Odpadów Komunalnych Sp. z o.o. w Toniszewie spełniającego wymagania określone w załączniku Nr 3 do SWZ pn. Specyfikacja techniczna śmieciarki dwukomorowej z załadunkiem automatycznym. Wykonawca dostarczy samochód ( dalej – pojazd ) wraz z dokumentami niezbędnymi do rejestracji tj. : Uwierzytelniona kopia świadectwa homologacji podwozia, Karta pojazdu ( jeżeli jest wymagana ), Instrukcja obsługi, konserwacji i eksploatacji dla podwozia i nadbudowy ( w języku polskim ) w wersji tradycyjnej ( na papierze ) lub na nośniku cyfrowym. Książka serwisowa podwozia i silnika, Książka serwisowa nadbudowy. UWAGA : Wszystkie dokumenty dostarczane Zamawiającemu MUSZĄ być w języku polskim. Wykonawca w dniu dostawy pojazdu do siedziby Zamawiającego na plac wykona praktyczne przeszkolenie wyznaczonych pracowników w zakresie obsługi, konserwacji i eksploatacji pojazdu w zakresie podwozia, silnika, a zwłaszcza obsługi całego oprzyrządowania roboczego. Wykonawca będzie zobowiązany przekazać Zamawiającemu karty gwarancyjne na podwozie i nadbudowę lub kartę gwarancyjną obejmującą cały kompletny pojazd. Wykonawca zapewni serwis dla podwozia i silnika pojazdu z min. jednym punktem serwisowym zlokalizowanym na terenie Polski w odległości do 150 km od siedziby Zamawiającego oraz mobilny serwis nadbudowy pojazdu zlokalizowany w odległości nie przekraczającej 150 km od siedziby Zamawiającego. Dopuszcza się aby przeglądy wykonane były w siedzibie producenta podwozia i nadbudowy ( jeżeli z przyczyn uzasadnionych nie będzie to możliwe w siedzibie Zamawiającego ). W takim przypadku koszty przejazdu tam i z powrotem obciążać będą wykonawcę/dostawcę. Zamawiający dopuszcza, aby prace związane z obsługą serwisową oraz ewentualnymi naprawami podwozia odbywały się bez dodatkowych kosztów związanych z transportem w najbliższym stacjonarnym serwisie producenta podwozia pod warunkiem, iż odległość do tego serwisu nie przekroczy 150 km. Wykonawca zapewni czas reakcji serwisowej nie dłuższy niż 24 godziny od zawiadomienia o konieczności wykonania naprawy. Zawiadomienie będzie przekazywane za pośrednictwem poczty elektronicznej na podany w ofercie adres e-mail. Wykonawca ma obowiązek dostarczenia niezbędnych dokumentów w języku polskim do zarejestrowania pojazdu zgodnie z obowiązującą ustawą z dnia 20.06.1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1047, ze zm.) oraz spełniać wymogi określone polskimi normami dopuszczającymi pojazd do eksploatacji. Naprawy gwarancyjne będą wykonywanie na miejscu w siedzibie Zamawiającego w terminie nie dłuższym niż 7 dni roboczych od zgłoszenia konieczności naprawy. Zamówienie zostanie uznane za wykonane, jeżeli dostarczony pojazd będzie spełniał wszelkie wymagania określone w załączniku Nr 3 do niniejszej SWZ oraz będzie dostarczony do siedziby Zamawiającego bez jakiegokolwiek uszkodzenia.
Internal identifier: PZP.271.10UE.2026.SG-K
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zamawiający zamierza dokonać zakupu trzech ( 3 ) samochodów do zbiórki i transportu odpadów w związku z przystąpieniem do odbioru i transportu odpadów z dniem 1 stycznia 2027 roku dwóch kolejnych gmin (udziałowców spółki). Wcześniejsze wszczęcie postępowania było niemożliwe z uwagi na brak decyzji Rad Gmin o przystąpieniu do systemu zbierania i transportu odpadów do miejsca ich zagospodarowania w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w MSOK Sp. z o.o. Przeprowadzenie postępowania o pełnym zakresie czasowym nie pozwoli na nabycie tych pojazdów przed rozpoczęciem wykonywania usługi. Podstawa prawna : art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 793 )
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144510 Vehicles for refuse
5. Lot
Lot: LOT-0001