2. Procedure
Procedure
Title: Möbler för hemlika miljöer
Description: Upphandlingen avser ett ramavtal för inköp av möbler till hemlika miljöer samt heminredning. Ramavtalet ska fungera som ett komplement till kommunens övriga avtal inom möbler och inredning och skapa ett mer samlat och effektivt arbetssätt för dessa inköp. Ramavtalet ska inte nyttjas för återkommande köp av samma artikel i större volymer. I stället ska ramavtalet förenkla mindre inköp där produkt, antal, utförande och tillgänglighet varierar från gång till gång.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39000000 Furniture (incl. office furniture), furnishings, domestic appliances (excl. lighting) and cleaning products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:137421:Lot:1
Additional classification (cpv): 39100000 Furniture, 39140000 Domestic furniture