727458-2026 - Competition
Czechia – Insurance services – Pojištění majetku města, flotilové pojištění vozidel, pojištění příspěvkových organizací a pojištění odpovědnosti za škodu od 1. 1. 2027 – 31. 12. 2028
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Pojištění majetku města, flotilové pojištění vozidel, pojištění příspěvkových organizací a pojištění odpovědnosti za škodu od 1. 1. 2027 – 31. 12. 2028
Description: Předmětem plnění zadávané veřejné zakázky (dále jen „veřejná zakázka“) je poskytnutí služeb spočívajících v pojištění zadavatele. Zadavatel dle § 101 ZZVZ rozdělil veřejnou zakázku na 2 části, a to: a) pojištění majetku a odpovědnosti za škodu nebo jinou újmu, b) pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla a havarijní pojištění vozidel, Část a) pojištění majetku a odpovědnosti za škodu nebo jinou újmu Předmětem této části veřejné zakázky je zejména pojištění nemovitého a movitého majetku a pojištění odpovědnosti za škodu nebo jinou újmu z provozní činnosti a pojištění za škodu nebo jinou újmu způsobenou vadou výrobku. Předmět pojištění bude zajištěn uzavřením pojistné smlouvy na dobu určitou, tj. na období 1. 1. 2027 – 31. 12. 2028. Zadavatel bude při plnění smlouvy na tuto část veřejné zakázky v postavení pojistníka. Na základě pojistné smlouvy bude vybraný dodavatel poskytovat zadavateli plnění předmětu této části veřejné zakázky. Část b) pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla a havarijní pojištění vozidel (flotilové pojištění) Předmětem této části veřejné zakázky je zejména pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla (povinné ručení) a havarijní pojištění vozidel. Předmět pojištění bude zajištěn uzavřením pojistné smlouvy na dobu určitou, tj. na období 1. 1. 2027 – 31. 12. 2028. Zadavatel bude při plnění smlouvy na tuto část veřejné zakázky v postavení pojistníka. Na základě pojistné smlouvy bude vybraný dodavatel poskytovat zadavateli plnění předmětu této části veřejné zakázky. Na každou část veřejné zakázky bude uzavřena pojistná smlouva s jedním vybraným dodavatelem. Zadavatel pověřil pojišťovacího makléře RENOMIA, a. s., se sídlem Holandská 8, 639 00 Brno, IČO: 48391301, vedením (řízením) a zpracováním jeho pojistného zájmu (dále jen „makléř“). Obchodní styk, který se bude týkat této pojistné smlouvy, bude prováděn výhradně prostřednictvím tohoto makléře. Účastníci jsou povinni ve svých cenových nabídkách kalkulovat s absolutní výší provize pro makléře, která za jeden kalendářní rok činí 880.000 Kč.
Internal identifier: Pojištění majetku města, flotilové pojištění vozidel, pojištění příspěvkových organizací a pojištění odpovědnosti za škodu od 1. 1. 2027 – 31. 12. 2028
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Na každou část veřejné zakázky bude uzavřena pojistná smlouva s jedním vybraným dodavatelem. Zadavatel pověřil pojišťovacího makléře RENOMIA, a. s., se sídlem Holandská 8, 639 00 Brno, IČO: 48391301, vedením (řízením) a zpracováním jeho pojistného zájmu (dále jen „makléř“). Obchodní styk, který se bude týkat této pojistné smlouvy, bude prováděn výhradně prostřednictvím tohoto makléře. Účastníci jsou povinni ve svých cenových nabídkách kalkulovat s absolutní výší provize pro makléře, která za jeden kalendářní rok činí 880.000 Kč. Vzhledem k tomu, že zadavatel uvažuje do budoucna o vyhlášení veřejné zakázky, jejímž předmětem budou činnosti pojišťovacího makléře, vyhrazuje si možnost změny pojišťovacího makléře po dobu trvání pojistné smlouvy. Změna pojišťovacího makléře nemá vliv na výši pojistného, sazby pojistného, rozsah pojistného krytí ani jiné podmínky pojistné smlouvy a pojistitel není v souvislosti se změnou makléře oprávněn požadovat jakoukoliv změnu ceny. Dodavatel je oprávněn podat nabídku do všech či jen do některé části veřejné zakázky. Zadavatel neomezuje počet částí veřejné zakázky, které lze zadat jednomu účastníkovi zadávacího řízení. Zadavatel pro vyloučení všech pochyb upozorňuje, že dodavatelé, kteří hodlají podat nabídky do více částí veřejné zakázky, jsou povinni podat nabídku a prokázat splnění kvalifikace pro každou část veřejné zakázky samostatně. Podrobné vymezení předmětu veřejné zakázky a její každé části, včetně technických podmínek v podrobnostech nezbytných pro zpracování nabídky, je uvedeno v přílohách zadávací dokumentace. Příloha č. 1 - Specifikace rozsahu pojistného krytí pro části a) a b) obsahuje bližší informace o pojistně technických podmínkách částí veřejné zakázky. Zadavatel uvádí, že účastníci dokumenty v této příloze nejsou povinni vyplňovat, slouží pouze pro informativní účely, popř. pro převzetí do pojistných smluv. V zadávací dokumentaci a v jejích přílohách uvedené podmínky realizace předmětu plnění jsou uvedeny jako požadavky, které musí účastník zadávacího řízení splňovat. V případě, že nabídka účastníka zadávacího řízení nebude odpovídat zadávacím podmínkám, může být účastník ze zadávacího řízení vyloučen na základě nesplnění zadávacích podmínek stanovených zadavatelem. Je-li v zadávací dokumentaci nebo v jejích přílohách odkazováno na certifikáty, normy nebo technické dokumenty, je dodavatelům umožněno nabídnout rovnocenné řešení. Je-li v zadávací dokumentaci nebo přílohách odkazováno na konkrétní výrobky či dodavatele, jelikož stanovení technických podmínek nemůže být dostatečně přesné nebo srozumitelné, platí ve smyslu ust. § 89 odst. 6 ZZVZ, že dodavatel může nabídnout rovnocenné řešení.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66510000 Insurance services
Additional classification (cpv): 66515200 Property insurance services, 66516000 Liability insurance services, 66514110 Motor vehicle insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Část a) pojištění majetku a odpovědnosti za škodu nebo jinou újmu
Description: Předmětem této části veřejné zakázky je zejména pojištění nemovitého a movitého majetku a pojištění odpovědnosti za škodu nebo jinou újmu z provozní činnosti a pojištění za škodu nebo jinou újmu způsobenou vadou výrobku. Předmět pojištění bude zajištěn uzavřením pojistné smlouvy na dobu určitou, tj. na období 1. 1. 2027 – 31. 12. 2028. Zadavatel bude při plnění smlouvy na tuto část veřejné zakázky v postavení pojistníka. Na základě pojistné smlouvy bude vybraný dodavatel poskytovat zadavateli plnění předmětu této části veřejné zakázky. Na každou část veřejné zakázky bude uzavřena pojistná smlouva s jedním vybraným dodavatelem. Zadavatel pověřil pojišťovacího makléře RENOMIA, a. s., se sídlem Holandská 8, 639 00 Brno, IČO: 48391301, vedením (řízením) a zpracováním jeho pojistného zájmu (dále jen „makléř“). Obchodní styk, který se bude týkat této pojistné smlouvy, bude prováděn výhradně prostřednictvím tohoto makléře. Účastníci jsou povinni ve svých cenových nabídkách kalkulovat s absolutní výší provize pro makléře, která za jeden kalendářní rok činí 880.000 Kč.
Internal identifier: Část a) pojištění majetku
Additional classification (cpv): 66516000 Liability insurance services, 66515200 Property insurance services, 66514110 Motor vehicle insurance services
Options:
Description of the options: Zadavatel si v souladu s § 100 ZZVZ vyhrazuje změny závazku v rámci příslušné pojistné smlouvy, která bude uzavřena s vybraným dodavatelem. Vyhrazená změna závazku dle § 100 odst. 1 ZZVZ pro část a) veřejné zakázky: - Vyhrazená změna závazku pro případy změny hodnoty majetku či rozšíření či zúžení majetku zadavatele - Vyhrazená změna v podobě změny makléře - Zadavatel si v souladu s §100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje v případě naplnění některé z podmínek pro odstoupení objednatele, změnu dodavatele v průběhu plnění a jeho nahrazení účastníkem zadávacího řízení, který se dle výsledku hodnocení umístil druhý v pořadí Příslušné vyhrazené změny závazku budou součástí pojistných smluv, a to jako jejich samostatná příloha.
Lot: LOT-0002
Title: Část b) pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla a havarijní pojištění vozidel (flotilové pojištění)
Description: Předmětem této části veřejné zakázky je zejména pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla (povinné ručení) a havarijní pojištění vozidel. Předmět pojištění bude zajištěn uzavřením pojistné smlouvy na dobu určitou, tj. na období 1. 1. 2027 – 31. 12. 2028. Zadavatel bude při plnění smlouvy na tuto část veřejné zakázky v postavení pojistníka. Na základě pojistné smlouvy bude vybraný dodavatel poskytovat zadavateli plnění předmětu této části veřejné zakázky. Na každou část veřejné zakázky bude uzavřena pojistná smlouva s jedním vybraným dodavatelem. Zadavatel pověřil pojišťovacího makléře RENOMIA, a. s., se sídlem Holandská 8, 639 00 Brno, IČO: 48391301, vedením (řízením) a zpracováním jeho pojistného zájmu (dále jen „makléř“). Obchodní styk, který se bude týkat této pojistné smlouvy, bude prováděn výhradně prostřednictvím tohoto makléře. Účastníci jsou povinni ve svých cenových nabídkách kalkulovat s absolutní výší provize pro makléře, která za jeden kalendářní rok činí 880.000 Kč.
Internal identifier: Část b) pojištěná motorových vozidel
Description of the options: Zadavatel si v souladu s § 100 ZZVZ vyhrazuje změny závazku v rámci příslušné pojistné smlouvy, která bude uzavřena s vybraným dodavatelem. Vyhrazená změna závazku dle § 100 odst. 1 ZZVZ pro část b) veřejné zakázky: - Vyhrazená změna závazku pro případy změny v počtu vozidel - Vyhrazená změna v podobě změny makléře - Zadavatel si v souladu s §100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje v případě naplnění některé z podmínek pro odstoupení objednatele, změnu dodavatele v průběhu plnění a jeho nahrazení účastníkem zadávacího řízení, který se dle výsledku hodnocení umístil druhý v pořadí Příslušné vyhrazené změny závazku budou součástí pojistných smluv, a to jako jejich samostatná příloha.