727566-2026 - Competition
Poland – Modular and portable buildings – Dostawa – wynajem 2 pralni kontenerowych wraz z wyposażeniem oraz obsługą serwisową na rok 2027
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa – wynajem 2 pralni kontenerowych wraz z wyposażeniem oraz obsługą serwisową na rok 2027
Description: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest: a) dostawa i wynajem 2 pralni kontenerowych, wyposażonych w pralki automatyczne i suszarki bębnowe, dostosowane do prania i suszenia przemysłowego; b) serwis zapewniający utrzymanie w pełnej sprawności technicznej pralni kontenerowej; c) przyłączenie do sieci energetycznej; d) dostawa wody do zbiorników wraz z wywozem nieczystości płynnych ze zbiorników. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w załączniku do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. Miejscem realizacji jest teren kw. w m. Lipa (gmina: Zaklików, powiat: stalowowolski, województwo: podkarpackie). Umowa będzie obowiązywała od dnia jej zawarcia do 31 grudnia 2027r. Strony ustalają, że wynajem kontenerów pralniczych będzie odbywał się zgodnie z zapotrzebowaniami składanymi przez Zamawiającego w okresie obowiązywania umowy lub do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację umowy, z zastrzeżeniem realizacji zamówienia opcjonalnego. Wykonawca zobowiązany jest do ustawienia w pełni sprawnej pralni kontenerowej do 3 dni od dnia zgłoszenia zapotrzebowania przez Zamawiającego. W przypadku zamówienia opcjonalnego Wykonawca zobowiązuje się do ustawienia w pełni sprawnej pralni kontenerowej do 3 dni od dnia otrzymania oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. Za termin dostawy, podłączenia i gotowości do użytku pralni kontenerowej przyjmuje się moment jej całkowitej gotowości do użytku, a także gotowość Wykonawcy do świadczenia ewentualnych usług serwisowych i konserwacyjnych w pełnym zakresie. Odbiór realizacji zadania polegającego na podstawieniu i podłączeniu kontenerów pralniczych nastąpi w formie protokolarnej. W niniejszym postępowaniu Zamawiający nie stawia warunków udziału w postępowaniu. W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia, komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy zakupowej dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1394583. Wykonawca będzie związany złożoną ofertą przez okres 90 dni tj.: do dnia 31 grudnia 2026r. Oferta pod rygorem nieważności winna być sporządzona w języku polskim w formie elektronicznej tj. podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione do reprezentowania Wykonawcy zgodnie z wymogami ustawowymi lub przez ustanowionego pełnomocnika. Na ofertę składają się: 1) Formularz ofertowy – wypełniony i podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy, sporządzony zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik do SWZ, 2) Formularz szczegółowej wyceny – wypełniony i podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy, sporządzony zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik do SWZ. Dokumenty o których mowa powyżej nie podlegają uzupełnieniu. Do oferty należy dołączyć następujące dokumenty i załączniki: 1) aktualne na dzień składania ofert oświadczenie wstępne potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia ogólne warunki udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym przez Zamawiającego na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w Rozporządzeniu Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 ustanawiającym standardowy formularz Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, 2) oświadczenie wstępne potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz na podstawie art. 5k ROZPORZĄDZENIA RADY (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. Wyżej wymienione dokumenty Wykonawca składa wypełnione i podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy, sporządzone zgodnie ze wzorami stanowiącymi załączniki do SWZ. 3) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy – podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy (mocodawca) lub notariusza. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, najpóźniej w dniu zawarcia umowy, w wysokości 5% całkowitej ceny ofertowej brutto podanej w ofercie. Szacowany okres obowiązywania umowy wskazany w polu 5.1.3. został określony poprzez wskazanie przybliżonego terminu rozpoczęcia realizacji umowy (planowane podpisanie umowy) oraz wskazanie terminu zakończenia zgodnie z umową. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, za wyjątkiem Formularza szczegółowej wyceny.
Internal identifier: Zp67/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych, Zamawiający wyznacza termin składania ofert krótszy niż termin wskazany w art. 138 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych. Skrócenie terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu uwarunkowane jest koniecznością zabezpieczenia dostaw pralni kontenerowych dla wojsk ćwiczących na terenie poligonu w m. Lipa, zgodnie z otrzymanym zapotrzebowaniem. Zamawiający do tej pory nie realizował dostaw pralni, ponadto w ramach zasobów własnych nie jest w stanie zabezpieczyć kontenerów wraz z wyposażeniem. Zadanie nie było planowane, niemniej jednak wymaga jak najszybszej realizacji. Bez wątpienia zostaje spełniona przesłanka określona w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którą Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 44211100 Modular and portable buildings
Additional classification (cpv): 42716000 Laundry washing, dry-cleaning and drying machines
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: „Dostawa – wynajem 2 pralni kontenerowych wraz z wyposażeniem oraz obsługą serwisową na rok 2027”
Description: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest: a) dostawa i wynajem 2 pralni kontenerowych, wyposażonych w pralki automatyczne i suszarki bębnowe, dostosowane do prania i suszenia przemysłowego; b) serwis zapewniający utrzymanie w pełnej sprawności technicznej pralni kontenerowej; c) przyłączenie do sieci energetycznej; d) dostawa wody do zbiorników wraz z wywozem nieczystości płynnych ze zbiorników. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w załączniku do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. Miejscem realizacji jest teren kw. w m. Lipa (gmina: Zaklików, powiat: stalowowolski, województwo: podkarpackie).
Options:
Description of the options: Zgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019r. - Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Prawem opcji objęty został wynajem maksymalnie 2 pralni kontenerowych w wymiarze maksymalnie 120 dni. Wynajem pralni kontenerowych w zakresie zamówienia opcjonalnego odbywał się będzie na takich samych warunkach jak dla zamówienia podstawowego. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. Zamawiający wymaga, aby cena jednostkowa wskazana w Formularzu szczegółowej wyceny, przysługująca Wykonawcy z tytułu realizacji zamówienia była jednakowa w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówienia objętego prawem opcji, co każdorazowo zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. Warunkiem uruchomienia zamówienia w ramach prawa opcji będzie każdorazowo oświadczenie woli Zamawiającego, określające zakres zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji jednokrotnie, bądź wielokrotnie według potrzeb Zamawiającego. Bez względu na to, na jakim poziomie zostanie Wykonawcy udzielone zamówienie w ramach prawa opcji, Wykonawcy zawsze przysługiwało będzie wyłącznie wynagrodzenie z tytułu zrealizowanych dostaw. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane w niniejszym zamówieniu prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu nie udzielenia przez Zamawiającego realizacji usługi objętej prawem opcji. Szczegóły dotyczące realizacji zamówienia opcjonalnego zostały ujęte w projekcie umowy.