728734-2026 - Competition
Poland – Insurance services – USŁUGA W ZAKRESIE UBEZPIECZEŃ KOMUNIKACYJNYCH OC, AC, NNW FLOTY POJAZDÓW SP ZOZ WSPR W BIAŁYMSTOKU
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: USŁUGA W ZAKRESIE UBEZPIECZEŃ KOMUNIKACYJNYCH OC, AC, NNW FLOTY POJAZDÓW SP ZOZ WSPR W BIAŁYMSTOKU
Description: Przedmiotem postępowania jest usługa w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych OC, AC, NNW floty pojazdów będącej na stanie SP ZOZ WSPR w Białymstoku. Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 będący integralną częścią SWZ. Szczegółowy wykaz pojazdów podlegających ubezpieczeniu wg stanu na dzień publikacji postępowania zawierają załączniki 4 i 5. Ilość pojazdów objętych ubezpieczeniem w okresie obowiązywania umowy może podlegać zmianom. Szkodowość w okresie 01.01.2023- 30.09.2026 stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
Internal identifier: EOP.332.46.26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art.132 ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793 ze zm.) zwanej dalej Pzp oraz niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwaną dalej "SWZ". 2. Szacunkowa wartość zamówienia przekracza kwotę określoną w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanym na podstawie art. 3 ust. 1 Pzp. 3. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 5. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 6. Do postępowania stosuje się przepisy dotyczące usług. 7. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, którym są ubezpieczenia w zakresie ryzyk komunikacyjnych OC, AC, NNW. Podzielenie zakresów ubezpieczenia na części, będzie skutkować trudnościami w skoordynowaniu działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia oraz będzie nadmiernym utrudnieniem organizacyjnym i technicznym ze względu na odpowiedzialność więcej niż jednego ubezpieczyciela. Brak podziału na części nie będzie skutkował ograniczeniem konkurencji. 8. Zamawiający stosowanie do postanowień art. 95 ustawy Pzp wprowadza w przedmiotowym postępowaniu wymóg zatrudnienia przez Wykonawcę, na podstawie stosunku pracy, minimum jednej osoby wykonującej czynności, polegające na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 ust.1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy (Dz. U. z 2026 r. poz. 1245), zarówno tych zatrudnionych bezpośrednio przez Wykonawcę, jak też ewentualnego Podwykonawcę polegające na wykonywaniu czynności związanych z realizacją zamówienia takie jak: wystawianie polis, certyfikatów, aneksów, sporządzanie raportów szkodowych. Wskazany wymóg będzie podlegał weryfikacji przez Zamawiającego, co oznacza, że w trakcie realizacji zamówienia, na każde wezwanie Zamawiającego, w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie Wykonawca przedłoży Zamawiającemu w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę - poświadczone za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę kopię umów o pracę osoby/osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy ww. wymóg. Kopie umów zostać zanonimizowane w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych, tj. w szczególności w zakresie adresów oraz numerów PESEL pracowników. Informacje takie jak: imię i nazwisko, data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę, zakres umowy i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfikowania. Zamawiający informuje, że w związku z niniejszym wymogiem szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia osób zaangażowanych do realizacji przedmiotowego zamówienia, zasady kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w niniejszym punkcie oraz sankcjonowania Wykonawców z tytułu niespełnienia tych wymagań opisano odpowiednio w projekcie umowy o zamówienie publiczne stanowiącej Załącznik nr 10 do SWZ. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą wykonujących w/w czynności osobiście. Termin związania ofertą - 17.02.2027 r. Pozycja z planu postępowań - 2.3.1
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66510000 Insurance services
Additional classification (cpv): 66516100 Motor vehicle liability insurance services, 66515000 Damage or loss insurance services, 66512100 Accident insurance services, 66514110 Motor vehicle insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Przedmiotem postępowania jest usługa w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych OC, AC, NNW floty pojazdów będącej na stanie SP ZOZ WSPR w Białymstoku. Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 będący integralną częścią SWZ. Szczegółowy wykaz pojazdów podlegających ubezpieczeniu wg stanu na dzień publikacji postępowania zawierają załączniki 4 i 5. Ilość pojazdów objętych ubezpieczeniem w okresie obowiązywania umowy może podlegać zmianom. Szkodowość w okresie 01.01.2023- 30.09.2026 stanowi załącznik nr 3 do SWZ. Projekt umowy jest integralną częścią niniejszej SWZ i zapisy w nim zawarte traktuje się jako warunki udzielenia zamówienia.