728997-2026 - Competition
Poland – Refuse and waste related services – Remediacja części terenu po byłych Zakładach Tworzyw Sztucznych „Pronit” w Pionkach o powierzchni 3,4395 ha
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Remediacja części terenu po byłych Zakładach Tworzyw Sztucznych „Pronit” w Pionkach o powierzchni 3,4395 ha
Description: Przedmiotem zamówienia jest Remediacja części terenu po byłych Zakładach Tworzyw Sztucznych „Pronit” w Pionkach o powierzchni 3,4395 ha. Remediacja terenu polega na: a) całkowitym wydobyciu (usunięciu), przewozie i przekazaniu poza teren po byłych Zakładach Tworzyw Sztucznych Pronit S.A. w Pionkach do unieszkodliwienia (utylizacji) odpadów stanowiący wycofany z użytku materiał wybuchowy (nitroceluloza) w ilości szacunkowej 4608,66Mg mieszanki ziemno-gruntowo-nitrocelulozowej, w tym 2027,81 Mg nitrocelulozy, co wynika z przeliczenia 44,00% wskaźnikiem zawartości nitrocelulozy. b) unieszkodliwienie (utylizacja) wcześniej wydobytych i przekazanych poza teren po byłych Zakładach Tworzyw Sztucznych Pronit w Pionkach odpadów stanowiącego wycofany z użytku materiał wybuchowy(nitroceluloza) w ilości szacunkowej 4608,66Mg mieszanki ziemno-gruntowo-nitrocelulozowej, w tym 2027,81 Mg nitrocelulozy, co wynika z przeliczenia 44,00% wskaźnikiem zawartości nitrocelulozy. c) szacunkowa ilość odpadów stanowiący wycofany z użytku materiał wybuchowy (nitroceluloza) w wysokości 4608,66Mg mieszanki ziemno-gruntowo-nitrocelulozowej, w tym 2027,81 Mg nitrocelulozy, została przyjęta z opracowanej Ekspertyzy Powykonawczej zalegania nitrocelulozy. Wykonawca zobowiązany jest do remediacji części terenu po byłych Zakładach Tworzyw Sztucznych „Pronit” w Pionkach o powierzchni 3,4395 ha bez względu na faktyczną ilość zalegającą na tym terenie odpadów stanowiący wycofany z użytku materiał wybuchowy (nitroceluloza). Remediacja zanieczyszczonego terenu będzie skupiać się na poniższych zadaniach: a) realizacja prac na całości przedmiotowego terenu, co pozwoli na solidne, rzetelne i właściwe oczyszczenie terenu z zalegającej nitrocelulozy do głębokości 1 m poniżej terenu, b) analiza konieczności wycinki drzew niezbędnych do realizacji zadania oraz analiza terenu w zakresie usunięcia warstw leśnych tj. podszytu do wysokości 6m, mas zielnych (traw, krzaków, malin, pokrzyw), c) wykonanie prac wokół drzew cennych gatunkowo ręcznie z użyciem narzędzi ręcznych (szpadle, grabie, szufle, maczety itp.), d) wyrównanie terenu po przeprowadzonych pracach i uzupełnienie nowej ziemi w miejscach wydobycia w celu przywrócenia stanu poprzedniego. Szczegółowy zakres zamówienia określony został w załączniku nr 11 do SWZ.
Internal identifier: ZP.271.1.30.2026.TSO
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90520000 Radioactive-, toxic-, medical- and hazardous waste services, 90523100 Weapons and ammunition disposal services, 45111213 Site-clearance work, 90510000 Refuse disposal and treatment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 90510000 Refuse disposal and treatment, 90511000 Refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90520000 Radioactive-, toxic-, medical- and hazardous waste services, 90523100 Weapons and ammunition disposal services, 45111213 Site-clearance work