See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Materiale didactice și dotări digitale pentru laboratoarele de științe în cadrul proiectului “Dotarea prin PNRR a unităților școlare din Sectorul 6”
Description: Obiectul achiziției este reprezentat de furnizarea de materiale didactice și dotări digitale pentru laboratoarele de științe în cadrul proiectului “Dotarea prin PNRR a unităților școlare din Sectorul 6” în cadrul apelului de proiecte F-PNRR-Dotari-2023,Dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale a unităților de învățământ preuniversitar și a unităților conexe. Detalii complete privind produsele care fac obiectul acestei achiziții se găsesc în Caietul de Sarcini si anexele sale, parte integrantă a Documentației de atribuire.
Internal identifier: 4340730_2024_PAAPD1486889
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39162000 Educational equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: LOT 1 - Materiale didactice pentru obiectul de studiu fizică
Description: Materiale didactice pentru obiectul de studiu fizică Cuprinde următoarele pachete de dotări: Gimnaziu 1 – pachet elevi – 71 buc Gimnaziu II – pachet profesor - 28 buc Gimnaziu III – 23 buc Liceu I – pachet elevi – 19 buc Liceu II – pachet profesori – 10 buc Detalii complete privind produsele ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în Caietul de Sarcini și anexele acestuia parte integrantă a Documentației de atribuire.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 39162100 Teaching equipment, 39162200 Training aids and devices
Lot: LOT-0002
Title: LOT 2 - Materiale didactice pentru obiectul de studiu chimie
Description: Materiale didactice pentru obiectul de studiu chimie Cuprinde următoarele pachete de dotări: Chimie 1 - instrumentar - 18 pachete Chimie 2 – aparatură - 31 de pachete Chimie 3 – mobilier special - 12 pachete Chimie 4 – reactivi - 20 de pachete Detalii complete privind produsele ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în Caietul de Sarcini și anexele acestuia parte integrantă a Documentației de atribuire.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: LOT 3 - Materiale didactice pentru obiectul de studiu biologie
Description: Materiale didactice pentru obiectul de studiu biologie Cuprinde următoarele pachete de dotări: Biologie 1 – truse - 35 de pachete Biologie 2 – mulaje - 46 de pachete Detalii complete privind produsele ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în Caietul de Sarcini și anexele acestuia parte integrantă a Documentației de atribuire.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: LOT 4 - Materiale didactice transdisciplinare (truse senzori - vu/pasco/vernier)
Description: Materiale didactice transdisciplinare (truse senzori - vu/pasco/vernier) Cuprinde următoarele dotări: Trusă experimente transdisciplinare – 23buc Detalii complete privind produsele ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în Caietul de Sarcini și anexele acestuia parte integrantă a Documentației de atribuire.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: LOT 5 - Echipamente digitale pentru laboratoarele de științe
Description: Echipamente digitale pentru laboratoarele de științe Cuprinde următoarele pachete de dotări: Pachet hardware – 36 de pachete Pachet software – 38 de pachete Detalii complete privind produsele ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în Caietul de Sarcini și anexele acestuia parte integrantă a Documentației de atribuire.
Internal identifier: 5