729069-2026 - Competition
Bulgaria – Washing preparations – „Доставка на санитарно - хигиенни консумативи, почистващи и дезинфекционни препарати за нуждите на общински предприятия и социални структури при Община Бургас по 2 обособени позиции:
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: „Доставка на санитарно - хигиенни консумативи, почистващи и дезинфекционни препарати за нуждите на общински предприятия и социални структури при Община Бургас по 2 обособени позиции:
Description: Техническото изпълнение на дейностите по настоящата обществена поръчка трябва да обезпечи работата на общинските предприятия и социални структури при Община Бургас, като се извърши доставка на заявените хигиенно-санитарни материали и почистващи препарати, описани в Образец №1 (за ОП 1) / Образец №2 (за ОП 2) , в зависимост от обособената позиция, за която се участва, до съответните обекти на общинските структури, описани подробно в Образец № 3.
Internal identifier: 608644
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: За участника не следва да са налице обстоятелствата по чл.54,чл.55,ал.1,т.1,3 и 4, чл.107 от ЗОП, чл.3,т.8 от ЗИФОДРЮПДРКТЛТДС,освен ако не са приложими изключенията по чл.4 от същия закон;чл.91 от Закона за противодействие на корупцията. 2.При изготвяне на офертата си,участниците попълват приложените към документацията образци по всяка обособена позиция! 3.Посочената прогнозна стойност на поръчката е максималният финансов ресурс,с който Възложителят разполага. Участник,чието ценово предложение надхвърля финансовия ресурс, предвиден за изпълнение на поръчката, или финансовия ресурс, предвиден за съответната дейност, ще бъде отстранен от участие в настоящата процедура.4.Участник,който не е декриптирал офертата си,в срока почл.9л, ал.4 от ППЗОП,се отстранява от участие на основание чл.107, т.5 от ЗОП.;5.Съгласно чл.104, ал.2 от ЗОП възложителят ще приложи т.нар. обърнат ред.; 6 Гаранцията за изпълнение на договора се представя от участника, определен за изпълнител по съответната обособена позиция, при подписване в размер 2% (две на сто) от стойността на договора, без вкл. ДДС. Участникът сам избира формата на гаранцията. Условията и сроковете за задържане,усвояване или освобождаване на гаранцията за изпълнение, се уреждат в договора за обществена поръчка. 7. Във връзка с изискването на чл. 72, ал. 1.т.2, като обективна база за сравнение, при оценка на една или две оферти, Възложителят определя следните стойности: № 1. Хигиенно-санитарни материали и почистващи препарати по чл. 12, ал. 1, т. 1 от ЗОП – 240.00 евро без вкл. ДДС; № 2 Хигиенно-санитарни материали и почистващи препарати извън обхвата на чл.12, ал. 1, т. 1 от ЗОП – 390,00 евро без вкл. ДДС.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39831000 Washing preparations
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ОП 1. Санитарно- хигиенни, миещи и почистващи препарати и полиетиленови изделия, попадащи в обхвата на чл. 12, ал. 1, т. 1 от ЗОП
Description: Доставка по чл.3, ал.1, т.2 от ЗОП. Поръчката има за цел да обезпечи работата на общинските предприятия и социалните структури при Община Бургас, като обхваща техническото изпълнение на всички дейности по доставка на миещи и почистващи препарати и полиетиленови изделия, описани подробно по видове и технически характеристики в Списък артикули за ОП 1 (Образец № 1).
Internal identifier: 608660
Lot: LOT-0002
Title: ОП 2. Санитарно - хигиенни консумативи и дезинфекционни препарати извън обхвата на чл. 12, ал. 1, т. 1 от ЗОП“
Description: Доставка по чл.3, ал.1, т.2 от ЗОП. Поръчката има за цел да обезпечи работата на общинските предприятия и социалните структури при Община Бургас, като обхваща техническото изпълнение на всички дейности по доставка на санитарно – хигиенни консумативи и почистващи препарати, описани подробно по видове и технически характеристики в Списък артикули за ОП 2 (Образец № 2), които не попадат в обхвата на чл. 12, ал. 1, т. 1 от ЗОП . ​​​​​​​
Internal identifier: 608663
Main classification (cpv): 44411000 Sanitary ware