729241-2026 - Competition
Finland – Various office equipment and supplies – Oulun Tuotantokeittiö Oy, Etikettitarrat ja värinauhat elintarvikepakkauksiin
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Oulun Tuotantokeittiö Oy, Etikettitarrat ja värinauhat elintarvikepakkauksiin
Description: Oulun Tuotantokeittiö Oy (jäljempänä myös "tilaaja") pyytää tarjoustanne etikettitarroista ja värinauhoista tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Hankinta sisältää etikettitarrat ja värinauhat, mutta se ei sisällä laitteita. Hankinta on jaettu neljään (4) osa-alueeseen (jäljempänä myös "ryhmä"). Tarjoaja voi valita mihin osa-alueeseen haluaa tarjouksen jättää. Osa-alueiden (ryhmien) tarkemmat tiedot löytyvät kohdista ”osia koskevat tiedot” sekä ”hankinnan kohteen kriteerit”. Etikettitarrat ja värinauhat (osa-alueet 1-3) testataan osana tarjousten vertailua, lisätietoja Liitteessä 1 Etikettitarrojen ja värinauhojen testaus ennen käyttöönottoa.pdf. Osa-alueessa 4 testataan vain etikettitarrat, koska se ei sisällä värinauhaa. Etikettitarrat ja värinauhat tulee täyttää kaikki tarjouspyynnöllä ja sen liitteissä esitetyt pakolliset vaatimukset. Tulostusmateriaalien on oltava yhteensopivia Tilaajan tulostimien kanssa sekä soveltua elintarvikekäyttöön. Tulostusmateriaaleista ei saa siirtyä elintarvikkeisiin terveydelle vaarallisia määriä kemikaaleja, eivätkä ne muuta ruoan makua, hajua tai koostumusta. Pakolliset vaatimukset on määritelty Liitteellä 2 Pakolliset vaatimukset.pdf
Internal identifier: Monetra E25/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista. Rinnakkaistarjouksia ei hyväksytä, tarjoaja voi jättää vain yhden tarjouksen. Osana yhteenliittymää jätettyä tarjousta sekä yhtäaikaista tarjoajan itsenäistä tarjousta ei kuitenkaan lueta rinnakkaistarjouksiksi. Tarjouksen tekemisestä, esittelystä tai muusta menettelyyn osallistumisesta ei makseta tarjoajille korvausta.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30190000 Various office equipment and supplies
Additional classification (cpv): 30100000 Office machinery, equipment and supplies except computers, printers and furniture, 30192300 Ink ribbons, 30192800 Self-adhesive labels, 30199400 Gummed or adhesive paper
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Ryhmä 1: Etiketti 100 mm x 120 mm ja Värinauha (Thermal Transfer Ribbon tai vastaava) 110 mm x 450 m
Description: Oulun Tuotantokeittiö Oy, Lööki pyytää tarjoustanne: - Etiketeistä 100 millimetriä x 120 millimetriä, joiden arvioitu hankintamäärä on 2 500 000 tarraa / vuosi. - Värinauhasta 110 millimetriä x 450 metriä, joiden arvioitu hankintamäärä on 200 000 metriä / vuosi Värinauhan ilmoitettu 450 metrin pituus on rullan enimmäispituus, jotta rulla sopii tilaajan laitteisiin. Tarkemmat tiedot materiaaleista, niiden ominaisuuksista, käyttötarkoituksesta ja testauksesta löytyvät tästä tarjouspyynnöstä ja sen liitteistä.
Internal identifier: 1-0
Options:
Description of the options: Optiolla tarkoitetaan mahdollisuutta sopimuksen jatkamiseen alkuperäisin sopimusehdoin. Tilaaja ilmoittaa option käyttämisestä viimeistään kolme (3) kuukautta ennen kulloinkin voimassa olevan sopimuskauden päättymistä. Ratkaisun option käytöstä tekee yksinomaan tilaaja.
Lot: LOT-0002
Title: Ryhmä 2: Etiketti 100 mm x 100 mm ja Värinauha (Thermal Transfer Ribbon tai vastaava) 110 mm x 450 m
Description: Oulun Tuotantokeittiö Oy, Lööki pyytää tarjoustanne: - Etiketeistä 100 millimetriä x 100 millimetriä, joiden arvioitu hankintamäärä on 200 000 tarraa / vuosi. - Värinauhasta 110 millimetriä x 450 metriä, joiden arvioitu hankintamäärä on 20 000 metriä / vuosi Värinauhan ilmoitettu 450 metrin pituus on rullan enimmäispituus, jotta rulla sopii tilaajan laitteisiin. Tarkemmat tiedot materiaaleista, niiden ominaisuuksista, käyttötarkoituksesta ja testauksesta löytyvät tästä tarjouspyynnöstä ja sen liitteistä.
Internal identifier: 2-1
Main classification (cpv): 30199400 Gummed or adhesive paper
Additional classification (cpv): 30192300 Ink ribbons, 30199000 Paper stationery and other items, 30199760 Labels
Lot: LOT-0003
Title: Ryhmä 3: Etiketti 75 mm x 46 mm ja Värinauha (Thermal Transfer Ribbon tai vastaava) 110 mm x 450 m
Description: Oulun Tuotantokeittiö Oy, Lööki pyytää tarjoustanne: - Etiketeistä 75 millimetriä x 46 millimetriä, joiden arvioitu hankintamäärä on 20 000 tarraa / vuosi. - Värinauhasta 110 millimetriä x 450 metriä, joiden arvioitu hankintamäärä on 10 000 metriä / vuosi Värinauhan ilmoitettu 450 metrin pituus on rullan enimmäispituus, jotta rulla sopii tilaajan laitteisiin. Tarkemmat tiedot materiaaleista, niiden ominaisuuksista, käyttötarkoituksesta ja testauksesta löytyvät tästä tarjouspyynnöstä ja sen liitteistä.
Internal identifier: 3-2
Lot: LOT-0004
Title: Ryhmä 4: Etiketti 55 mm x 75 mm
Description: Oulun Tuotantokeittiö Oy, Lööki pyytää tarjoustanne: - Etiketeistä 55 millimetriä x 75 millimetriä, joiden arvioitu hankintamäärä on 500 000 tarraa / vuosi. Tarkemmat tiedot materiaaleista, niiden ominaisuuksista, käyttötarkoituksesta ja testauksesta löytyvät tästä tarjouspyynnöstä ja sen liitteistä.
Internal identifier: 4-3
Additional classification (cpv): 30199000 Paper stationery and other items, 30199760 Labels