730027-2026 - Competition
Poland – Credit granting services – Udzielenie Gminie Bogatynia kredytu długoterminowego w kwocie 20 000 000,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy i Miasta Bogatynia.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Udzielenie Gminie Bogatynia kredytu długoterminowego w kwocie 20 000 000,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy i Miasta Bogatynia.
Description: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w kwocie 20 000 000,00 zł na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy i Miasta Bogatynia. Kredyt zostanie uruchomiony jednorazowo, na podstawie pisemnej dyspozycji Zamawiającego. Planowany termin uruchomienia kredytu to 15 grudnia 2026 r. Okres kredytowania trwa do 31 grudnia 2036 r. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia, sposób obliczenia ceny, kryteria oceny ofert oraz zasady zawarcia i realizacji umowy określono w Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.
Internal identifier: ZP.271.4.2026.PW
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, Zamawiający skraca termin składania ofert w postępowaniu pn. „Udzielenie Gminie Bogatynia kredytu długoterminowego w kwocie 20 000 000,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy i Miasta Bogatynia”. Planowane uruchomienie kredytu w dniu 15 grudnia 2026 r. wynika z konieczności terminowego uregulowania zobowiązań Gminy wynikających z zawartych umów. Zapewnienie środków w tym terminie wymaga odpowiednio wczesnego zakończenia postępowania i zawarcia umowy kredytu. Skrócenie terminu składania ofert ma na celu umożliwienie terminowego przeprowadzenia postępowania i uruchomienia kredytu.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66113000 Credit granting services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Udzielenie Gminie Bogatynia kredytu długoterminowego w kwocie 20 000 000,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy i Miasta Bogatynia