2. Procedure
Procedure
Title: „Доставка на храни и/или хранителни продукти за приготвяне на готова храна (обяд) за възрастни лица в община Велики Преслав“
Description: Обществената поръчка с обект „доставка” и предмет – „Доставка на храни и/или хранителни продукти за приготвяне на обяд за възрастни лица в община Велики Преслав“ се обявява за удовлетворяване нуждите на бюджетна дейност „Домашен социален патронаж“ в структурата на Общинско предприятие „Велики Преслав“, където функционира обект за производство на готова кулинарна продукция /кухня/ за ползвателите на социалната услуга в община Велики Преслав – около 270 /двеста и седемдесет/ възрастни лица. В техническата спецификация, неразделна част от документацията на поръчката , се съдържа подробна информация за изясняване на вида и обема на доставките. Видовете храни, включени в обхвата на поръчката, които следва да бъдат доставяни, са описани в 14 хранителни групи в приложената таблица, която е неразделна част от настоящата техническа спецификация. Посочени са прогнозни количества за всеки един артикул за период от 12 /дванадесет/ месеца. Краен срок на договора - 31.12.2027г. или до достигане на максимално допустимата прогнозна стойност, определена за доставките, в зависимост от това кое от двете събития настъпи по-рано. При доставките на стоките - храни/ хранителните продукти следва да се спазват всички нормативно, определени условия съгласно Закона за храните, Закон за ветеринарномедицинската дейност, както и подзаконовите актове, регулиращи търговията и производството на храни, Наредба за изискванията за етикирането и представянето на храните, Наредба № 1 от 26 януари 2016 г. за хигиената на храните, включително и изискванията при транспорт на храни / съгласно § 1, т.6 от допълнителните разпоредби на ЗХ/, както и други приложими нормативни документи. Съгласно изискванията на Наредба № Н-1 от 23.07.2024 г. за екологичните изисквания към определени продукти, предмет на обществени поръчки /биохрани/ - екологичните изисквания към доставката на храни са следните: Храните и напитките ,включени в списъка с биологични хранителни продукти трябва да са произведени в съответствие с изискванията на Регламент (ЕС) 2018/848 на Европейския парламент и Съвета от 30 май 2018 относно биологичното производство и етикирането на биологични продукти и за отмяна на Регламент (ЕО) №834/2007 на Съвета и с актове по неговото прилагане. Списък с биологичните хранителни продукти по групи: Мляко, млечни продукти; Месо и месни продукти; Риба и рибни продукти; Зърнено-житни храни и храни на зърнено-житна основа; Зеленчуци- сурови, консервирани, замразени, изсушени, ферментирали, зеленчукови сокове;Плодове - пресни, замразени, изсушени, консервирани, под формата на нектари и плодови сокове, конфитюри, мармалади, желета и компоти. Посоченото изискване се прилага от Възложителя за доставки на храни и напитки за биологични хранителни продукти, както следва: през 2027 г. за не по-малко от 5 % от общото количество на доставки на храни и напитки от всяка от групите, изброени в Списъка с биологични хранителни продукти; през 2028 г. за не по-малко от 6 % от общото количество на доставки на храни и напитки от всяка от групите, изброени в Списъка с биологични хранителни продукти. За доказване на съответствието , участникът трябва да е сертифициран съгласно Регламент (ЕС) 2018/848 на Европейския парламент и на Съвета от 30 май 2018 година относно биологичното производство и етикетирането на биологични продукти и за отмяна на Регламент (ЕО) № 834/2007 на Съвета и Наредба № 5 от 3 септември 2018 г. за прилагане на правилата на биологично производство, етикетиране и контрол, и за издаване на разрешение за контролна дейност за спазване на правилата на биологичното производство, както и за последващ официален надзор върху контролиращите лица. Участникът трябва освен посочения по-горе сертификат, в тези случаи също така, да представи и декларация, че всички изброени хранителни продукти, които ще бъдат доставени по време на изпълнението на договора, са в съответствие с Регламент (ЕС) 2018/848 на Европейския парламент и на Съвета от 30 май 2018 година относно биологичното производство и етикетирането на биологични продукти и за отмяна на Регламент (ЕО) № 834/2007 на Съвета и с актовете по неговото прилагане, както и трябва да представи описание на начина, по който възнамерява да гарантира, че посочените продукти могат да бъдат набавени от биологични източници по време на изпълнението на договора (например като посочи доставчиците на различните продукти). Периодичните доставки по поръчката ще се извършват въз основа на заявените видове храна и количества до склад на Общинско предприятие «В. Преслав», дейност Домашен социален патронаж, адрес: гр. Велики Преслав, ПК 9850, ул.“Ахелой“ №4, като храните задължително се доставят пакетирани, етикирани по нормативно определения начин, с транспортни средства, осигурени от доставчика, което задължително се удостоверява с нормативно изискуемите документи относно пригодността им за транспорт на храни от съответните групи, включително за консервираните. Остатъчният срок на годност на хранителните продукти трябва да е не по-малко от 75 %(седемдесет и пет на сто) от обявения от производителя към датата на всяка доставка. Не запечатаните и/или в лошо състояние опаковки с хранителни продукти следва да се подменят незабавно с нови. Валидността на офертата следва да е с продължителност минимум 180 дни, считано от крайният срок за подаване на оферти. Храните и/или хранителните продукти от различните групи, описани в приложенията, които са неразделна част от техническа спецификация следва да се доставят минимум един път в седмицата, а хляб – три пъти в седмицата /през ден/. Транспортирането на хранителните продукти следва да се извършва съгласно нормативните изисквания за сметка на изпълнителя. Използваните превозни средства да не се използват за транспорт на други стоки, освен за хранителни.
Internal identifier: 614475
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15800000 Miscellaneous food products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Обществената поръчка с обект „доставка” и предмет – „Доставка на храни и/или хранителни продукти за приготвяне на обяд за възрастни лица в община Велики Преслав“ се обявява за удовлетворяване нуждите на бюджетна дейност „Домашен социален патронаж“ в структурата на Общинско предприятие „Велики Преслав“, където функционира обект за производство на готова кулинарна продукция /кухня/ за ползвателите на социалната услуга в община Велики Преслав – около 270 /двеста и седемдесет/ възрастни лица