730593-2026 - Competition
Romania – Document creation software package – Contract de furnizare licențe/aplicații informatice pentru personalul Autorității de Audit în cadrul proiectului ”Sprijin pentru funcționarea Autorității de Audit”, cod SMIS 325566
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Contract de furnizare licențe/aplicații informatice pentru personalul Autorității de Audit în cadrul proiectului ”Sprijin pentru funcționarea Autorității de Audit”, cod SMIS 325566
Description: Obiectul contractului îl constituie achiziționarea de licențe/aplicații informatice, după cum urmează: sistem online de control al versiunilor pentru codul software (GitHub Team sau echivalent), sistem online de acces la platformă de cunoștințe IT (Coursera Team sau echivalent), mediu integrat de dezvoltare software (IDE) (JetBrains PyCharm Pro sau echivalent), sistem asistență utilizatori la distanță (TeamViewer Premium sau echivalent), sistem de colaborare online (Microsoft 365 Business Basic sau echivalent), conform celor precizate în caietul de sarcini. Achiziția va fi derulată integral prin mijloace electronice, într-o singură etapă. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 15 zile. Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ). Se vor respecta prevederile art. 160 din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare și ale art. 27 din Anexa la H.G. nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare. Specificatiile tehnice solicitate de autoritatea contractantă se regăsesc în caietul de sarcini.
Internal identifier: 4265922/2025/325566/2.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48310000 Document creation software package
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectul contractului îl constituie achiziționarea de licențe/aplicații informatice, după cum urmează: sistem online de control al versiunilor pentru codul software (GitHub Team sau echivalent), sistem online de acces la platformă de cunoștințe IT (Coursera Team sau echivalent), mediu integrat de dezvoltare software (IDE) (JetBrains PyCharm Pro sau echivalent), sistem asistență utilizatori la distanță (TeamViewer Premium sau echivalent), sistem de colaborare online (Microsoft 365 Business Basic sau echivalent), conform celor precizate în caietul de sarcini. Specificațiile tehnice solicitate de autoritatea contractantă, precum și cantitățile produselor se regăsesc în caietul de sarcini. Procedura de achiziție publică se va finaliza prin încheierea unui Contract de furnizare produse cu operatorul economic a cărui ofertă declarată admisibilă s-a clasat pe primul loc în clasamentul întocmit după finalizarea evaluării ofertelor, în urma aplicării criteriului de atribuire “prețul cel mai scăzut”. Durata contractului va fi de 12 (douăsprezece) luni de la data semnării acestuia de către ultima parte contractantă și se finalizează la data îndeplinirii obligațiilor contractuale în sarcina Părților. Termenul de livrare al produselor este de maxim 30 (treizeci) zile lucrătoare de la data primirii comenzii ferme de către Contractant. Activarea licențelor se va face la solicitarea beneficiarului – Autoritatea de Audit.
Internal identifier: 1