730667-2026 - Competition
Poland – Forestry services – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Brynek w roku 2027
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Brynek w roku 2027
Description: 3.1. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, mechanicznego przygotowania gleby pod odnowienia, wszelkich prac gospodarczych na Szkółce Leśnej „Brzeźnica”, nasiennictwa, OHZ LP „Tworóg” Nadleśnictwa Brynek, gospodarki rolno-łąkowej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Brynek w roku 2027. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, mechanicznego przygotowania gleby pod odnowienia, wszelkich prac gospodarczych na Szkółce Leśnej „Brzeźnica”, nasiennictwa, OHZ LP „Tworóg” Nadleśnictwa Brynek, gospodarki rolno-łąkowej wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2.1. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.2.2. - wycena wartości zamówienia dla poszczególnych prac; Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna oraz pielęgnacji; Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Załącznik nr 2.3.7. - informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna Załącznik nr 2.4.1. - potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych; Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych"; Załącznik nr 3.2. Tabele Parametrów dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych"; Załącznik nr 3.3. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”; Załącznik nr 3.4. Tabele Parametrów dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej"; Załącznik nr 3.5. „Opis standardu technologii wykonawstwa z zakresu gospodarki łowieckiej"; Załącznik nr 3.6. Tabele Parametrów dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki łowieckiej"; Załącznik nr 3.7. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki rolno-łąkowej”; Załącznik nr 3.8. Tabele Parametrów dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki rolno-łąkowej"; Załącznik nr 3.9. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu ochrony p. pożarowej”; Załącznik nr 3.10. Tabele Parametrów dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu p. pożarowej"; Określony w Załączniku nr. 3.1, 3.3, 3.5, 3.7, 3.9 do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac (czynności); leśnych, prac gospodarki szkółkarskiej, z nasiennictwa, prac z zakresu gospodarki łowieckiej, prac z zakresu gospodarki rolno-łąkowej, prac z zakresu ochrony p.pożarowej stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1, 3.3, 3.5, 3.7, 3.9 do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów jako Załączniki nr: 3.2, 3.4, 3.6, 3.8, 3.10 zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Załączniku nr. 3.1., 3.3, 3.5, 3.7, 3.9 do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac; leśnych, prac gospodarki szkółkarskiej, z nasiennictwa, prac z zakresu gospodarki łowieckiej, prac z zakresu gospodarki rolno-łąkowej, prac z zakresu ochrony p.pożarowej w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ. 6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ. 7) Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”)
Internal identifier: SA.270.14.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1) w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132-139 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 793 z późn. zm. - „PZP”) oraz aktów wykonawczych do PZP. 2.2. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. 2.3. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77200000 Forestry services
Additional classification (cpv): 77210000 Logging services, 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211300 Tree-clearing services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 77231200 Forest pest control services, 77231600 Afforestation services, 77100000 Agricultural services, 77110000 Services incidental to agricultural production, 77600000 Hunting services, 75251120 Forest-firefighting services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Pakiet 1 – leśnictwa: Krywałd, Księży Las
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, mechanicznego przygotowania gleby pod odnowienia, wszelkich prac gospodarczych na Szkółce Leśnej „Brzeźnica”, nasiennictwa, OHZ LP „Tworóg” Nadleśnictwa Brynek, gospodarki rolno-łąkowej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Brynek w roku 2027. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, mechanicznego przygotowania gleby pod odnowienia, wszelkich prac gospodarczych na Szkółce Leśnej „Brzeźnica”, nasiennictwa, OHZ LP „Tworóg” Nadleśnictwa Brynek, gospodarki rolno-łąkowej wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2.1. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.2.2. - wycena wartości zamówienia dla poszczególnych prac; Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna oraz pielęgnacji; Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Załącznik nr 2.3.7. - informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna Załącznik nr 2.4.1. - potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych; Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy.
Internal identifier: Pakiet I
Additional classification (cpv): 77210000 Logging services, 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211300 Tree-clearing services, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 77231200 Forest pest control services, 77231600 Afforestation services, 77211400 Tree-cutting services
Options:
Description of the options: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 30 % Wartości Przedmiotu Umowy określonej zgodnie z § 10 ust 1 stanowiącego załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie.
Lot: LOT-0002
Title: Pakiet 2 - leśnictwa: Potempa, Świniowice
Internal identifier: Pakiet 2 – leśnictwa: Potempa, Świniowice
Lot: LOT-0003
Title: Pakiet 3 - leśnictwa: Nowa Wieś, Strzybnica, Tworóg, Bezchlebie, Łabędy
Internal identifier: Pakiet 3 – leśnictwa: Nowa Wieś, Strzybnica, Tworóg, Bezchlebie, Łabędy
Lot: LOT-0004
Title: Pakiet 4 - Leśnictwo Stolarzowice, Górniki
Description: 3.1. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, mechanicznego przygotowania gleby pod odnowienia, wszelkich prac gospodarczych na Szkółce Leśnej „Brzeźnica”, nasiennictwa, OHZ LP „Tworóg” Nadleśnictwa Brynek, gospodarki rolno-łąkowej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Brynek w roku 2027. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, mechanicznego przygotowania gleby pod odnowienia, wszelkich prac gospodarczych na Szkółce Leśnej „Brzeźnica”, nasiennictwa, OHZ LP „Tworóg” Nadleśnictwa Brynek, gospodarki rolno-łąkowej wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2.1. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.2.2. - wycena wartości zamówienia dla poszczególnych prac; Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna oraz pielęgnacji; Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Załącznik nr 2.3.7. - informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna Załącznik nr 2.4.1. - potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych; Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy.
Internal identifier: Pakiet 4 - Leśnictwo Stolarzowice, Górniki
Lot: LOT-0007
Title: Pakiet 5 – leśnictwo Szkółka „Brzeźnica”, prace gospodarcze na terenie OHZ LP „Tworóg” Nadleśnictwa Brynek, specjalistyczne przygotowanie gleby na terenie Nadleśnictwa Brynek, gospodarki rolno-łąkowej
Internal identifier: Pakiet 5 – leśnictwo Szkółka „Brzeźnica”, prace gospodarcze na terenie OHZ LP „Tworóg” Nadleśnictwa Brynek, specjalistyczne przygotowanie gleby na terenie Nadleśnictwa Brynek, gospodarki rolno-łąkowej
Additional classification (cpv): 77210000 Logging services, 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211300 Tree-clearing services, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 77231200 Forest pest control services, 77231600 Afforestation services, 77211400 Tree-cutting services, 77100000 Agricultural services, 77110000 Services incidental to agricultural production, 77600000 Hunting services
Lot: LOT-0008
Title: Pakiet 6 - prace z zakresu ochrony przeciw pożarowej, obsługa dostrzegalni p.poż oraz PAD Nadleśnictwa Brynek.
Internal identifier: Pakiet 6 - prace z zakresu ochrony przeciw pożarowej, obsługa dostrzegalni p.poż oraz PAD Nadleśnictwa Brynek
Additional classification (cpv): 75251120 Forest-firefighting services