2. Procedure
Procedure
Title: Προμήθεια συσκευών, εγκατάσταση, παραμετροποίηση και υποστήριξη για την αναβάθμιση της υποδομής Εικονικού Ιδιωτικού Δικτύου (Virtual Private Network – VPN) του Συστήματος Ασφαλούς Μετάδοσης (ΣΑΜ)
Description: Ανοικτός, Ηλεκτρονικός Διαγωνισμός, άνω των ορίων για τη σύναψη σύμβασης για την επιλογή αναδόχου για τη σύναψη σύμβασης για την προμήθεια συσκευών, εγκατάσταση, παραμετροποίηση και υποστήριξη για την αναβάθμιση της υποδομής Εικονικού Ιδιωτικού Δικτύου (Virtual Private Network – VPN) του Συστήματος Ασφαλούς Μετάδοσης (ΣΑΜ), συνολικής προϋπολογισθείσας δαπάνης τριακοσίων εβδομήντα δύο χιλιάδων ευρώ (372.000,00€) συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 24% και κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής.
Internal identifier: Αρ. πρωτ. 141361/Β4/21-10-2026 (Διακήρυξης), 141366/Β4/21-10-2026 (Προκήρυξης)
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 32420000 Network equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Αντικείμενο της παρούσας σύμβασης είναι η προμήθεια νέων συσκευών για την αναβάθμιση της υποδομής εικονικού ιδιωτικού δικτύου (Virtual Private Network –VPN) η οποία χρησιμοποιείται για την ασφαλή σύνδεση όλων των εξεταστικών κέντρων στην κεντρική υποδομή του Συστήματος Ασφαλούς Μετάδοσης (ΣΑΜ) κατά τη διεξαγωγή εξετάσεων εθνικού επιπέδου (Πανελλαδικές Εξετάσεις, Εξετάσεις Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας κλπ). Εκτός από τις συσκευές, το συμβατικό αντικείμενο περιλαμβάνει υπηρεσίες εγκατάστασης και παραμετροποίησης σε πλήρη λειτουργία του προσφερόμενου εξοπλισμού από εξειδικευμένο τεχνικό προσωπικό του αναδόχου, που θα διαθέτει σχετικές πιστοποιήσεις του κατασκευαστή. Ο Ανάδοχος υποχρεούται επιπλέον στην παροχή τριετούς (3) υποστήριξης σε υπηρεσίες αναβάθμισης και εγγύησης. Η τήρηση της υποχρέωσης αυτής καλύπτεται από την προσκόμιση εγγυητικής επιστολής καλής λειτουργίας.
Internal identifier: Α/Α ΕΣΗΔΗΣ 531008