731415-2026 - Competition
Croatia – Laboratory reagents – REAGENSI I LABORATORIJSKI MATERIJAL
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: REAGENSI I LABORATORIJSKI MATERIJAL
Description: Predmet nabave je nabava reagensa i laboratorijskog potrošnog materijala za Odjel za kliničko laboratorijsku dijagnostiku sukladno tehničkoj specifikaciji opisanoj u Troškovniku koji je sastavni dio dokumentacije o nabavi. CPV oznaka i naziv: 33696500-0 OPIS PREDMETA NABAVE: Predmet nabave je podijeljen na grupe (prema vrsti reagensa) kako slijedi: Grupa 1: Reagensi za opće biokemijske i imunokemijske pretrage uz korištenje integriranog biokemijsko/imunokemijskog automatiziranog sustava, PVN: 185,000.00 EUR (bez PDV-a) Opis: Potpuno automatizirani sustav za mjerenje analita u krvi, mokraći i ostalim tjelesnim tekućinama. Integrirane dvije analitičke jedinice: jedinica za biokemisjka ispitivanja (spektrofotometrijske, imunoturbidimetrijske i ionsko-selektivne analitičke metode), te jedinica za imunokemijska ispitivanja (imunokemijske analitičke metode s obilježivačima). Mogućnost analize kapilarnih i venskih uzoraka periferne krvi te malih volumena sekundarnih uzoraka uz minimalni mrtvi volumen zbog obrade isključivo dječjih uzoraka. Mogućnost rada u rutinskom i prioritetnom (STAT) načinu zbog istovremene obrade uzoraka različitog prioriteta i hitnosti. Mogućnost završetka analize i obrade unutar 60 minuta od uzorkovanja (TAT) za sve hitne pretrage. Zadovoljavajuća donja granica linearnosti za imunoglobuline koja omogućuje razlikovanje deficita od normalne niske koncentracije imunoglobulina u ranoj životnoj dobi. Grupa 2: Reagensi za pretrage specifičnih alergena i antigena autoimunosti uz korištenje integriranog automatiziranog sustava, PVN: 325,000.00 EUR (bez PDV-a) Opis: Potpuno automatizirani sustav za mjerenje alergijskih testova i pretraga autoimunosti u krvi. Integrirana dva analitička principa: za ispitivanje koncentracije alergen specifičnog imunoglobulina E i imunoglobulina G4, te za ispitivanje koncentracije autoimunih antitijela, oba temeljena na imunokemijskim analitičkim metodama s obilježivačima. U pretragama alergija dodatna mogućnost korištenja alergena koji su molekularne alergene komponente. Mogućnost analize malih volumena sekundarnih uzoraka uz minimalni mrtvi volumen zbog obrade isključivo dječjih uzoraka. Zadovoljavajuća kvantifikacija, kalibracija prema WHO standardu te donja granica linearnosti za specifični IgE.
Internal identifier: 009-020-4-2026-EVV
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Otvoreni postupak
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Reagensi za opće biokemijske i imunokemijske pretrage uz korištenje integriranog biokemijsko/imunokemijskog automatiziranog sustava
Description: Grupa 1: Reagensi za opće biokemijske i imunokemijske pretrage uz korištenje integriranog biokemijsko/imunokemijskog automatiziranog sustava, PVN: 185,000.00 EUR (bez PDV-a) Opis: Potpuno automatizirani sustav za mjerenje analita u krvi, mokraći i ostalim tjelesnim tekućinama. Integrirane dvije analitičke jedinice: jedinica za biokemisjka ispitivanja (spektrofotometrijske, imunoturbidimetrijske i ionsko-selektivne analitičke metode), te jedinica za imunokemijska ispitivanja (imunokemijske analitičke metode s obilježivačima). Mogućnost analize kapilarnih i venskih uzoraka periferne krvi te malih volumena sekundarnih uzoraka uz minimalni mrtvi volumen zbog obrade isključivo dječjih uzoraka. Mogućnost rada u rutinskom i prioritetnom (STAT) načinu zbog istovremene obrade uzoraka različitog prioriteta i hitnosti. Mogućnost završetka analize i obrade unutar 60 minuta od uzorkovanja (TAT) za sve hitne pretrage. Zadovoljavajuća donja granica linearnosti za imunoglobuline koja omogućuje razlikovanje deficita od normalne niske koncentracije imunoglobulina u ranoj životnoj dobi.
Internal identifier: 009-020-4-2026-EVV-1
Lot: LOT-0002
Title: Reagensi za pretrage specifičnih alergena i antigena autoimunosti uz korištenje integriranog automatiziranog sustava
Description: Reagensi za pretrage specifičnih alergena i antigena autoimunosti uz korištenje integriranog automatiziranog sustava, PVN: 325,000.00 EUR (bez PDV-a) Opis: Potpuno automatizirani sustav za mjerenje alergijskih testova i pretraga autoimunosti u krvi. Integrirana dva analitička principa: za ispitivanje koncentracije alergen specifičnog imunoglobulina E i imunoglobulina G4, te za ispitivanje koncentracije autoimunih antitijela, oba temeljena na imunokemijskim analitičkim metodama s obilježivačima. U pretragama alergija dodatna mogućnost korištenja alergena koji su molekularne alergene komponente. Mogućnost analize malih volumena sekundarnih uzoraka uz minimalni mrtvi volumen zbog obrade isključivo dječjih uzoraka. Zadovoljavajuća kvantifikacija, kalibracija prema WHO standardu te donja granica linearnosti za specifični IgE.
Internal identifier: 009-020-4-2026-EVV-2