731950-2026 - Competition
Hungary – Banking services – Bankkártya elfogadás és tranzakció elszámolás
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Bankkártya elfogadás és tranzakció elszámolás
Description: Bankkártya elfogadására és a tranzakciókkal kapcsolatos elszámolás lebonyolítására vonatkozó szolgáltatás biztosítása a Pécsi Tudományegyetem részére.
Internal identifier: EKR001115022026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66110000 Banking services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Bankkártya elfogadás és tranzakció elszámolás 2.
Description: A közbeszerzés tárgya bankkártya-elfogadási és tranzakció-elszámolási szolgáltatás biztosítása a Pécsi Tudományegyetem részére, a közbeszerzési dokumentumokban részletezett műszaki tartalom szerint. Ajánlatkérő tájékoztatásul rögzíti, hogy a 2025. január 1. és 2025. december 31. közötti időszakban összesen 12 332 millió Ft összegű fizetési forgalmat bonyolított le, amelyből a devizaforgalom 7 639 ezer EUR-t és 12 747 ezer USD-t tett ki. A megadott forgalmi adatok tájékoztató jellegűek, a korábbi időszak tényleges forgalmát mutatják, és nem jelentenek garantált tranzakciós volument a szerződés időtartamára. A nyertes ajánlattevő feladata VPOS, POS és SoftPOS alapú fizetési szolgáltatások biztosítása, bevezetése, üzemeltetése, támogatása és a kapcsolódó tranzakciók elszámolása, ideértve különösen az Ajánlatkérő informatikai rendszereihez történő kapcsolódás, a szükséges fizetési és adminisztrációs felületek, valamint a kapcsolódó technikai támogatás biztosítását. A VPOS fizetési felületek száma nem korlátozott, azok száma a szerződés időtartama alatt az Ajánlatkérő igényei szerint bővülhet. A SoftPOS szolgáltatás tekintetében Ajánlatkérő konkrét darabszámot nem határoz meg. A szolgáltatás magában foglalja továbbá a fizikai POS terminálok rendelkezésre bocsátását, telepítését, üzemeltetését és szervizelését. Az alapmennyiség 80 db POS terminál, amelynek mennyisége a szerződés időtartama alatt az Ajánlatkérő döntése alapján legfeljebb 30%-kal, azaz további 24 db terminállal bővíthető. A POS terminálok biztosítása bérleti konstrukció keretében történik, így a szerződés időtartama alatt biztosítandó terminálok száma legfeljebb 104 db lehet. A tervezett alapmennyiségből 53 db terminál pécsi (ebből 2 db USD- és 2 db EUR-alapú), 2 db szekszárdi, 4 db harkányi, 2 db komlói, 2 db szigetvári, 1 db mohácsi és 1 db siklósi telephelyen kerül elhelyezésre, míg további 15 db terminál üzembe helyezése a szerződés időtartama alatt, az Ajánlatkérő igényei szerint történik. A nyertes ajánlattevő köteles biztosítani a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott fizetési módokat és funkciókat, a tranzakciókhoz kapcsolódó elszámolási és adatszolgáltatási feladatokat, az Ajánlatkérő rendszereivel szükséges integrációkat, továbbá a szolgáltatások folyamatos és biztonságos működéséhez szükséges technikai, üzemeltetési és ügyféltámogatási hátteret. A szolgáltatás keretében biztosítani kell a HUF, EUR és USD pénznemekben történő fizetések elfogadását és elszámolását. A VPOS tranzakciók elszámolásának határideje T+2 nap, míg a POS tranzakciók legalább 95%-ának elszámolását T+1 banki munkanapon belül, a fennmaradó tranzakciók elszámolását legkésőbb T+2 banki munkanapon belül szükséges biztosítani. A szolgáltatás elvárt rendelkezésre állása legalább havi 99,5%. A szolgáltatás magában foglalja az MNB által meghatározott EAM szabványnak megfelelő, azonnali átutalásra épülő qvik EAM fizetési szolgáltatás biztosítását és folyamatos működtetését is. Ennek keretében a nyertes ajánlattevő köteles biztosítani az online fizetési felületen a QR-kódos és mobilkörnyezetben a deeplinkes fizetést, a POS terminálokon legalább a QR-kódos fizetést, valamint a SoftPOS alkalmazásban a qvik fizetési opciót, a műszaki leírásban meghatározott feltételekkel és határidőkkel. A POS termináloknak legkésőbb a telepítésüket követő 60 naptári napon belül alkalmasnak kell lenniük a qvik EAM fizetési mód biztosítására. A szolgáltatás részletes műszaki, funkcionális, integrációs, teljesítési és szolgáltatási szintre vonatkozó követelményeit a közbeszerzési dokumentumok, különösen a műszaki leírás és a szerződéstervezet tartalmazza.
Internal identifier: EKR001115022026/1
Options:
Description of the options: Ajánlatkérő a szerződés időtartama alatt jogosult a fizikai POS terminálok mennyiségét az alapmennyiségként meghatározott 80 db-hoz képest legfeljebb 30%-kal, azaz legfeljebb további 24 db POS terminállal bővíteni.