See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Sähkötarvikkeet
Description: Hankinnan kohteena ovat määränpäähän tilattavat sekä myymälästä noudettavat sähkötarvikkeet. Sopimustuotteina ovat vähintään seuraaviin tuoteryhmiin kuuluvat sähkötarvikkeet: teleasennusjohdot ja -kaapelit, asennusjohdot, voimakaapelit, sähköasennusputket ja putkitustarvikkeet, sähkötarvikkeisiin liittyvät kiinnitystarvikkeet, kaapelitiet, kytkentäliittimet, kytkimet ja pistorasiat, kellokytkimet, termostaatit ja valaistuksen ohjaus, johdonsuojakatkaisijat, koteloidut keskukset, tehokytkimet, valaisimet ja valaisinkomponentit, pylväät, varret ja jalustat, erilaiset lamput, maadoitustarvikkeet, kaapelin suojaus- ja liitostarvikkeet, teleasennustarvikkeet, lämmityslaitteet sekä akut ja paristot. Hankintaan eivät kuulu LVI-tarvikkeet, työkalut, suojavaatteet ja -lasit, turvakengät, kypärät tai rakennustarvikkeisiin kuuluvat kiinnitystarvikkeet. Sopimuskausi on 01.01.2027-31.12.2028. Varsinaisen sopimuskauden jälkeen sopimusta voidaan jatkaa toistaiseksi voimassa olevalla optiokaudella. Tilaaja ei sitoudu mihinkään hankintamääriin vaan tilaukset tehdään tilaajan tarpeiden mukaan. Hankinnan ennakoitu arvonlisäveroton koko sopimuskaudella optio mukaan lukien on noin 2 800 000 e.
Internal identifier: 619099
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31000000 Electrical machinery, apparatus, equipment and consumables; lighting
5. Lot
Lot: LOT-0000