2. Procedure
Procedure
Title: Usługi z zakresu medycyny pracy
Description: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług medycznych dla żołnierzy i kandydatów na żołnierzy zawodowych oraz pracowników RON zgodnie z wymaganiami rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie Pracy (Dz.U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.) na podst. art. 229 § 4a ustawy Kodeks pracy. Kontakt pomiędzy Wykonawcą, a Zamawiającym odbywać się będzie za pośrednictwem dedykowanej Platformy Zakupowej pod adresem: www.platformazakupowa.pl/pn/21blot. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów na potwierdzenie odpowiednio, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania i spełnia warunki udziału w postępowaniu, tj.: a) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem - Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia składa ww. informację z Krajowego Rejestru Karnego także odnośnie tych podmiotów; b) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1/125 ust. 5 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego:-art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp: -art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp odnośnie do orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, - art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp odnośnie do zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, - art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, oraz - art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. 2022 r. poz. 835) - art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (dalej „Rozporządzenie”), zgodne co do treści z załącznikiem nr 9 do SWZ; c) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, zgodne co do treści z załącznikiem nr 8 do SWZ; d) aktualne zaświadczenie lub potwierdzenie wpisu do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą zgodnie z treścią art. 100 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej. W przypadku Wykonawcy mającego siedzibę poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, dopuszczenie do działalności w zakresie działalności leczniczej przez odpowiedni, uprawniony organ z kraju Wykonawcy; e) aktualne uprawnienia podstawowej jednostki medycyny pracy, określone w art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 27 czerwca 1997 roku o służbie medycyny pracy. 2. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w ust. 1 lit. a) – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w ust. 1 lit. a); 3. Wykonawcy składają oświadczenia w formie elektronicznej opatrzonej podpisem osoby upoważnionej do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji określoną w dokumencie rejestrowym właściwym dla formy organizacyjnej lub innym dokumencie. 4. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może złożyć podmiotowych środków dowodowych wymaganych przez zamawiającego, w celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, Wykonawca składa inne podmiotowe środki dowodowe, które w wystarczający sposób potwierdzają spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku udziału w postępowaniu. 5. Wykonawca może, zamiast odpowiednimi podmiotowymi środkami dowodowymi wymaganymi przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu, posłużyć się certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, jeżeli certyfikat ten potwierdza okoliczności wymagane przez Zamawiającego w zakresie braku podstaw wykluczenia. 6. Złożenie albo wskazanie certyfikatu jest uprawnieniem Wykonawcy. Zamawiający nie uzależnia możliwości ubiegania się o zamówienie od posiadania certyfikacji.7. Wykonawca, który zamierza posługiwać się certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, powinien wskazać informację o certyfikacie w JEDZ, w szczególności w części II sekcji A, w polu dotyczącym wpisu do urzędowego wykazu zatwierdzonych Wykonawców albo posiadania równoważnego certyfikatu. 8. Wykonawca powinien podać dane umożliwiające Zamawiającemu identyfikację certyfikatu i weryfikację poprzez wskazanie kluczowych informacji dotyczących: podmiotu certyfikującego, okresu ważności certyfikacji oraz zakresu, w jakim Wykonawca zamierza posługiwać się certyfikatem w postępowaniu.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85121000 Medical practice services
Additional classification (cpv): 85121200 Medical specialist services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Świdwin
Description: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług medycznych dla żołnierzy i kandydatów na żołnierzy zawodowych oraz pracowników RON zgodnie z wymaganiami rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie Pracy (Dz.U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.) na podstawie art. 229 § 4a ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy. Badaniom w ramach przedmiotowego zadania podlegają osoby pracujące i służące w formacjach: 1 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego, 21 Baza Lotnictwa Taktycznego, JW.3775 AVIA Świdwin, JW. 8798 WĘZEŁ TELEINFORMATYCZNY ŚWIDWIN, ŻANDARMERIA WOJSKOWA ŚWIDWIN, DOBROWOLNA ZASADANICZA SŁUŻBA WOJSKOWA, AKTYWNA REZERWA. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia oraz wymagania jakie musi spełnić Wykonawca ubiegający się o udzielenia przedmiotowego zamówienia, zawiera Opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 1 do SWZ oraz formularz cenowy – załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określa dokument pn. „Projekt umowy”, stanowiący załącznik nr 4 do SWZ. Zakres i rodzaj zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia zawarte są w § 9 Projektu umowy. 1. Dokumenty, które Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą: 1.1. Formularz ofertowy zgodny co do treści ze wzorem zawartym w załączniku nr 2 do SWZ; 1.2. Formularze cenowe zgodne co do treści ze wzorem zawartym w załączniku nr 3 do SWZ; 1.3. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, sporządzone na podstawie załącznika nr 6 do SWZ – „Kreator JEDZ”, w formie jednolitego elektronicznego dokumentu zamówienia (dalej JEDZ), w postaci elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym; Uwaga: Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy i art. 5k Rozporządzenia zawarte jest w podstawach wykluczenia o charakterze krajowym tj. w JEDZ w części III w pkt. D oraz w formularzy ofertowym – załącznik nr 2 do SWZ – dotyczy Wykonawcy/Wykonawców oraz w załączniku nr 9 do SWZ – „zobowiązanie podmiotu trzeciego” – dotyczy podmiotu udostępniającego zasoby. Oświadczenie, o którym mowa w pkt 1.3, składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej „jednolitym dokumentem”. 1.4. Potwierdzenie, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania / Pełnomocnictwo. Jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów rejestrowych, zamawiający żąda od Wykonawcy dołączenia do oferty pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania wykonawcy/wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego 1.5. Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (jeżeli dotyczy) - Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. W takiej sytuacji Wykonawcy są zobowiązani dołączyć do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy – zgodnie z załączonym wzorem stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. Oferty składane wspólnie. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum), Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy (lider konsorcjum). Pełnomocnikiem konsorcjum jest Wykonawca, który zaloguje się na swoim profilu Wykonawcy i składając ofertę w zakładce „Wykonawcy” doda pozostałych Wykonawców wpisując ich dane. Pełnomocnik, o którym mowa powyżej, pozostaje w kontakcie z Zamawiającym w toku postępowania i do niego Zamawiający kieruje informacje, korespondencję itp. Wszelkie oświadczenia pełnomocnika Zamawiający uzna za wiążące dla wszystkich Wykonawców składających ofertę wspólną. Do oferty wspólnej Wykonawcy dołączają pełnomocnictwo. Nie dopuszcza się uczestniczenia któregokolwiek z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia w więcej niż jednej grupie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Niedopuszczalnym jest również złożenie przez któregokolwiek z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia, równocześnie oferty indywidualnej oraz w ramach grupy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Oferta wspólna, składana przez dwóch lub więcej Wykonawców, powinna spełniać następujące wymagania: a) oferta wspólna powinna być sporządzona zgodnie z SWZ; b) sposób składania dokumentów w ofercie wspólnej: - dokumenty składane przez członków konsorcjum czy wspólników spółki cywilnej, w tym oświadczenia muszą być podpisane przez wyznaczonego pełnomocnika lub osobę upoważnioną do reprezentowania danego podmiotu. Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak Wykonawcy składający ofertę wspólną i mają do nich zastosowanie ww. zasady.
Options:
Description of the options: Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy. Opcja ma charakter kwotowy i jej maksymalna wartość stanowi 80% całkowitej wartości zamówienia wyrażonej kwotowo w formularzu cenowym Wykonawcy. Zamawiający gwarantuje zatem realizację zamówienia w wysokości 20% całkowitej wartości przedmiotu umowy wyrażonej kwotowo w formularzu cenowym Wykonawcy. Zamawiający zastrzega, że część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określony powyżej, natomiast Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji uzależnione jest od faktycznych, aktualnych i zmieniających się potrzeb Zamawiającego, a także od możliwości finansowych Zamawiającego. Zamówienie opcjonalne, o którym mowa powyżej uruchamiane jest poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego stosownego zawiadomienia, za pośrednictwem poczty elektronicznej albo faksem, najpóźniej w dniu wykonania części zamówienia objętego gwarancją. Korzystanie z „prawa opcji” nie wymaga aneksowania przez strony umowy. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z „prawa opcji” Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji w oparciu o ceny jednostkowe przedstawione w ofercie. Zamawiający zastrzega, że część zamówienia określana jako „prawo opcji” jest uprawnieniem a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określony powyżej natomiast Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, co akceptuje poprzez podpisanie umowy.
Lot: LOT-0002
Title: Mrzeżyno, Trzebiatów
Description: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług medycznych dla żołnierzy i kandydatów na żołnierzy zawodowych oraz pracowników RON zgodnie z wymaganiami rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie Pracy (Dz.U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.) na podstawie art. 229 § 4a ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy. Badaniom w ramach przedmiotowego zadania podlegają osoby pracujące i służące w formacjach: 14 ZACHODNIOPOMORSKI BATALION OBRONY TERYTORIALNEJ, 36 DYWIZJON RAKIETOWY OBRONY POWIETRZNEJ MRZEZYNO, 12 KOŁOBRZESKI PUŁK LOGISTYCZNY, RCI GDYNIA (WĘZEŁ TELEINFORMATYCZNY MRZEŻYNO, TRZEBIATÓW, PUNKT OBSERWACJI NIECHORZE), 1 OŚRODEK ROZPOZNANIA ELEKTRONICZNEGO (CRiWWRE GRÓJEC), 34 BATALION RADIOTECHNICZNY 3775 (CHOJNICE, GRYFICE), REGIONALNE CENTRUM INFORMATYKI BYDGOSZCZ, (WĘZEŁ TELEINFORMATYCZNY W PRUSZCZU GRYFICKIM), ŻANDARMERIA WOJSKOWA TRZEBIATÓW (8508), 7 BRYGADA OBRONY WYBRZEŻA/3 BATALION ZMECHANIZOWANY TRZEBIATÓW, ZESPÓŁ ZABEZPIECZENIA MRZEŻYNO, TRZEBIATÓW (PRACOWNICY ZATRUDNIENI W 21 BLT ŚWIDWIN), DOBROWOLNA ZASADNICZA SŁUZBA WOJSKOWA, AKTYWNA REZERWA. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia oraz wymagania jakie musi spełnić Wykonawca ubiegający się o udzielenia przedmiotowego zamówienia, zawiera Opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 1 do SWZ oraz formularz cenowy – załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określa dokument pn. „Projekt umowy”, stanowiący załącznik nr 4 do SWZ. Zakres i rodzaj zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia zawarte są w § 9 Projektu umowy.
Lot: LOT-0003
Title: Mirosławiec
Description: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług medycznych dla żołnierzy i kandydatów na żołnierzy zawodowych oraz pracowników RON zgodnie z wymaganiami rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie Pracy (Dz.U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.) na podstawie art. 229 § 4a ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy. Badaniom w ramach przedmiotowego zadania podlegają osoby pracujące i służące w formacjach: 12 BAZA BEZZAŁOGOWYCH STATKÓW POWIETRZNYCH MIROSŁAWIEC, DOBROWOLNA ZASADNICZA SŁUŻBA WOJSKOWA MIROSŁAWIEC, REGIONALNE CENTRUM INFORMATYKI BYDGOSZCZ (WĘZEŁ TELEINFORMATYCZNY W MIROSŁAWCU), ZESPÓŁ ZABEZPIECZENIA MIROSŁAWIEC (PRACOWNICY ZATRUDNIENI W 21 BLT ŚWIDWIN) , AKTYWNA REZERWA. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia oraz wymagania jakie musi spełnić Wykonawca ubiegający się o udzielenia przedmiotowego zamówienia, zawiera Opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 1 do SWZ oraz formularz cenowy – załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określa dokument pn. „Projekt umowy”, stanowiący załącznik nr 4 do SWZ. Zakres i rodzaj zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia zawarte są w § 9 Projektu umowy.
Description of the options: Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy. Opcja ma charakter kwotowy i jej maksymalna wartość stanowi 80% całkowitej wartości zamówienia wyrażonej kwotowo w formularzu cenowym Wykonawcy. Zamawiający gwarantuje zatem realizację zamówienia w wysokości 20% całkowitej wartości przedmiotu umowy wyrażonej kwotowo w formularzu cenowym Wykonawcy. Zamawiający zastrzega, że część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określony powyżej, natomiast Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji uzależnione jest od faktycznych, aktualnych i zmieniających się potrzeb Zamawiającego, a także od możliwości finansowych Zamawiającego. Zamówienie opcjonalne, o którym mowa powyżej uruchamiane jest poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego stosownego zawiadomienia, za pośrednictwem poczty elektronicznej albo faksem, najpóźniej w dniu wykonania części zamówienia objętego gwarancją. Korzystanie z „prawa opcji” nie wymaga aneksowania przez strony umowy. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z „prawa opcji” Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji w oparciu o ceny jednostkowe przedstawione w ofercie. 11. Zamawiający zastrzega, że część zamówienia określana jako „prawo opcji” jest uprawnieniem a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określony powyżej natomiast Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, co akceptuje poprzez podpisanie umowy.