732610-2026 - Competition
Poland – Road transport services – Dowóz uczniów będących mieszkańcami Mikołowa do szkół.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Dowóz uczniów będących mieszkańcami Mikołowa do szkół.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Dowóz uczniów będących mieszkańcami Mikołowa do szkół”. 1.1. Usługa polegająca na dowożeniu uczniów wraz z opieką z wyznaczonego miejsca do jednostki oświatowej oraz powrót zgodnie z harmonogramem sporządzonym przez dyrektorów placówek oświatowych w dni nauki szkolnej oprócz niedziel, świąt i dni wolnych od nauki ustalonych na podstawie odrębnych przepisów. Dopuszcza się możliwość zmian w godzinach przewozu dzieci w przypadku zmian wynikających z organizacji roku szkolnego. 2. Rodzaj zamówienia: usługa. 3.Zamówienie zostało podzielone na 2 części*: Część 1: Dowóz uczniów będących mieszkańcami Mikołowa do szkół obwodowych i z powrotem w okresie od 02.01.2027 r. do 31.12.2027 r. Część 2: Dowożenie uczniów z niepełnosprawnościami wraz z opieką w okresie od 02.01.2027 r. do 31.12.2027 r. *Dla każdej części zostanie zawarta odrębna umowa. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 do SWZ. 5. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60100000 Road transport services
Additional classification (cpv): 60130000 Special-purpose road passenger-transport services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Dowóz uczniów będących mieszkańcami Mikołowa do szkół obwodowych i z powrotem w okresie od 02.01.2027 r. do 31.12.2027 r.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Dowóz uczniów będących mieszkańcami Mikołowa do szkół ”. 1.1. Usługa polegająca na dowożeniu uczniów wraz z opieką z wyznaczonego miejsca do jednostki oświatowej oraz powrót zgodnie z harmonogramem sporządzonym przez dyrektorów placówek oświatowych w dni nauki szkolnej oprócz niedziel, świąt i dni wolnych od nauki ustalonych na podstawie odrębnych przepisów. Dopuszcza się możliwość zmian w godzinach przewozu dzieci w przypadku zmian wynikających z organizacji roku szkolnego. 2. Rodzaj zamówienia: usługa. 3.Zamówienie zostało podzielone na 2 części*: Część 1: Dowóz uczniów będących mieszkańcami Mikołowa do szkół obwodowych i z powrotem w okresie od 02.01.2027 r. do 31.12.2027 r. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 do SWZ. 5. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. 6. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień z wolnej ręki, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 na razie ustawy Pzp. Przewiduje się udzielenie dotychczasowemu Wykonawcy usługi, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, zamówienia polegającego na powtórzeniu usług będących przedmiotem zamówienia podstawowego. Zakres usług objętych zamówieniem polegającym na powtórzeniu podobnych usług będzie tożsamy z zakresem zamówienia podstawowego i obejmować będzie realizację przewozów na trasach określonych w opisie przedmiotu zamówienia. Maksymalny zakres zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług wynosi: - dla części 1 – 43 884 km. W ramach zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług Zamawiający przewiduje również możliwość skorzystania z prawa opcji obejmującego dodatkowe trasy określone w rozdziale V pkt 7 SWZ, w takim samym zakresie i na takich samych zasadach jak w zamówieniu podstawowym. Warunki udzielenia: a) wykonawca zamówienia podstawowego będzie nadal spełniał warunki udziału w postępowaniu podstawowym, w przypadku zmiany przepisów prawnych musi spełniać wymagania formalnoprawne aktualne na dzień zaproszenia do negocjacji, b) przedmiotem negocjacji będzie cena jednostkowa za 1 km z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych kosztów.
Options:
Description of the options: Prawo opcji: W przypadku gdy na Gminie Mikołów będzie ciążył obowiązek zapewnienia uczniom transportu i opieki zgodnie z przepisami ustawy Prawo oświatowe potwierdzony wnioskiem rodziców/opiekunów prawnych/pełnoletniego ucznia w ramach przedmiotu umowy Zamawiający uprawniony będzie do skorzystania z prawa opcji na zasadach i trybie opisanym poniżej. Prawo opcji określone w niniejszym punkcie przewiduje się również w ramach zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, o którym mowa w rozdziale IV pkt 10 SWZ. W takim przypadku prawo opcji będzie obejmowało te same dodatkowe trasy oraz maksymalne limity kilometrów, określone w ppkt 5) niniejszego punktu, z uwzględnieniem okresu realizacji zamówienia powtórzonego. 1) Zamawiający może z opisanego prawa opcji skorzystać w zakresie, o którym mowa w ppkt 5) w całości lub w części; 2) Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego; 3) Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać, zawierającego wykaz tras wraz z opisem (zgodnie z ppkt 5)) w ramach przedmiotowego uprawnienia Zamawiającego; 4) Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego tj. sposób wykonania usługi, ustalenie terminu i sposobu zakończenia opcji, warunki zapłaty wynagrodzenia, kary umowne, warunki zmiany wykonywania umowy przyjmuje się tak jak dla gwarantowanej części zamówienia. 5) Prawo opcji może obejmować następujące dodatkowe trasy: Część 1: Dowóz uczniów będących mieszkańcami Mikołowa do szkół obwodowych i z powrotem w okresie od 02.01.2027 r. do 31.12.2027 r. E - Przedszkole nr 5 w Mikołowie ul. Ks. Górka 27, F - Przedszkole nr 6 w Mikołowie ul. Równoległa 8, G - Przedszkole nr 4 w Mikołowie ul. Katowicka 132 i Szkoła Podstawowa nr 4 w Mikołowie, ul. Katowicka 122. Łączna liczba kilometrów do przejechania w okresie obowiązywania umowy przewidziana w ramach prawa opcji: 12006 km. 6) Zamawiający zastrzega, że liczba tras oraz łączna liczba kilometrów przewidzianych w ramach prawa opcji, określone w ppkt 5 niniejszego punktu, stanowią maksymalny zakres prawa opcji. 7) Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji w okresie realizacji odpowiedniego zamówienia.
Lot: LOT-0002
Title: Dowożenie uczniów z niepełnosprawnościami wraz z opieką w okresie od 02.01.2027 r. do 31.12.2027 r.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Dowóz uczniów będących mieszkańcami Mikołowa do szkół ”. 1.1. Usługa polegająca na dowożeniu uczniów wraz z opieką z wyznaczonego miejsca do jednostki oświatowej oraz powrót zgodnie z harmonogramem sporządzonym przez dyrektorów placówek oświatowych w dni nauki szkolnej oprócz niedziel, świąt i dni wolnych od nauki ustalonych na podstawie odrębnych przepisów. Dopuszcza się możliwość zmian w godzinach przewozu dzieci w przypadku zmian wynikających z organizacji roku szkolnego. 2. Rodzaj zamówienia: usługa. 3.Zamówienie zostało podzielone na 2 części*: Część 2: Dowożenie uczniów z niepełnosprawnościami wraz z opieką w okresie od 02.01.2027 r. do 31.12.2027 r. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 do SWZ. 5. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. 6. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień z wolnej ręki, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 na razie ustawy Pzp. Przewiduje się udzielenie dotychczasowemu Wykonawcy usługi, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, zamówienia polegającego na powtórzeniu usług będących przedmiotem zamówienia podstawowego. Zakres usług objętych zamówieniem polegającym na powtórzeniu podobnych usług będzie tożsamy z zakresem zamówienia podstawowego i obejmować będzie realizację przewozów na trasach określonych w opisie przedmiotu zamówienia. Maksymalny zakres zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług wynosi: - dla części 2 – 99 027 km. W ramach zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług Zamawiający przewiduje również możliwość skorzystania z prawa opcji obejmującego dodatkowe trasy określone w rozdziale V pkt 7 SWZ, w takim samym zakresie i na takich samych zasadach jak w zamówieniu podstawowym. Warunki udzielenia: a) wykonawca zamówienia podstawowego będzie nadal spełniał warunki udziału w postępowaniu podstawowym, w przypadku zmiany przepisów prawnych musi spełniać wymagania formalnoprawne aktualne na dzień zaproszenia do negocjacji, b) przedmiotem negocjacji będzie cena jednostkowa za 1 km z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych kosztów.
Main classification (cpv): 60130000 Special-purpose road passenger-transport services
Description of the options: Prawo opcji: W przypadku gdy na Gminie Mikołów będzie ciążył obowiązek zapewnienia uczniom transportu i opieki zgodnie z przepisami ustawy Prawo oświatowe potwierdzony wnioskiem rodziców/opiekunów prawnych/pełnoletniego ucznia w ramach przedmiotu umowy Zamawiający uprawniony będzie do skorzystania z prawa opcji na zasadach i trybie opisanym poniżej. Prawo opcji określone w niniejszym punkcie przewiduje się również w ramach zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, o którym mowa w rozdziale IV pkt 10 SWZ. W takim przypadku prawo opcji będzie obejmowało te same dodatkowe trasy oraz maksymalne limity kilometrów, określone w ppkt 5) niniejszego punktu, z uwzględnieniem okresu realizacji zamówienia powtórzonego. 1) Zamawiający może z opisanego prawa opcji skorzystać w zakresie, o którym mowa w ppkt 5) w całości lub w części; 2) Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego; 3) Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać, zawierającego wykaz tras wraz z opisem (zgodnie z ppkt 5)) w ramach przedmiotowego uprawnienia Zamawiającego; 4) Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego tj. sposób wykonania usługi, ustalenie terminu i sposobu zakończenia opcji, warunki zapłaty wynagrodzenia, kary umowne, warunki zmiany wykonywania umowy przyjmuje się tak jak dla gwarantowanej części zamówienia. 5) Prawo opcji może obejmować następujące dodatkowe trasy: Część 2:Dowożenie uczniów z niepełnosprawnościami wraz z opieką w okresie od 02.01.2027 r. do 31.12.2027 r. 11.opcja - Zespół Szkolno-Przedszkolny dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących w Katowicach, ul. Grażyńskiego 17, 12.opcja - Zespół Szkół nr 1 w Katowicach, Katowice, ul. Staszica 2, 13.opcja - Zespół Szkół Technicznych, Mikołów ul. Rybnicka 44 w Mikołowie. Łączna liczba kilometrów do przejechania w okresie obowiązywania umowy przewidziana w ramach prawa opcji: 16353 km. 6) Zamawiający zastrzega, że liczba tras oraz łączna liczba kilometrów przewidzianych w ramach prawa opcji, określone w ppkt 5 niniejszego punktu, stanowią maksymalny zakres prawa opcji. 7) Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji w okresie realizacji odpowiedniego zamówienia.