732682-2026 - Competition
Romania – Orthopaedic prostheses – Proteze ortopedice 2026-2028
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Proteze ortopedice 2026-2028
Description: Spitalul Judetean de Urgenta “Sfanta Chiriachi” Vaslui intentioneaza sa achizitioneze proteze ortopedice pentru realizarea actelor medicale la standardele de calitate impuse de legislatia in domeniul serviciilor medicale. Obiectivul general al acestei achizitii il constituie ocrotirea sanatatii populatiei prin intermediul unui act medical sigur, steril si asigurarea celor mai bune conditii de tratare a pacientilor prin utilizarea de materiale de osteosinteza de cea mai buna calitate.
Internal identifier: 3551942_2026_PAAPD1642604
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33183200 Orthopaedic prostheses
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: SISTEM PROTETIC ȘOLD CU INSTRUMENTAR COMUN
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru = conform caietului de sarcini. Cantitatea minima-maxima contract subsecvent= conform caietului de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent=896.250 lei
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: SUBSTITUT OSOS RESORBABIL PREFORMABIL
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru = conform caietului de sarcini. Cantitatea minima-maxima contract subsecvent= conform caietului de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent=138.000 lei
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: COMPONENTE PROTETICE DE RECONSTRUCȚIE MEMBRU INFERIOR
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru = conform caietului de sarcini. Cantitatea minima-maxima contract subsecvent= conform caietului de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent=4.605.150 lei
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: PROTEZE PRIMARE DE GENUNCHI CU PLATOU MOBIL
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru = conform caietului de sarcini. Cantitatea minima-maxima contract subsecvent= conform caietului de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent=247.500 lei
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: SISTEM REVIZIE ȘOLD
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru = conform caietului de sarcini. Cantitatea minima-maxima contract subsecvent= conform caietului de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent=1.077.000 lei
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: COMPONENTE DE REVIZIE CU COZI MONOBLOC ȘI MODULARĂ
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru = conform caietului de sarcini. Cantitatea minima-maxima contract subsecvent= conform caietului de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent=1.028.190 lei
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: ENDOPROTEZE DE UMĂR CU INSTRUMENTAR COMUN
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru = conform caietului de sarcini. Cantitatea minima-maxima contract subsecvent= conform caietului de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent=1.282.395 lei
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: PROTEZE TOTALE DE ȘOLD CU CONICITATE TRIPLĂ
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru = conform caietului de sarcini. Cantitatea minima-maxima contract subsecvent= conform caietului de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent=1.782.495 lei
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: SISTEM TIJE DE ALUNGIRE MEMBRE
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru = conform caietului de sarcini. Cantitatea minima-maxima contract subsecvent= conform caietului de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent=2.955.000 lei
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: ENDOPROTEZĂ TOTALĂ PRIMARĂ CIMENTATĂ DE GENUNCHI CU PULSLAVAJ
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru = conform caietului de sarcini. Cantitatea minima-maxima contract subsecvent= conform caietului de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent=158.400 lei
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: PROTEZĂ BIPOLARĂ DE ȘOLD NECIMENTATĂ CU TIJĂ MORFOMETRICĂ
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru = conform caietului de sarcini. Cantitatea minima-maxima contract subsecvent= conform caietului de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent=70.500 lei
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: PROTEZE DE ȘOLD CIMENTATE ȘI NECIMENTATE CU INSTRUMENTAR COMUN
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru = conform caietului de sarcini. Cantitatea minima-maxima contract subsecvent= conform caietului de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent=604.050 lei
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: PROTEZĂ DE ȘOLD CU DUBLĂ MOBILITATE G7 ȘI TIJĂ AVENIR
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru = conform caietului de sarcini. Cantitatea minima-maxima contract subsecvent= conform caietului de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent=112.500 lei
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: PROTEZĂ TOTALĂ DE GENUNCHI PERSONA ȘI CONSUMABILE ROSA
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru = conform caietului de sarcini. Cantitatea minima-maxima contract subsecvent= conform caietului de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent=187.500 lei
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: SISTEM DE REVIZIE REVITAN CU AUGMENTE TMARS
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru = conform caietului de sarcini. Cantitatea minima-maxima contract subsecvent= conform caietului de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent=692.010 lei
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: ENDOPROTEZĂ CAP RADIAL
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru = conform caietului de sarcini. Cantitatea minima-maxima contract subsecvent= conform caietului de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent=87.000 lei
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: TIJĂ TAPERLOC ȘI CUPĂ ALLOFIT IT
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru = conform caietului de sarcini. Cantitatea minima-maxima contract subsecvent= conform caietului de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent=274.695 lei
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: PROTEZE DE GENUNCHI CU RAZĂ UNICĂ
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru = conform caietului de sarcini. Cantitatea minima-maxima contract subsecvent= conform caietului de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent=313.500 lei
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: PROTEZE DE ȘOLD NECIMENTATE CU TIJĂ MORFOMETRI CĂ
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru = conform caietului de sarcini. Cantitatea minima-maxima contract subsecvent= conform caietului de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent=203.250 lei
Internal identifier: 19