732859-2026 - Competition
Poland – Refuse and waste related services – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski
Description: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na części : Część 1 : „Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski” Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla zadania częściowego nr 1 znajduje się w załączniku nr 10 A, który stanowi załącznik do SWZ. Część 2 : „Odbiór, transport i zagospodarowanie popiołu i żużla z palenisk domowych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski” Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla zadania częściowego nr 2 znajduje się w załączniku nr 10 B, który stanowi załącznik do SWZ.
Internal identifier: IGK-PZ.271.1.30.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90512000 Refuse transport services, 90533000 Waste-tip management services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90510000 Refuse disposal and treatment, 90511000 Refuse collection services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Część 1 - Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski
Description: Przedmiotem zamówienia jest : 1. Odbiór i transport wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski i dostarczenie ich do instalacji zagospodarowania odpadów komunalnych tj. Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Staroprzygodzka 121. W przypadku awarii instalacji komunalnej bądź w stanach odbiegających od poprawnej eksploatacji dopuszcza się skierowanie strumienia odpadów do innej instalacji. Odbiór i transport odpadów niesegregowanych (zmieszanych), odpadów segregowanych oraz odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski z 35 miejscowości wymienionych w załączniku nr 15 do SWZ – wykaz gospodarstw domowych. Lokalizację miejscowości na obszarze gminy pokazano na załączonej mapie poglądowej (teren gminy) załącznik Nr 12 do SWZ. W cenie odbioru odpadów uwzględnić należy wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu umowy, m.in. koszty przekazanych worków do selektywnej zbiórki odpadów, naklejek, pojemników na leki, baterie. itp.- zgodnie z warunkami zawartymi w SWZ. Ilość wytworzonych na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski odpadów komunalnych nie jest zależna od Zamawiającego. Ustalone ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie. Ilość odpadów odebranych od właścicieli nieruchomości w latach poprzednich: 1) Odpady niesegregowane (zmieszane) Rok 2024 - 4342 Mg, Rok 2025 - 4212,5 Mg, Rok 2026 (I-IX) - 3249,3 Mg 2) Szkło Rok 2024 - 427 Mg, Rok 2025- 414,5 Mg, Rok 2026 (I-IX) - 339,6 Mg 3) Papier Rok 2024 - 87 Mg , Rok 2025 - 123,3 Mg, Rok 2026 (I-IX) - 128 Mg 4) Tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, metale Rok 2024 - 512 Mg, Rok 2025 - 506 Mg, Rok 2026 (I-IX) - 316,5 Mg 5) Leki Rok 2024- 0,082 Mg, Rok 2025 - 0,205 Mg, Rok 2026 (I-IX) - 0,255 Mg 6) Bioodpady Rok 2024 - 1200 Mg, Rok 2025 - 1335,7 Mg, Rok 2026 (I-IX) - 1270 Mg 7) Odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (PSZOK) Rok 2024 -236 Mg , Rok 2025 -291 Mg, Rok 2026 (I-IX) - 272 Mg Szacowana ilość odpadów komunalnych przewidzianych do odbioru i transportu od właścicieli nieruchomości w okresie obowiązywania umowy: - 4 350,00 Mg - to odpady niesegregowane (zmieszane) - 2 530,35 Mg – to odpady segregowane - tj.: • 520 Mg - tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, metale, • 460 Mg - szkło, • 150 Mg - papier, • 1400 Mg - bioodpady • 0,350 Mg - przeterminowane leki - 280,00 Mg – to odpady wielkogabarytowe i zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zamawiający zastrzega sobie, iż podane wyżej ilości odpadów są szacunkowe i faktyczna ilość poszczególnych rodzajów odpadów odebranych i przekazanych do zagospodarowania będzie zależeć od zapotrzebowania mieszkańców gminy. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia w przypadku mniejszej niż oszacowana ilość odpadów odebranych od właścicieli nieruchomości. 2. Utworzenie i prowadzenie co najmniej jednego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) od mieszkańców Gminy Ostrów Wielkopolski, zwanego dalej Punktem, zlokalizowanego na terenie miasta Ostrów Wielkopolski lub Gminy Ostrów Wielkopolski, spełniającego warunki określone w OPZ stanowiącym załącznik do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla zadania częściowego nr 1znajduje się w załączniku nr 10 A, który stanowi załącznik do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych.
Internal identifier: IGK-PZ.271.1.30.2026 Część1
Additional classification (cpv): 90512000 Refuse transport services, 90533000 Waste-tip management services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90511000 Refuse collection services
Lot: LOT-0002
Title: Cześć 2 - Odbiór, transport i zagospodarowanie popiołu i żużla z palenisk domowych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Ostrów Wielkopolski
Description: Przedmiotem zamówienia jest : 1) odbiór odpadów komunalnych – popiołu i żużla z palenisk domowych powstałych i zebranych na wszystkich nieruchomościach zamieszkałych na terenie gminy Ostrów Wielkopolski, 2) transport i zagospodarowanie odpadów: popiołu i żużla z palenisk domowych które należy przetransportować i zagospodarować w ramach wynagrodzenia do instalacji posiadającej odpowiednie zezwolenie na zagospodarowanie tych odpadów oraz spełniającej wymagania określone w obowiązujących przepisach prawa. Szacowana ilość w/w odpadów komunalnych przewidzianych do odbioru i transportu od właścicieli nieruchomości w okresie obowiązywania umowy: 750,00 Mg Zamawiający zastrzega sobie, iż podana wyżej ilość odpadów jest szacunkowa a faktyczna ilość będzie zależeć od zapotrzebowania mieszkańców gminy. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w ofercie instalacji komunalnej, do której wykonawca będzie przekazywał odpady w celu ich zagospodarowania. Zmiana instalacji komunalnej, którą wykonawca wskazał w ofercie jest dopuszczalna w trakcie obowiązywania umowy. Nieruchomości, z których odbierane będą odpady są położone w granicach administracyjnych Gminy Ostrów Wielkopolski. Powierzchnia Gminy Ostrów Wielkopolski wynosi 207 km2 . Gmina obejmuje 35 wsi sołeckich. Szczegółowy zakres świadczenia usługi odbierania popiołu i żużla z palenisk domowych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych - zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Ostrów Wielkopolski nr XXXV/345/21 z dnia 6 września 2021 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właścicieli nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (Dz. Urz. Woj. Wlkp., poz. 6976). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla zadania częściowego nr 2 znajduje się w załączniku nr 10 B, który stanowi załącznik do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych.
Internal identifier: IGK-PZ.271.1.30.2026 Część2