See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Gościeradów w roku 2027
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, prac melioracyjnych oraz szkółkarstwa i nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Gościeradów w roku 2027. Szczegółowy zakres prac znajduje się w dokumentach zamówienia - Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77200000 Forestry services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Pakiet I – Pozyskanie maszynowe drewna d-stanów w II i III klasie wieku, (leśnictwa: Kotówka, Świeciechów, Borów, Irena, Stawki)
Description: Usługi związane z usługami z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu pozyskania maszynowego i zrywki drewna do wykonania na terenie leśnictw Kotówka, Świeciechów, Borów, Irena, Stawki. Szacunkowa podstawowa wartość dla Pakietu I nie zawierająca wartości zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP i opcji wynosi 585 604,22 zł netto.
Options:
Description of the options: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu)
Lot: LOT-0002
Title: Pakiet II - Pozyskanie maszynowe drewna Gościeradów (leśnictwa Kotówka, Świeciechów, Dąbrowa, Marynopole)
Description: Usługi związane z usługami z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu pozyskania maszynowego i zrywki drewna do wykonania na terenie leśnictw: Kotówka, Świeciechów, Dąbrowa, Marynopole. Szacunkowa podstawowa wartość dla Pakietu II nie zawierająca wartości zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP i opcji wynosi 462378,30 zł netto.
Lot: LOT-0003
Title: Pakiet III – Pozyskanie maszynowe drewna – Poligon (leśnictwa: Borów, Irena, Stawki, Brzoza, Chwałowice, Antoniów)
Description: Usługi związane z usługami z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu pozyskania maszynowego i zrywki drewna do wykonania na terenie obrębu Poligon. Szacunkowa podstawowa wartość dla Pakietu III nie zawierająca wartości zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP i opcji wynosi 520 930,06 zł netto.
Lot: LOT-0004
Title: Pakiet IV – Leśnictwa: Kotówka, Świeciechów
Description: Usługi związane bezpośrednio z prowadzeniem gospodarki leśnej w Leśnictwach Kotówka i Świeciechów, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna. Szacunkowa podstawowa wartość dla Pakietu IV nie zawierająca wartości zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP i opcji wynosi 1568614,11 zł netto.
Description of the options: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Lot: LOT-0005
Title: Pakiet V – leśnictwo: Dąbrowa, Marynopole, Szkółkarskie Marynopole (bez prac szkółkarskich i nasiennictwa)
Description: Usługi związane bezpośrednio z prowadzeniem gospodarki leśnej w Leśnictwach Dąbrowa, Marynopole, Szkółkarskie Marynopole, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna. Szacunkowa podstawowa wartość dla Pakietu V nie zawierająca wartości zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP i opcji wynosi 2155677,65 zł netto.
Lot: LOT-0006
Title: Pakiet VI – leśnictwa: Borów, Irena, Stawki
Description: Usługi związane bezpośrednio z prowadzeniem gospodarki leśnej w Leśnictwie Borów, Irena, Stawki obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna. Szacunkowa podstawowa wartość dla Pakietu VI nie zawierająca wartości zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP i opcji wynosi 1430474,60 zł netto.
Lot: LOT-0007
Title: Pakiet VII - Leśnictwa Brzoza, Budy
Description: Usługi związane bezpośrednio z prowadzeniem gospodarki leśnej w Leśnictwach Brzoza, Budy obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna. Szacunkowa podstawowa wartość dla Pakietu VII nie zawierająca wartości zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP i opcji wynosi 1013474,69 zł netto.
Lot: LOT-0008
Title: Pakiet VIII - Leśnictwa Chwałowice, Antoniów
Description: Usługi związane bezpośrednio z prowadzeniem gospodarki leśnej w Leśnictwach Chwałowice i Antoniów, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna. Szacunkowa podstawowa wartość dla Pakietu VIII nie zawierająca wartości zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP i opcji wynosi 960 826,27 zł netto.
Lot: LOT-0009
Title: Pakiet IX - Leśnictwo Nowiny
Description: Usługi związane bezpośrednio z prowadzeniem gospodarki leśnej w Leśnictwie Nowiny, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna. Szacunkowa podstawowa wartość dla Pakietu IX nie zawierająca wartości zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP i opcji wynosi 522 707,07 zł netto.
Lot: LOT-0010
Title: Pakiet X - Prace szkółkarskie (Leśnictwo Szkółkarskie Marynopole) i nasiennictwo
Description: Usługi związane bezpośrednio z prowadzeniem gospodarki leśnej w Leśnictwie Szkółkarskim Marynopole, obejmujące prace z zakresu prac szkółkarskich, nasiennictwa. Szacunkowa podstawowa wartość dla Pakietu X nie zawierająca wartości zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP i opcji wynosi 2081364,78 zł netto.