733564-2026 - Competition
Poland – Miscellaneous medical devices and products – Dostawa lampy RTG oraz płyty sterującej do tomografu komputerowego
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa lampy RTG oraz płyty sterującej do tomografu komputerowego
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest wymiana lampy RTG oraz płyty serującej Coolimator Control Board w tomografie komputerowym typ Optima 660 CT nr 390617HM9 produkcji GE Healtcare z wykonaniem testów akceptacyjnych i specjalistycznych oraz innych czynności serwisowych wymaganych do przekazania użytkownikowi sprawnego aparatu do pracy. Przedmiotowy aparat wyprodukowano w roku 2015. Obecnie w tomografie komputerowym zainstalowana jest lampa RTG typ Preformix 40 Plus Green na ciekłym łożysku. 2. Wymagany zakres: • Część – NOWA lampa RTG typ Preformix 40 Plus Green lub równoważna • Wymiana lampy wraz z płytą elektroniczną Coolimator Control Board • Dostawa i montaż części zamiennych na koszt Wykonawcy • Uruchomienie tomografu • Ustawienie i regulacja odpowiednich wartości nastawień (wyskalowanie generatora, ustawienie automatyki zaczernień) • Wykonanie pomiarów parametrów jakości zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie Ustawy Prawo Atomowe i wszelkimi związanymi z nią rozporządzeniami Ministerstwa Zdrowia (m in. sprawdzenie jakości obrazu, sprawdzenie wartości pomiarowych i aplikacyjnych aparatu z wykorzystaniem, w razie potrzeby specjalistycznej aparatury pomiarowej i fantomów) • Wykonanie testów akceptacyjnych i specjalistycznych zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami prawa i przekazanie wyników Zamawiającemu • Kontrola urządzenia po przeprowadzonej naprawie • Przegląd tomografu komputerowego typ Optima 660 CT zgodnie z wytycznymi producenta • Dokumentacja interwencji serwisowej 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki: 1) Formularz cenowy – załącznik nr 1.1. do SWZ, 2) Projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 2 do SWZ. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. 5. Przedmiot zamówienia nie jest podzielony na części: Uzasadnienie: podział zamówienia na części wygenerowałby zwiększone koszty realizacji przedmiotu zamówienia z uwagi na fakt, że przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch elementów kompatybilnych z sobą i koniecznych do uruchomienia urządzenia. Podział jest również nieuzasadniony ze względu na warunki gwarancji, która w przypadku dwóch różnych wykonawców byłaby utrudniona do wyegzekwowania z uwagi na objęcie zamówienia również elementem uruchomienia sprzętu po wymianie obydwu elementów tj. lampy RTG i płyty sterującej. Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 139 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w danym pakiecie, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Realizując obowiązek wynikający z art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów zamawiający informuje, że w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 3 w Rybniku przyjęta została procedura wewnętrznych zgłoszeń informacji o naruszeniach prawa i podejmowania działań następczych. Treść procedury dostępna jest na stronie https://www.szpital.rybnik.pl/zglaszanie-nieprawidlowosci.
Internal identifier: TAM-757-PN/73-2026.AR
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zastosowanie procedury przyspieszonej na mocy art. 138 ust. 2 pkt 2) PZP wynika z pilnej potrzeby dostawy, montażu i uruchomienia lampy RTG oraz płyty sterującej do tomografu komputerowego Realizacja zamówienia nie była planowana na etapie przygotowywania planu postępowań na rok 2026. Uszkodzenie lampy oraz płyty sterującej nastąpiło na skutek awarii. Jak najszybsze zabezpieczenie pełnej funkcjonalności tomografu komputerowego jest niezbędne do diagnostyki pacjentów oraz prawidłowej, bieżącej pracy szpitala. Procedura przyspieszona nie ogranicza konkurencyjności. Dostawa lamp RTG i/lub wymiana płyty sterującej w tomografie komputerowym jest zamówieniem dość powszechnym w jednostkach opieki zdrowotnej, a tym samym uznać należy, że elementy podlegające wymianie takie jak lampy RTG znajdują się w stałym asortymencie firm oferujących sprzedaż urządzeń medycznych.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33190000 Miscellaneous medical devices and products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: dostawa lampy RTG oraz płyty sterującej do tomografu komputerowego
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki: 1) Formularz cenowy – załącznik nr 1.1 do SWZ, 4) Projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 2 do SWZ.